Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Problem z akumulatorem


thorg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

od jakiegos czasu mam dziwny problem z akumulatorem. Zdarza sie ze nie moge odpalic samochodu wtedy z klem musze odpalac. Ladowanie mam min 12 V natomiast dzisiaj podczas jazdy pojawila sie ikonka akumulatora i ladownie spadlo do 10 V po jakims czasie znowu bylo ok !

Gdzie szukac przyczyny?

Czy to objawy starzenia sie akumulatora czy cos nie tak z alternatorem, czy moze cos innego ?

pozdrawiam

thorg

dzieki za korekte :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okazało się że napewno nie jest to akumulator, wina lezy prawdopodobnie po stronie rozrusznika lub kostki przy stacyjce, chociaz jak zwykle okaże się że szlag trafiło 100 innych rzeczy :(

Zauważyłem że jak przytrzymam kluczyk na rozruchu to po jakis 3-5 sek. rozrusznik zakręci i jest cacy :]

Problem dla fachowców od rozruszników polega na tym że przy a4 z klima mają mało miejsca do wymontowanie tego urządzenia - czy to prawda ?

Pozdrawiam

thorg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawne napięcie ładowania w pojeżdzie z 12V-ową instalacją to 13,9V - 14,5V przy włączonych światłach. Jeśli napięcie ładowania masz poniżej 13,9V to akumulator pracuje w stanie niedoładowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prawdopodobne że szczotki w alternatorze, nie winił bym rozrusznika jak odpali na kable, poprostu albo aku szmelc albo szczotki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stosunkowo czestym problemem jest tez regulator napiecia. ja rowniez w mojej wymienialem. o jego defekcie swiadczy wlasnie niskie napiecie. a u ciebie te 10 V to juz jest przerazajaca male. radzilbym ci tak nie jezdzic bo moze elektryka sie pojsc ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale sprawdz jakie masz alternator. Valeo czy Boscha. i dopiero wtedy kup wlasciwy. a i tu raczej polecam ci kupic w dobrym sklepie niz na allegro. to nie jest drogie a lepiej miec pewnosc ze bedzie pasowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...