Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B7 BLB] Czy warto chipować te silniki ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Wymieniłem w moim audiqu caly napęd pompy oleju wraz ze zmianą zębatki. Zębatka zostala zastapiona trybem. Cały komplet mam z turana 2007. Samochodzik chodzi dobrze. po wymianie tego przejechałem ok 20 tys km i nic sie nie dzieje.

Zastanawiam sie czy go za virusować??

Prosze o porade!!!

Opublikowano

zrób kompletne logi, i jeśli wszytko jest ok to czemu nie?? :cool1:

Opublikowano

zrób kompletne logi, i jeśli wszytko jest ok to czemu nie?? :cool1:

Dokładnie tak! Zbadać silniczek i do dzieła! Przed każdym chipem jest diagnoza silniczka, raczej nikt nie wgra programu jeżeli nie będzie wszystko OK. :good:

Opublikowano

Bedziesz mial zupelnie inne wrazenia z jazdy ...:)

Opublikowano
  • Autor

przedtem miałem 1.9 130 km to tez virusika zrobilem i różnica była potężna. no a teraz kilka koni dodatkowych by sie przydalo wiec chyba sie zdecyduje.

mam pytanko; czy w trójmiescie jest ktos do kogo byloby warto jechac??? czy tylko na rogale można liczyć?? [br]Dopisany: 04 Wrzesień 2009, 23:30_________________________________________________słyszalem tez ze można zmienic turbo na mocniejsze i potem za virusowac. jesli tak to jakie turbo można byłoby wstawic do mojego autka??? (najlepiej bez jakich kolwiek przeróbek).

Opublikowano

[...] słyszalem tez ze można zmienic turbo na mocniejsze i potem za virusowac. jesli tak to jakie turbo można byłoby wstawic do mojego autka??? (najlepiej bez jakich kolwiek przeróbek).

No też by mnie to interesowało... :gwizdanie:

Opublikowano

koledzy dużo było info na temat, turbo do waszych motorków idealnie pasuje od silnika 170hp o oznaczeniu BRD

Opublikowano

osobiście polecam tune-up mieszczący się na Trakcie Św.Wojciecha ! robiłem u Roba juz cztery autka i zawsze było :good:

Opublikowano

słyszalem tez ze można zmienic turbo na mocniejsze i potem za virusowac. jesli tak to jakie turbo można byłoby wstawic do mojego autka??? (najlepiej bez jakich kolwiek przeróbek).

Mozna ale najpierw warto sie zastanowic czy jest Ci to potrzebne....jak nie gonisz po banach i nie scigasz sie z kazdym to nawet te seryjne turbo w BLB lekko lizniete pochodzi troche. Jak cos to zamontujemy Ci tez ta BRD i wystroimy...kein problem

Opublikowano

słyszalem tez ze można zmienic turbo na mocniejsze i potem za virusowac. jesli tak to jakie turbo można byłoby wstawic do mojego autka??? (najlepiej bez jakich kolwiek przeróbek).

Mozna ale najpierw warto sie zastanowic czy jest Ci to potrzebne....jak nie gonisz po banach i nie scigasz sie z kazdym to nawet te seryjne turbo w BLB lekko lizniete pochodzi troche. Jak cos to zamontujemy Ci tez ta BRD i wystroimy...kein problem

Co prawda to prawda. :naughty: Czy jest taka potrzeba aby rezać to aż tak mocno, mówie o zmianie turbiny? :mysli: Czasem gdzieś się tam leci przez autostradę ale to jednak nie codzienność jak i ściganie... :evil:

Opublikowano
  • Autor

może i macie racje.

wiec trzeba będzie sie wybrac to tune up. daleko nie mam.

Wiecie może czy tunerzy z tune up podchodzą do sprawy indywidualnie czy wgrywają gotowca, bo to ważne?

Opublikowano

może i macie racje.

wiec trzeba będzie sie wybrac to tune up. daleko nie mam.

Wiecie może czy tunerzy z tune up podchodzą do sprawy indywidualnie czy wgrywają gotowca, bo to ważne?

Jak najbardziej indywidualnie :) U mnie w BLB + turbo BRD wyszło 185/398.

Opublikowano

może i macie racje.

wiec trzeba będzie sie wybrac to tune up. daleko nie mam.

Wiecie może czy tunerzy z tune up podchodzą do sprawy indywidualnie czy wgrywają gotowca, bo to ważne?

Jak najbardziej indywidualnie :) U mnie w BLB + turbo BRD wyszło 185/398.

No to chyba niezły wynik... :)

Opublikowano

No to chyba niezły wynik... :)

Na seryjnym SMIC nie poszalejesz...

Opublikowano

trzeba bylo wsadzic drugi IC i okolice 200KM by bylo

Opublikowano

trzeba bylo wsadzic drugi IC i okolice 200KM by bylo

Taki jest plan, ale to z czasem :wink4:

Opublikowano
  • Autor

ale jeśli wstawie turbine od brd i bede chiał z chipowac go tylko do ok 175 ps to drugi itercooler też będe musiał dołożyć

Opublikowano

ale jeśli wstawie turbine od brd i bede chiał z chipowac go tylko do ok 175 ps to drugi itercooler też będe musiał dołożyć

Wstawienie wiekszego coolera zawsze jest zalecane ale nie jest konieczne przy mocy do ok 180KM. To tez zalezy od Twojego stylu jazdy. Agresywne gonienie zajaczka na kazdych swiatach spowoduje ze po 3cim starcie bedziesz mial z 20KM mniej ze wzg na temp w IC. Jak mocy uzywaz sporadycznie (jakies wyprzedzanie itp) to inwestowac w drugi cooler nie musisz

Opublikowano
  • Autor

i jaki numer ma turbina od brd?[br]Dopisany: 07 Wrzesień 2009, 08:34_________________________________________________bo szukam na alegro ale nie podaja oznaczen silnika

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.