Jump to content
0
Sajper

[B5 1Z] Problem z vag com

Recommended Posts

zainstalowałem wszystkie sterowniki wykrywa port a potem jak jest test OBD II to mi pokazuje ze mój samochód tego nie ma i ze jest nie zgodne z iso

co jest grane i jak sie z tym uporać ?? :(

...jeżeli czegoś nie wiem to jeszcze się z tym nie spotkałem...:kox:<br />Jest 1Z... :)<br />Jest ASB :kox:

Jakiego dokładnie masz VAG'a? test robisz na interfejsie podpiętym do samochodu i przekręconym kluczyku?

próbowałem i na przekreconym kluczyku i na zapalonym i bez kluczyka też i to samo :(

ale cos niby dziaął bo mi jakis bład 15 od airbagu pokazuje :( ale test wychodzi źle.. :([br]Dopisany: 15 Wrzesień 2009, 17:40_________________________________________________http://pp.allegro.pl/item727573392_interfejs_diagnostyczny_vag_kkl_obd2_na_usb_pl.html => taki interface mam

a wywala mi cos takiego

vagcomrelease4091.th.jpg

...jeżeli czegoś nie wiem to jeszcze się z tym nie spotkałem...:kox:<br />Jest 1Z... :)<br />Jest ASB :kox:

próbowałem i na przekreconym kluczyku i na zapalonym i bez kluczyka też i to samo :(

ale cos niby dziaął bo mi jakis bład 15 od airbagu pokazuje :( ale test wychodzi źle.. :([br]Dopisany: 15 Wrzesień 2009, 17:40_________________________________________________http://pp.allegro.pl/item727573392_interfejs_diagnostyczny_vag_kkl_obd2_na_usb_pl.html => taki interface mam

a wywala mi cos takiego

vagcomrelease4091.th.jpg

Hej,

A co wogóle chcesz zrobic?Vag-Com 409.1(inne też)wymagają pełnej aktywacji,masz wersję wpełni zarejestrowaną?W wersji bez pełnej aktywcji większość funkcji jest niedostępna.

Hej,

A co wogóle chcesz zrobic?Vag-Com 409.1(inne też)wymagają pełnej aktywacji,masz wersję wpełni zarejestrowaną?W wersji bez pełnej aktywcji większość funkcji jest niedostępna.

Na początku chce zeby mi to chodziło... bo narazie to buba z tego komunikatu wynika ze samochód nie jest kompatybilny z OBD II wogóle lol :(

Witam. U mnie też wyskakuje taki komunikat ale wszystko chodzi jak należy mam VAG 311.2-N.

Witam. U mnie też wyskakuje taki komunikat ale wszystko chodzi jak należy mam VAG 311.2-N.

a jaki masz kabel... KKL ?

Polski VAG tez próbowałem podpiac i 3 błędy wyskakują odrazu tam w instrukcji pisze zebym na COM1 przestawił ale jak przestawie to 'niebieski ekran smierci windowsa' mi wyskakuje informujacy o zrzucie pamieci na dysk... ogolnie (nie)/chodzi mi to na COM 16

Jakby ktos łopatologicznie mógł wyjaśnić jak podpiac zeby mi działał ten KKL to zapraszam na PRIV

a jaki masz kabel... KKL ?

Polski VAG tez próbowałem podpiac i 3 błędy wyskakują odrazu tam w instrukcji pisze zebym na COM1 przestawił ale jak przestawie to 'niebieski ekran smierci windowsa' mi wyskakuje informujacy o zrzucie pamieci na dysk... ogolnie (nie)/chodzi mi to na COM 16

Jakby ktos łopatologicznie mógł wyjaśnić jak podpiac zeby mi działał ten KKL to zapraszam na PRIV

Kabel mam Viakena KKL USB.Program VAG 311.2-N(pełna wersja). Czasami też mam problem połączyć się za pierwszym razem,ale po dwóch,trzech próbach wchodzi w dany blok (problem jest tylko z "08 HVAC"czyli klimatronik) próbowałem zmienić ustawienia jak to jest opisane na forum ale w ogóle nie mam takiej możliwości(całkiem co innego wyświetla mi się w menadżerze urządzeń) Mam jeszcze VAG 409 i w opcjach jest tam już USB ale nie komunikuje mi się z fejsem,tylko przez COM4 nie wiem czemu.

dołączę się z troszke innym pytaniem kupiłem ten http://www.allegro.pl/show_item.php?item=722104896 i próbowałem się łączyć z autkiem przez polski vag 2.5 i 4.9 i nie da się prawie nic zrobić (ciągle przywraca połączenie) np. jak wchodzę w licznik itp. czy ktoś miał takie problemy z tym interfejsem i programem????

Uważam że wszystkie fejsy na USB po prostu tak mają(nie jest to połączenie tak dobre jak za pomocą COMa) niestety.

Mi w polskim VAGu też co chwilę traci połączenie i nie wiem już naprawdę o co jest grane. Najlepiej chodzi mi z VAG 311.2-N(pełna wersja) tylko żeby nawiązać połączenie muszę czasami troszkę się pomęczyć ale potem jest już ok-nie wiem czemu co jakiś czas zmienia mi się z COM4 na COM3.

a jaką kolejność stosujesz podczas podłączania np. OBDII-USB-PROGRAM-PRZEKRĘCENIE STACYJKI???

Podłączam pod laptop USB,później fejs do złącza w aucie,przekręcam kluczyk i uruchamiam VAGa. Wchodzę w "OPTIONS" wybieram COM(1-4) aż znajdzie interfejs > napisze OK i "interfejs found" czy jakoś tak.

Ostatnio tez miałem pewne problemy z połączeniem.

Kabel z interfejsem łączył mi siż z COM16 - co uniemożliwiało pomyślne połączenie z VAGiem.

Zmieniłem w pozycji Men.Urz.- Porty (LPT, COM) na COM4 i później po uruchomieniu Vaga mogłem się połączyć.

Niestety program i kabel jaki zamówiłem jest prawdopodobnie wersją niepełną dlatego nie jestem w stanie ustawić kąta wtrysku - jakby ktoś mógł pomóc z okolic Serocka.

I jak mogę zasugerować kolejność połączeń: OBDII - USB - przekręcenie stacyjki (wystarczy włączyć zapłon) - VAG

jeśli ktoś jest w stanie wyjaśnić jeszcze co to za pliki z takimi rozszerzeniami, które znajdują się w folderze VAG-COM:

FOLDER Scaling (pliki z rozszerzeniem .a01 i .SCL)?

FOLDER Labels (pliki z rozszerzeniem .lbl)?

z góry dzięki za wyjaśnienie