Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BLB] Czy warto chipować te silniki ?


leone1988

Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniłem w moim audiqu caly napęd pompy oleju wraz ze zmianą zębatki. Zębatka zostala zastapiona trybem. Cały komplet mam z turana 2007. Samochodzik chodzi dobrze. po wymianie tego przejechałem ok 20 tys km i nic sie nie dzieje.

Zastanawiam sie czy go za virusować??

Prosze o porade!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób kompletne logi, i jeśli wszytko jest ok to czemu nie?? :cool1:

Dokładnie tak! Zbadać silniczek i do dzieła! Przed każdym chipem jest diagnoza silniczka, raczej nikt nie wgra programu jeżeli nie będzie wszystko OK. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przedtem miałem 1.9 130 km to tez virusika zrobilem i różnica była potężna. no a teraz kilka koni dodatkowych by sie przydalo wiec chyba sie zdecyduje.

mam pytanko; czy w trójmiescie jest ktos do kogo byloby warto jechac??? czy tylko na rogale można liczyć?? [br]Dopisany: 04 Wrzesień 2009, 23:30_________________________________________________słyszalem tez ze można zmienic turbo na mocniejsze i potem za virusowac. jesli tak to jakie turbo można byłoby wstawic do mojego autka??? (najlepiej bez jakich kolwiek przeróbek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] słyszalem tez ze można zmienic turbo na mocniejsze i potem za virusowac. jesli tak to jakie turbo można byłoby wstawic do mojego autka??? (najlepiej bez jakich kolwiek przeróbek).

No też by mnie to interesowało... :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy dużo było info na temat, turbo do waszych motorków idealnie pasuje od silnika 170hp o oznaczeniu BRD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście polecam tune-up mieszczący się na Trakcie Św.Wojciecha ! robiłem u Roba juz cztery autka i zawsze było :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszalem tez ze można zmienic turbo na mocniejsze i potem za virusowac. jesli tak to jakie turbo można byłoby wstawic do mojego autka??? (najlepiej bez jakich kolwiek przeróbek).

Mozna ale najpierw warto sie zastanowic czy jest Ci to potrzebne....jak nie gonisz po banach i nie scigasz sie z kazdym to nawet te seryjne turbo w BLB lekko lizniete pochodzi troche. Jak cos to zamontujemy Ci tez ta BRD i wystroimy...kein problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszalem tez ze można zmienic turbo na mocniejsze i potem za virusowac. jesli tak to jakie turbo można byłoby wstawic do mojego autka??? (najlepiej bez jakich kolwiek przeróbek).

Mozna ale najpierw warto sie zastanowic czy jest Ci to potrzebne....jak nie gonisz po banach i nie scigasz sie z kazdym to nawet te seryjne turbo w BLB lekko lizniete pochodzi troche. Jak cos to zamontujemy Ci tez ta BRD i wystroimy...kein problem

Co prawda to prawda. :naughty: Czy jest taka potrzeba aby rezać to aż tak mocno, mówie o zmianie turbiny? :mysli: Czasem gdzieś się tam leci przez autostradę ale to jednak nie codzienność jak i ściganie... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i macie racje.

wiec trzeba będzie sie wybrac to tune up. daleko nie mam.

Wiecie może czy tunerzy z tune up podchodzą do sprawy indywidualnie czy wgrywają gotowca, bo to ważne?

Jak najbardziej indywidualnie :) U mnie w BLB + turbo BRD wyszło 185/398.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i macie racje.

wiec trzeba będzie sie wybrac to tune up. daleko nie mam.

Wiecie może czy tunerzy z tune up podchodzą do sprawy indywidualnie czy wgrywają gotowca, bo to ważne?

Jak najbardziej indywidualnie :) U mnie w BLB + turbo BRD wyszło 185/398.

No to chyba niezły wynik... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jeśli wstawie turbine od brd i bede chiał z chipowac go tylko do ok 175 ps to drugi itercooler też będe musiał dołożyć

Wstawienie wiekszego coolera zawsze jest zalecane ale nie jest konieczne przy mocy do ok 180KM. To tez zalezy od Twojego stylu jazdy. Agresywne gonienie zajaczka na kazdych swiatach spowoduje ze po 3cim starcie bedziesz mial z 20KM mniej ze wzg na temp w IC. Jak mocy uzywaz sporadycznie (jakies wyprzedzanie itp) to inwestowac w drugi cooler nie musisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...