Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Padł STAG 200 ? - objawy


Nosfer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wczoraj pojawił się problem z instalacją.

Objawy:

Samochód próbuje przełączyć się na gaz. (instalacja STAG 200).

1)Przy kierownicy, na przełączniku w szybszym niż zwykle tempie miga dioda informująca o tym czy samochód jest „na LPG” czy nie..

2)Słychać charakterystyczne „cyknięcie” przy próbie przełączenia się.. na ulamek sekundy zapalają się diody informujące o poziomie LPG w zbiorniku po czym gasną.

3)Znowu b. szybko miga dioda, cyknięcie, mignięcia wszystkich diod, cyknięcie i nazat..

Po kilku takich próbach wszystkie diody gasną, instalacja nie reaguje na próby włączenia, wyłączenia.. NIC.

Sprawdzałem bezpiecznik, wejście pod interfejs, nic się nie pourywało. Wszystko wygląda prawidłowo.

Po takim zabiegu – rozłączenie, podłączenie. Instalacja powtarza kroki 1-3 i znowu przestaje reagować.

Wcześniej nie było żadnych objawów. Zaczęło się nagle. Po zgaszeniu silnika, po tankowaniu na BP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kiedy wymieniałeś filtry, bo jak są zapchane podobnie będzie się zachowywał jak nie ma dobrego ciśnienia w układzie LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Filtry wymienie..

Ale dlaczego instalacja się wyłącza i nie reaguje na przycisk włączający :mysli:

Dzisiaj wracałem z pracy:

1) żadna kontrolka nawet nie mignęła, nie mogłem włączyć instalacji

2) po drodze włączyła się i zaczęły się kroki 1-3, czyli włączenie, mignięcie, cyknięcie (czyli podczas jazdy lekkie szarpnięcie), i spowrotem to samo.. Po kilku razach wyłączyła się całkowicie i tak ze dwa razy..

Nie ogaraniam.. Zadzwoniłem do jednego speca.. To mi powiedział, żebym zrobił logi jak mam czym, albo podjechał .. standard :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta instalacja jest właśnie taka, że jak coś jest nie tak to zaraz jest ból. Pierwsze wymień filtry i zobaczysz o co kaman ale jak nie wymieniałeś długo to napewno sie zapchało i nie ma ciśnienia wtedy nie puści komp LPG pracy wtryskiwaczy gazowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, tak zrobię. Dzięki - nie wiem czemu nie pomyślałem nawet o tym :kwasny:

To wyłączanie i brak reakcji mnie chyba zmylił.. Dobra, odezwę się po wymianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem się naprawilo.. :dontknow:

Ale posprawdzam jeszcze wszystko..

_________________________________________________

Znowu padło :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nosfer i co bylo grane u ciebie?czy wyjasnilo sie?pytam bo mam podobne objawy :wallbash:

Grane jest cały czas to samo...

Jeszcze nie miałem kiedy pojechać do gazownika :disgust:

Instalacja jest martwa, po resecie z aku i ponownym podpięciu próbuje się załączyć, ale tylko cyknie, mignie i znowu próbuje..

Skutkuje to tym, że silnik mi przestaje równo pracować, bo gaz ciągne się stara załączyć. . . Więc jestem zmuszony wyłączyć go z palca.. A włączyć już nie mogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może w przewodach jest syf i gaz nie dochodzi do parownika.

Klucze płaskie, imbusowe i czyścisz przewodziki.

Tu masz podpowiedź, mi też nie leciało, trzeba było tylko przepuścić wolno trochę gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od nowowego roku znowuy mam urlop do wykorzystania, więc zaraz umawiam się i jadę do mławy.

A, cieżko będzie mi przepuścić gaz, bo mi się nie załącza instalacja.. - Ale dzięki :good:[br]Dopisany: 03 Styczeń 2010, 21:00

_________________________________________________Dobra - w końcu po jak patrzę.... po 5 miesiącach jeżdzenia na PB :tongue4: udało mi się podjechać do gaziarza w Nadarzynie.

Podpieliśmy komputer - głucho - brak połączenia, nic nie reaguje.. Instalacja zupełnie martwa.

No i po kolei, złapaliśmy się za sterownik - OK

Bezpieczniki - niby OK, ale po przyjrzeniu się okazało się, że jest jakiś felerny - był wywalony, a robił zwarcie :dontknow:

Wymienił bezpiecznik - podpiął sterownik, komputer - wywaliło jakieś 14 zapisanych błędów Napięcia. (Kasuj -> Zapisz)

Wywaliło nowy błąd napięcia - do bagażnika, wymontował cewkę = zepsuta.

Montaż nowej cewki - złożeniu wszystkiego do kupy - wymiana filtra - mapa gazu OK. Poprosiłem o podniesienie temperatury załączania gazu z 30C do 40C i wyjazd.

Auto chodzi płynniej i żwawiej na gazie niż na benzynie.

Więc niedługo zabieram się za układ PB. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc niedługo zabieram się za układ PB. ;)

wkładaj AEB :bag:

i co ja treraz kórwa zrobie z tym stagiem który trzymam dla ciebie ?? :baseball:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba nie trzymałeś tej instalacji - mówiłem Ci, że jak coś to będę dzwonił :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba nie trzymałeś tej instalacji - mówiłem Ci, że jak coś to będę dzwonił :confused4:

mam ja , wziąłem pod uwage ze moze ci sie nie przydać ale moze wsadze ją do siebie :wink4:

musze tylko szczegóły ustalić z Nosbem :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udało mi się podjechać do gaziarza w Nadarzynie

Mówisz o tym gaziarzu, co chodzi w dresie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udało mi się podjechać do gaziarza w Nadarzynie

Mówisz o tym gaziarzu, co chodzi w dresie?

Przecież On nie ma o tym pojęcia :wink4:

Całe, życie na PB doginał :)

Kilka dni temu w po drodze do Janek, zobaczyłem szyld, zadzwoniłem umówiłęm się i chyba gość jest w temacie :good:

Z Mławą nie mogłem się dogadać przez 2 miesiące :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udało mi się podjechać do gaziarza w Nadarzynie

Mówisz o tym gaziarzu, co chodzi w dresie?

Przecież On nie ma o tym pojęcia :wink4:

Całe, życie na PB doginał :)

nie cale, byl epizod z LPG :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu w po drodze do Janek, zobaczyłem szyld

powiedz w którym miejscu albo daj mi nr tel do niego plis :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...