Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Wymiana uszkodzonego pedału gazu


Doman13

Rekomendowane odpowiedzi

W mojej niuni popsuł sie pedał gazu tzn. oderwała sie plastikowy pedał pod którym jest sprężyna co go lekko odchyla...

Został mi tylko ten metalowy element na które nałożone jest całe plastikowe ustrojstwo.

Jeżdzić sie da ale z tej sprężyny wystaje sprężysty drut i denerwuje bardzo.

Teraz pytania

Czy da rade wymienić tylko ten platikowy koniec pedału czy też trzeba rozbierać cały kokpit i wymieniać cały pedał (metal i plastik)

Czy z wymianą jest dużo roboty i czy można to zrobić u siebie w garażu czy też specjalista sie kłania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy samą nakładkę można gdzieś kupić.... :mysli:

(osobiście nie wymieniałem)[br]Dopisany: 21 Luty 2009, 22:06_________________________________________________Poszukaj może na jakimś szrocie znajdziesz, bo czy da się to wymienić to nie wiem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w aso to można kupić tę nakładkę ale z całym pedałem - więc pytanie jak powyżej czy dużo roboty przy jego wymianie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mi też oderwał pedał gazu w Audi A6 automat też szuałem nakładki plastikowej ciężko było znależć

więc postanowiłem napeawić sam posmarowałem plastikową nakładkę sylikonem ułożyłem pod właściwym kontem i trzyma :notworthy::good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiesz ...

fajnie że se naprawiłeś to ale nam raczej chodzi o coś bardziej wyrafinowanego (jakbyśmy myśleli o klejeniu to byśmy się pytali o klej a nie o wymianę) :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w internecie znalazlem tylko opis wymiany w A80 B4.

Nie wiem jak to sie ma do A4, byc moze cala procedura jest bardz podobna.

Opis:

http://audi.pacula.eu/wymiana-pedalu-gazu/

Sam mam taki sam problem, kilka dni temu ulamal mi sie ten plastik i trzeba to profesjonalnie naprawic :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dziale sam naprawiam jest opisane chyba na zawias ktoś robił o ile dobrze pamiętam [br]Dopisany: 09 Styczeń 2012, 15:07_________________________________________________

w dziale sam naprawiam jest opisane chyba na zawias ktoś robił o ile dobrze pamiętam

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=78347.0;highlight=naprawa+peda%B3+gazu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ten pedał ma taką budowę, że ratuje Nas tylko wkręcenie na chama zawiasu. A pedał gazu TDI b4 == b5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...