Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Opora dolna sprężyny


alwo76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!! Ostatnio wymieniałem tylne amortyzatory na nowe,gdyż jeden z nich kompletnie się rozciekł. Zakupiłem amorki SACHS Super Touring i pełen zapału zabrałem sie do wymiany :>. Po wyciągnięciu gdy już amortyzator miałem w ręce zauważyłem,że bedzie problem z przełożeniem dolnej podpory sprężyny. Jako jedynego elementu nie potrafiłem zdjąć jej ze starego amora. Próba jej wydłubania kończyła się rozpadaniem ( stan juz tak był opłakany). Poskładałem wszystko do kupy z wyjątkiem owej podpory sprężyny która bezpośrednio oparła się na miseczce amora. Przyszedł czas na jazde próbną; stwierdziłem super! nic nie stuka. Niestety ;( tylko przez ok 500km. Od tego momentu skrzypi,stuka i piszczy( w duchu miałem naiwną nadzieje,że to nie nastąpi) :no: Teraz mam problem ze zdobyciem takiej opory. W serwisie powiedzieli mi 120pln za strone :shocked: i zwątpiłem. Czy miał ktoś z Szanownych Kolegów podobny problem i może wskazówkę jak tą część taniej zdobyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi tylko o ten elemnet gumowy?? Czy stalowy też wyrzuciłeś??? Myśle że tylko salon. Ostanio szukałem też kilku gumek do swojego tylniego zawieszenia i pozostał tylko salon - ale koledzy z pewnej hurtowni śćiągneli mi je trochę taniej jak w salonie (na pudełkach oczywiście logo audi było - więc nie wiem jak oni to załatwili - nie wnikam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wywaliłem wszystko. Nawet nie podejrzewałem przy wyrzucaniu,że jest tam pod gumą element metalowy. Trudno za swoją głupote musze zapłacić. :wallbash:[br]Dopisany: 17 Wrzesień 2009, 20:47_________________________________________________Zdobyłem te podkłady pod sprężynę. Używane ale super stanie.Dzisiaj założyłem. Po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

Mam podobne stuki u siebie, a też niedawno wymieniałem amory... Czyli może mechanik wyrzucił tą oporę - jak to się konkretnie nazywa i czy są różne rodzaje? ;)

Dzięki,

PW

Mechanik musiał by być kretynem by cokolwiek wyrzucać nie mając nowego zamiennika lub nie zgłosić właścicelowi że coś się rozpadło i trzeba dać nowe.

Moim zdaniem trzeba wrócić do niego niech posprawdza ale przypatrz sie z nim tylko wcześniej zasięgnij informacji co i jak ma być zrobione przy amorkach - w warsztacie jest wątek odnośnie wymiany amorków z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy podnieść auto,odkręcić koło i zajrzeć do tej miski na amorze gdzie spoczywa dolna cześć sprężyny.Jeżeli sprężyna leży tam bez tego elementu to widać bo będzie leżała w samej miseczce,a na dodatek będzie tam leżała pewniakiem nie centralnie do amora.Można też spróbować ją poruszać jak sie da przesuwać to na pewno tej opory tam niema.U mnie po paru dniach jazdy bez tej opory skrzypiało jak w starej kanapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...