Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AWT] Drgania silnika na zimno 1.8T


Leone

Rekomendowane odpowiedzi

Uprzedzę, że przeszukałem forum i nic podobnego nie znalazłem.

Niedawno zauważyłem dziwną pracę silnika 1.8T AWT z LPG. Po odpaleniu zimnego silnika i pracy około 5 sekundowej i spadku obrotów z 1200 obr/min do 1000 obr/min następują drgania silnika, które trwają ok. 15-20 sekund, po czym obroty spadają do 800-850 obr/min i wszystko później działa bez problemu. Jak silnik jest ciepły wszystko jest ok na PB i LPG.

Wymieniłem cewki, świece, czyściłem przepustnicę (zrobiona adaptacja) i NIC, dalej te same objawy. Podpięcie do vaga nic nie wykazało. Dodam jeszcze, że 3 tyś km wcześniej wymieniłem napinacz hydrauliczny wałków rozrządu, bo rzęził łańcuch.

Spotkał się ktoś już z taką sytuacją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłanczales vaga na zimnym czy cieplym? na cieplym nic nie wykaze u mnie jest podobnie 2 razy podpinalem pod kompa dopiero gazownik jak zakladal instalacje podpią na zimnym i znalazl bledy przepustnicy, wybieram sie je usunac, mam nadzieje ze pomoze, tez czyscilem przepustnice i robilem adabtacje, sprawdz cisninie pompy i czujnik temperatury, czasem pomaga reset kompa, czytalem tez gdzies o czujniku polozenia walu, zalewalo gosciowi swiece, mial podobne objawy, sporo moze byc przyczyn z tego co sie naczytalem Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradzono mi jeszcze odłączyć klemy od akumulatora na jakieś 2-3godz.Efekt?...Problem zniknął, silnik na zimno odpalał jak nowo narodzony (zrobiłem adaptację przepustnicy) ale w czasie przejażdżki słyszałem głośniejszą pracę silnika.Następnego dnia podjechałem do magika i okazało się, że taka adaptacja jaką przeprowadziłem jest nieprawidłowa i dlatego silnik był głośniejszy.Zrobił vagiem adaptację i ...problemy z uruchomieniem silnika na zimno powróciły!

Jutro jadę do magików od LPG niech szukają przyczyny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie te same objawy. Zaczęły się po założeniu LPG, mnóstwo razy były regulacje, sprawdzania i nic to nie dało. Jak zimny silnik to przerywa, muli, nie wkręca się na obroty. Po przełączeniu na gaz wszystkie problemy znikają. Na ciepłym zawsze chodzi dobrze. Daj znać co u Ciebie stwierdzili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Częściowo problem został usunięty.Teraz drgania silnika trwają ok 2-3 sekund ale to mnie nie zadowala.Został wgrany nowy program w komputerze benzynowym odnośnie dawki benzyny.Nie wiem na jak długo to będzie skuteczne ale np. przed chwilą jak odpalałem na zimnym silniku wszystko było ok, brak drgań.Będę zdawał relacje na bieżąco jak zauważę jakieś zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TEmat troche stary, ale czy koledzy poradzili sobie z drganiami?

U mnie wsytepuja caly czas. Zimny, cieply, postoj, jazda. Drgania wyczuwalne jako mrowienie na fotelu kierowcu i kierownicy.

Poduszki niby sprawne, jedynie przedni odboj ma wiekszy luz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...