Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Dobry poradnik korzystania z samochodu na gaz (audi)


pjngwjn

Rekomendowane odpowiedzi

Dbać o instalacje, robić regularne przeglądy (wymiany filtrów) nie tankować syfu na podejrzanych stacjach - i to by był cały poradnik użytkowania samochodu z LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dbać o instalacje, robić regularne przeglądy (wymiany filtrów) nie tankować syfu na podejrzanych stacjach - i to by był cały poradnik użytkowania samochodu z LPG.

Nic dodac, nic ujac :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do dbania o instalację zalicza się chociażby obowiązkowy start na benzynie co właściciele instalek I i II generacji często olewają i nie tankowanie syfu. Nie przestrzegając tego w d*pę dostaje parownik (reduktor) potem silnik a na końcu ludzie narzekają że LPG im silnik zniszczyło a to nie LPG tylko niedbalstwo właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Wszystkie te rzeczy, które nadmieniłeś to ja wykonuję czyli raczej dbam niż olewam, ale jest jedna sprawa niepodważalna: silniki benzynowe nie są przystosowane do spalania gazu czyli w ten czy inny sposób i tak skracamy ich żywotność poprzez wciskanie do nich gazu, dlatego pytałem o poradnik.

Temat uważam za zakończony, pozdrawiam !:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jest jedna sprawa niepodważalna: silniki benzynowe nie są przystosowane do spalania gazu czyli w ten czy inny sposób i tak skracamy ich żywotność poprzez wciskanie do nich gazu

bajka do kwadratu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jest jedna sprawa niepodważalna: silniki benzynowe nie są przystosowane do spalania gazu czyli w ten czy inny sposób i tak skracamy ich żywotność poprzez wciskanie do nich gazu

bajka do kwadratu

nie wiem kolego skąd masz te informacje że silniki benzynowe dostają w d*pę na gazie ja śmigam już na gazie 2,5 roku i babka przede mną jeździła 3 lata i nie mam z tym żadnego problemu mam sekwencję OMVL jak ktoś o tym słyszał dodam jeszcze że miałem Opla Astrę 1,4 z 92 roku która śmigała lepiej na gazie jak na benzynie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety wiele osób uważa że gaz to zło.....ale są to ludzie, którzy albo nigdy nie jeździli na LPG, albo mieli autko z taką instlacją, która była źle założona i teraz narzekają. Ja mam już trzecie auto na LPG, łącznie zrobiłem na tym paliwie blisko 400 tysięcy km i nie narzekam. Dobrze założona i zadbana instalacja moim zdaniem nie ma negatywnego wpływu na silnik....

kolejne auto także będzie z LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest już sporo samochodów z instalacja gazową fabryczna-poszukać trzeba. Lobby paliwowe na świecie jest wszechpotężne po prostu, ale są ludzi, którzy w to nie chcą wierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie trapi jedno pytanie - skoro gaz jest taki dobry to dlaczego samochody z instalacją gazową nie są produkowane fabrycznie ?

Już z 10 lat temu albo lepiej na polskim rynku pojawiały się samochody z fabryczną instalką, bodajże lanosy były pierwsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...