Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B5] Problem z wymianą na LED + podświetlenie rejestracji.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

A więc mam 2 małe problemy ...

Pierwszy wiąże się z wymianą oświetlenia wewnątrz kabiny ze zwykłego na LED. Wewnątrz wszystkie żarówki/diody LED mi działają oprócz 2

w lampce tej głównej w podsufitce ( chodzi o te 2 boczne żarówki - typ - 2 x Ba9s / T4W ( bo rurka pali normalnie )).

Zamówiłem z tej aukcji : http://allegro.pl/item741020358_diody_postojowki_ba9s_4_led_super_moc_tuning_ss_fv.html

Niby też Ba9s - też 12 V ale nie palą .. dodam że normalna żarówka ( żółta ) pali bez niczego .. CO może być przyczyną ?? :(

P.S. Żarówki LED są na pewno ok bo były podpinane pod akumulator i działają ... :disgust::mysli:

2 Problem z podświetleniem rejestracji ... Działało nagle przestało ? Czy może to być wina bezpiecznika ??

Jeżeli tak poprosiłbym kogoś o numer bezpiecznika odpowiedzialnego za to .. będę wdzięczny za wszelką pomoc :notworthy:

Pozdrawiam :hi:

Opublikowano

Kolego po pierwsze : jeśli nie palą ci diody a zwykła żarówka w tym samym miejscu świeci to znaczy ze dioda ma odwrotną biegunowośc "zamieniony + z -"

Jesli nie działa podświetlenie rejestracji "nie dochodzi do lampek napięcie" to tak na 99% padł bezpiecznik "który nie pamiętam" sprawdz sobie w opisie bezpieczników na forum.

Opublikowano

Witam.

Miałem ten sam problem z tym że u mnie najpierw mrugały przy tablicy aż w końcu zgasły. szukałem i chyba znalazłem: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1310343.html

Po przeczytaniu dałem sobie narazie spokój z led. Może za jakiś czas wymyślą lepsze to spróbuję znowu

Opublikowano
  • Autor

Kolego po pierwsze : jeśli nie palą ci diody a zwykła żarówka w tym samym miejscu świeci to znaczy ze dioda ma odwrotną biegunowośc "zamieniony + z -"

Czy da się to jakoś zamienić ? ? Ten + z - czy nie za bardzo ?? Jestem zielony .. więc sorry za takie pytanie - może banalne ...

Opublikowano

Witam.

Miałem ten sam problem z tym że u mnie najpierw mrugały przy tablicy aż w końcu zgasły. szukałem i chyba znalazłem: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1310343.html

Po przeczytaniu dałem sobie narazie spokój z led. Może za jakiś czas wymyślą lepsze to spróbuję znowu

Ja w rejestracji mam Ledy od 14 miesięcy.. :wink4:

I dalej się pala, nie stroboskopują..

Opublikowano
  • Autor

Witam.

Miałem ten sam problem z tym że u mnie najpierw mrugały przy tablicy aż w końcu zgasły. szukałem i chyba znalazłem: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1310343.html

Po przeczytaniu dałem sobie narazie spokój z led. Może za jakiś czas wymyślą lepsze to spróbuję znowu

Ja w rejestracji mam Ledy od 14 miesięcy.. :wink4:

I dalej się pala, nie stroboskopują..

W rejestracji to mi nawet zwykła żarówka nie pali :D dziś po pracy wymienię bezpiecznik i dam znać ... o te LEDy to chodzi przy żarówkach w podsufitce ( Ba9s ) :/

Opublikowano

Tak na marginesie to ten wątek już przerobilismy w innym temacie..

Razem z rozwiązaniem tych żaróweczek w podsufitce.

Też mi się nie palily za pierwszym razem jak kupiłem Ledy z cokołem.

Opublikowano

Kolego po pierwsze : jeśli nie palą ci diody a zwykła żarówka w tym samym miejscu świeci to znaczy ze dioda ma odwrotną biegunowośc "zamieniony + z -"

Czy da się to jakoś zamienić ? ? Ten + z - czy nie za bardzo ?? Jestem zielony .. więc sorry za takie pytanie - może banalne ...

Nic prostszego zamieniasz miejscami kabelki które dochodzą do zarówek z podsufitówki.

Opublikowano

...moje ledy w podświetleniu rejestracji działają już jakieś 6 miesięcy i się nic złego nie dzieje - za to ledy w5w postojowe pala się za miesiąc;.

Opublikowano
  • Autor

Hmm wymieniłem bezpiecznik od podświetlenia rejestracji i dalej nie działa, więc to raczej nie to :P

Tu nie działają ani LEDy ani zwykłe żarówki...[br]Dopisany: 30 Wrzesień 2009, 16:57_________________________________________________

Kolego po pierwsze : jeśli nie palą ci diody a zwykła żarówka w tym samym miejscu świeci to znaczy ze dioda ma odwrotną biegunowośc "zamieniony + z -"

Czy da się to jakoś zamienić ? ? Ten + z - czy nie za bardzo ?? Jestem zielony .. więc sorry za takie pytanie - może banalne ...

Nic prostszego zamieniasz miejscami kabelki które dochodzą do zarówek z podsufitówki.

Czyli rozkręcić podsufitke i przelutować kabelki na odwrót ? Zgadza się ? ;)

Opublikowano

Jesli chodzi o podsufitke to tak jak piszesz przelutuj na odwrot.

Znowu jesli chodzi o podswietlenie rejestracji to przyczyny sa dwie, albo masz bardzo zasniedziiałe styki zarowki w oprawce od lampki rejestracji, lub przerwany kabel zasilajacy.

Proponuje spojrzec w oprawke jak wygladaja styki i wziasc je oskrobac z nalotu,

Kable przewaznie przerywaja sie na polaczeniu klapy z dachem "przelotka gumowa" tam ja jako pierwszy bym zajzał jesli styki sa ok.

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

Ja też dałem sie namowić na LEDy nad tablice efekt jest fajny ale zobaczymy jak długo pociągną . Dla zainteresowanych wrzucam fotke LED vs ORi

ledvsori.pngw390.png

No to sie nie nacieszyłem za długo tydzien temu mi sie przepaliła pierwsza zarowka pociagnely 6mcy wymienilem obie na ori bo nie chce mi sie co poł roku ich wymieniac.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.