Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Skoki obrotów


wiciux6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Jest to mój pierwszy post i bardzo proszę o wyrozumiałość i pomoc.

Posiadam Audi A4 1.9 tdi 116km avant z 2000 roku po lifcie o symbolu silnika AJM i mam z nim pewien, dość dziwny do zdiagnozowania problem. Mianowicie po odpalenia auta (zimny silnik) skaczą strasznie obroty, tzn tylko w dół co 2 sekundy tak że autko prawie chce zgasnąć. Rzecz się dzieje na zimnym silniku przy odłączonej klimatyzacji. Kolejno jak już autko złapie temperaturę i włączę klimę sytuacja się powtarza ale kiedy wyłączę klimę jest ok. Auto sprawdziłem VAGiem i wszystko ok w silniku i w klimie. Aby się upewnić pojechałem do "speca" który sprawdził go jeszcze raz komputerowo "GUTMANN-em" i nie znalazł żadnych błędów. Zrobił dodatkowo synchronizację obrotów silnika z kompresorem klimy. Na 30 minut pomogło. "Spec" stwierdził, że zaciera się kompresor klimy i należy do wymienić bo przytrzymuje silnik. Byłoby to zrozumiałe i oczywiste gdyby nie skakały obroty na zimnym silniku kiedy wyłączę klimę na OFF. Proszę o pomoc i sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez przesady kompresor klimy? gdyby sie zacieral bylby hals stosowny do stopnia zatarcia. gdybys mial watpliwosci wystarczy zdjac pasek klinowy napedzajacy kompresor klimatyzacji

podlacz VAG, sprawdz bledy, zrob logi statyczne, sprawdz klape gaszaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć problem z wydatkiem pompy wstępnej paliwa. Przy wzroście obciążenia silnika, jeżeli pompa nie nadąża, paliwa zaczyna brakować i silnik reaguje szarpnięciami. Podobnie przy zimnym silniku dawka jest wzbogacana i efekt j.w. Błędów żadnych nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...