Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Uszkodzona szpilka od głowicy


Sajper

Rekomendowane odpowiedzi

poszła środkowa szpilka od głowicy:( znaczy jest nakretka ale ona ani sie nie chce wykrecić ani wkręcić... boje sie żeby uszczelki nie spluło :/ bo widać juz minimalne wycieki oleju tzn spocny w srodkowej czesci głowicy

co robić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się poci, a będzie jeszcze gorzej.

Trzeba to dokładnie obaczyć i liczyć się z wymianą szpilki, a wtedy bez zdjęcia głowicy się nie obejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się poci, a będzie jeszcze gorzej.

Trzeba to dokładnie obaczyć i liczyć się z wymianą szpilki, a wtedy bez zdjęcia głowicy się nie obejdzie.

Dokładnie tak :good:

jak masz "upoconą" głowice w miejscu uszkodzonej szpilki to moim zdaniem nalezy myśleć juz o wymianie uszczelki i przy okazji szpilki.

Oczywiście sa sposoby na to żeby ją wykręcić bez ściągania głowicy. Trochę zabawy i da sie tozrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzedaje ktos czesci na tym forum ?? to pm'ne bo nie mam czasu bardzo latać a i niuńka potrzebna :)

HELP :)[br]Dopisany: 23 Wrzesień 2009, 18:54_________________________________________________

jak masz "upoconą" głowice w miejscu uszkodzonej szpilki to moim zdaniem nalezy myśleć juz o wymianie uszczelki i przy okazji szpilki.

nie no spocenie jest małe ok 2mm ale widze go jakby nie było rzecz z szpilką stała sie w przedziale 2 kkm bo ostatnio 3 tygodnie temu zaglądałem[br]Dopisany: 23 Wrzesień 2009, 19:26_________________________________________________komu w droge temu trampki z musu wykminiłem cos takiego tzn dociagnołem stara nakretkę stalowym naciągaczem z gwintem w środku(przegwintował szpilkę i nakretka doszła razem z nim)

jutro 300 km zrobie to sie zobaczy...

20090923462.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tym zdjęciem mnie rozwaliłeś.. a była już mowa o wymianie uszczelki pod głowicą :polew:

zerknij w ten wątek, tu jest opisany Twój problem.

http://www.a4-klub.pl/smf/odp_b5_afn_przekr281cony_gwintpokrywa_zaworow-t32230.0.html;msg380440#msg380440

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tym zdjęciem mnie rozwaliłeś.. a była już mowa o wymianie uszczelki pod głowicą :polew:

zerknij w ten wątek, tu jest opisany Twój problem.

http://www.a4-klub.pl/smf/odp_b5_afn_przekr281cony_gwintpokrywa_zaworow-t32230.0.html;msg380440#msg380440

zrobiłbym tak jak tam pisze ale :P

nie moge tej ch*lernej nakretki ruszyć ani dokrecić ani wykrecić(wiec licze sie z ucięciem nakretki lub/i sruby podczas wymiany)

jak zaczeło dociskac głowicy dociągnołem obie nakretki o 3/4 obrotu zeby nie przesadzić

teraz moge przynajmniej czesci załatwić dzieki za linka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żabka i ciągnij nakrętkę od góry podczas odkręcania. Musi puścić.

wczoraj lepiej robiłem

wziołem kleszcze stanołem na silniku i z całej siły ciągnołem krecąc... lipa...nawet nie drgneła prócz tego ze obraca sie w koło :(

nic zobacze dzisiaj po trasie co sie dziej, zeby tylko uszczelki nie spluło zanim znajde szpilke

jak bede miał juz nowa to franzuc i wykrece cała z korpusu razem z nakretką( tak jak koledzy opisywali ze można cała wykrecić)

klucz dynamometryczny mam..wiec z zmiana jeżeli uszczelka nie pójdzie luz

może obejdzie sie bez zdejmowania głowicy :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może obejdzie sie bez zdejmowania głowicy :kox:

Masz tylko wykręcić jedną śrubę mocującą dekiel na głowicy.. skąd pomysł zdejmowania głowicy.

pytanie.. a głowicę jak zdejmiesz bez odkręcenia dekla?? :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...