Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6] RNS-E pobiera dużo prądu


Pingvin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ostatnio założyłem w swojej niuni RNS-E. Mocno się zmartwiłem ponieważ pobiera mi to urządzonko 2A/h w stanie spoczynku - czy ktoś spotkał się z takim problemem? Co zrobiłem źle, dlaczego tak znaczący pobór energii... Czegoś nie wyłączyłem (to możliwe po wyjęciu kluczyka)? Nawet po odłączeniu akumulatora i ponownym podłączeniu jest takie zużycie w spoczynku...

Proszę o pomoc

Pozdrawiam klubowiczów serdecznie,

Pingvin :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, rnse, navi + też , po wyłączeniu zapłonu i wyciągnieciu kluczyka nie jest od razu w stanie spoczynku, tylko sobie pracuje przez jakiś czas jeszcze , nie pamiętam dokładnie ile. :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) ponieważ pobiera mi to urządzonko 2A/h w stanie spoczynku (...)

W jaki sposób to sprawdziłeś?

Podłącz ten miernik i zamknij auto przyciskiem na kluczyku. Czekając obserwuj wskazania miernika.

Po zaryglowaniu zamków po chwili RNS powinien się wyłączyć.

W taki sposób sprawdzali mi poprawność podłączenia LCD w zagłówkach (odcięcie zasilania realizowane sygnałem z zestawu audio).

U mnie bez tricku z kluczykiem RNS wyłącza się samoistnie po ok. 30 minutach (kluczyk wyjęty ze stacyjki a RNS odtwarza muzykę np. z mp3)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie-Rns-e włacza się odrazu po otwarciu drzwi. Wepnij miernik, zamknij auto i poczekaj. Też odłącz kostkę od wzmaka w bagażniku i wepnij się miernikiem V w pin 6 i zobacz po jakim czasie wyłącza Ci się sterowanie systemem. Może nie wyłącza się wcale ? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

No właśnie takie zużycie zauważyłem... Gdy mi zeżarło CAŁY nowiutki akumulator (btw straciłem gwarancję na miesięczny aku :wallbash:) - 74 Ah w ciągu 3-4 dni nie ruszania auta. Podchodzę do niego chcę otworzyć, a tam cisza - centralny nie działa - po chwili się zorientowałem, że nie ma prądu... Mierząc multimetrem (badziewnym to badziewnym, ale różnicę znaczną wykazał) zobaczyłem - po naładowaniu aku do 80% - że z podłączoną navi mam zużycie na poziomie ok. 2,7 A. Po odłączeniu navi od instalacji - zaczyna się od 1,5 A po chwili spada do 0,7 A i po następnych paru sekundach do 0,1 A i tak już zostaje - not to rozumiem - w końcu alarm jest w samochodzie i takie zużycie by mi nie przeszkadzało.

Tu może być racja martin'a a4:

masz podlaczone linie CAN

Nie mam założonego kabelka tzw. FAKRA - który już do mnie doszedł i będzie dzisiaj założony (czy o to chodzi z tymi liniami CAN?). Mam nadzieję, że to będzie to... Dziękuję bardzo za odpowiedzi :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ma Fakra do prądu :)

Fakra to jest tylko końcówka do anteny :)

ja obstawiam ze navi nie ma podłaczonych CANów tak jak powinna i dlatego sie nie wyłącza

albo w kostce jest bład tej P&P ze jest jakas buba

albo dlatego ze NAVI nie została jeszcze zakodowana VAGiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo, albo w navi wykasztaniła się końcówka mocy. Najpierw podepnij linie Can, potem sprawdz błędy.

Dlaczego straciłeś gwarancję na aku !!! ktoś Cię robi w ... :gwizdanie:

Ale zapewne Boberek będzie miał racje, bo wyłączanie navi jest po Can.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może chodzi o poprowadzenie kabelka z masą DWA z modułu komfortu o tym pisze kolega Musashi w tym wątku:

http://www.a4-klub.pl/smf/rnse_od_a_do_z-t12081.30.html#quickreply

tak mi to przyszło do głowy bo jestem właśnie przed montażem RNS-e w swoim aucie, sprawdzałem u mnie w kostce i niestety nie mam poprowadzonego sygnału DWA a z tego co kolega Musashi pisze jest niezbędny do całkowitego uśpienia Navi. Mogę się mylić jak tak poprawcie mnie, przyda sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...