Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AEB] Bardzo duże spalanie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Od pewnego czasu mój audik 1.8 T bardzo dużo pali nawet ponad 20l ! ciezko odpala rano. Dodam także ze nie łapie od razu tylko pooowoli wchodzi na obroty po odpaleniu. Co to może być? stawiam na sondę lambda czy to dobry traf ? po zaczytaniu błędów z komputera "zbyt uboga mieszanka - dodawanie"

pozdarwiam

Opublikowano

prawdopodobnie masz racje, wystarczy sprawdzic miernikiem na rozgrzanym aucie czy działa i diagnoza gotowa

Opublikowano

najpierw VAG

sprawdz działanie sondy lambda, jak wskazuje napiecie

prawdopodobnie czujnik wody do wymiany, podejrzewam ze termostat tez

kupuj tylko ori

Opublikowano
  • Autor

wiec tak... termostat wymieniony, czujnik temp wody tez - wszystko ok trzyma ładnie 90c. Ciągle wyskakuje błąd "zbyt uboga mieszanka - dodawanie" Musze sprawdzić jeszcze wskazania lambdy

Opublikowano

sprawdź przepływke

Opublikowano

"zbyt uboga mieszanka - dodawanie"

Add (dodawanie) oznacza dodatkową korektę i jest związany z wolnymi obrotami silnika i z hamowaniem silnikiem (sytuacje gdy w układzie dolotowym panuje największe podciśnienie). Wraz ze wzrostem obrotów silnika błąd ten (usterka) staje się mało istotny. Zacznij od sprawdzenia szczelności dolotu bo wygląda na to, że wciąga gdzieś lewe powietrze.

Inne możliwe przyczyny to regulator ciśnienia paliwa, pompa paliwa...

Opublikowano

Sonda lambda po odpaleniu nie jest uzywana bo ona potrzebuje odpowiedniej temperatury, zeby wskazania byly prawidlowe.

Tak jak Pan K. sugeruje, ja mialem identyczna sytuacje przy nieszczelnym dolocie - sprawdzenie nie kosztuje duzo. Zacznij od tego :good:

Opublikowano

Sonda lambda po odpaleniu nie jest uzywana bo ona potrzebuje odpowiedniej temperatury, zeby wskazania byly prawidlowe.

tutaj jestes w błędzie Kolego, sonda do pracy silnika jest potrzebna i to jak najszybciej

od tego ma podgrzewanie

Opublikowano

Sonda lambda po odpaleniu nie jest uzywana bo ona potrzebuje odpowiedniej temperatury, zeby wskazania byly prawidlowe.

tutaj jestes w błędzie Kolego, sonda do pracy silnika jest potrzebna i to jak najszybciej

od tego ma podgrzewanie

Masz racje, ale chyba zaraz po samym odpaleniu chwile trwa, zanim zostanie ona podgrzana?

Opublikowano

oczywiście ze trwa to chwile ale im bardziej sprawna sonda tym trwa to krócej

tym samym auto mniej pali

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.