Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 ASN] Zużucie oleju w silnikach V6

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witajcie mam takie pytanie, jeżeli silniki V6 biorą olej, to zakładamy, że najpierw siadają uszczelniacze zaworowe, potem pewnie pierścienie olejowe i panewki na wale. Jak sprawdzić przez co ten olej jest spalany? Czy trzeba ściągać dwie głowice, czy można to jakoś czymś zmierzyć aby nie robić kosztów?

pzdr Tom

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Jeżeli podczas odpalania po nocy samochód "Puszcza dymka" (mówimy o silniku benzynowym) to na 100%będą uszczelniacze. Jeśli chcesz sprawdzić stan pierścieni to sprawdź ciśnienie na poszczególnych cylindrach i zrób próbę olejową.

Opublikowano
  • Autor

Jeżeli podczas odpalania po nocy samochód "Puszcza dymka" (mówimy o silniku benzynowym) to na 100%będą uszczelniacze. Jeśli chcesz sprawdzić stan pierścieni to sprawdź ciśnienie na poszczególnych cylindrach i zrób próbę olejową.

a co to dokładnie ta próba olejowa?

Opublikowano

Trzeba sprawdzić kompresję, potem wlać trochę oleju przez otwór po świecy, zakręcić rozrusznikiem żeby olej został rozprowadzony przez tłok i powtórzyć badanie kompresji.

I tak dla każdego cylindra.

Opublikowano
  • Autor

Trzeba sprawdzić kompresję, potem wlać trochę oleju przez otwór po świecy, zakręcić rozrusznikiem żeby olej został rozprowadzony przez tłok i powtórzyć badanie kompresji.

I tak dla każdego cylindra.

jeżeli wleję olej poprzez otwór świecy to jakie wyniki pomiaru mają wyjść, tzn czy kompresja będzie inna czy coś się powinno zmienić i jak?

Opublikowano

spręzanie powinno wzrosnąć

Opublikowano

tommylee a ile Ci spala że chcesz się za to brać? bo w V6 to normalka że trochę spala oleju

Opublikowano
  • Autor

spręzanie powinno wzrosnąć

czyli jeżeli sprężanie wzrośnie po zalaniu cylindra olejem to oznacza, że są ok czy padnięte pierścienie?[br]Dopisany: 02 Październik 2009, 20:02_________________________________________________

tommylee a ile Ci spala że chcesz się za to brać? bo w V6 to normalka że trochę spala oleju

spala mi w normie jak na V6 i na LPG ale tak chciałem się upewnić czy to uszczelniacze czy pierścienie. Bo chyba innej drogi spalania oleju to już nie ma, chyba że się mylę

Opublikowano

jak spala w normie to przez jakie uszczelniacze ? :polew: :polew:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.