Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 ALT] Kiedy wymiana rozrządu?


kowall

Rekomendowane odpowiedzi

ok, jestem po wymianie rozrzadu. przejechalem 97tys km i na pasku nie ma sladow najmniejszego zuzycia, wszystkie rolki idealne. a 5 lat minelo. nie bylo najmniejszych sladow zuzycia. ale skoro kupilem nowy oryginalny to juz wymienilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Korzystając z okazji podłącze sie do tematu ile teraz kosztuje wymiana rozrządu w ALT-ku tj robocizna i materiały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie mam najechane 220tys ,z książki wynika że rozrząt był wymieniony przy 155tys kiedy mam wymieni?

Na Twoim miejscu już bym szykował się na wymianę, rozrząd powinno się wymieniać około 60-80 tyś km, lepiej zmienić i mieć święty spokój na kolejne 60 tyś. Z takimi rzeczami jak rozrząd nie warto zwlekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie mam najechane 220tys ,z książki wynika że rozrząt był wymieniony przy 155tys kiedy mam wymieni?

Na Twoim miejscu już bym szykował się na wymianę, rozrząd powinno się wymieniać około 60-80 tyś km, lepiej zmienić i mieć święty spokój na kolejne 60 tyś. Z takimi rzeczami jak rozrząd nie warto zwlekać.

Bez przesady jeszcze trochę bedziecie wymieniać rozdząd co 30tys, albo razem z olejem:wink: to nie maluch (126p)

U mnie serwis wymieniał przy 170tys bo jest w instrukcji 180tys i nastepny też 180tys - można wymienić np po 120tys

rozrzad.jpg

Silnik ALT też ma 180tys, oczywiście po zakupie auta jeżeli nie wiadomo kiedy wymieniany lub czy w ogóle, należy wymienić

Mam pytanie mam najechane 220tys ,z książki wynika że rozrząt był wymieniony przy 155tys kiedy mam wymieni?

Jak masz pewność że był przy tym przebiegu wymieniony to do 300tys można jeździć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QUOTE=kowall;966134]Moje autko ma przejechane 100.000km Ostatni serwis przy 90.000km w Niemieckim serwisie. Czy juz czas na wymianę rozrządu?

I drugie pytanie, wyświetla się niski stan oleju, a stan oleju jest ok. Może ktoś miał podobny problem.

ja wymieniałem 125 000 pasek i rolka była jeszcze ok ale przebieg był pewien co do oleju to polecam lekturkę na wekend

http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/b6-alt-propozycja-rozwiazania-problemu-oleju-silniku-2-0-alt-149198/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...