Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Czyszczenie / Wymiana kolektora ssącego

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam

tak było u mnie - jako ciekawostka, wracając do tematu wątku:)

przed

k%20przed

k%20przed2

po

k%20po

pozdrawiam

Opublikowano

tokam potrzebowałeś kupować coś prócz preparatów do czyszczenia do zrobienia tego? :cool1:

bo zrobiłbym mój ale nie mam dostępu do uszczelek itd...

i jaki czas pracy?

Opublikowano

ja akurat nie używałem preparatu do kominków, miałem pod ręką avrę do czyszczenia silnika. wsadziłem na noc kolektor w ropę, egr w naftę. po nocy sporo puściło, resztę wypaliłem i wyskrobałem:) czas?? no rozkręcanie i skręcanie całości dosyć szybko, a samo czyszczenie u mnie 2-3 godziny zeszło.

Opublikowano
nowa uszczelka pod kolektor [ASO]

nowe sruby mocujace kolektor [ASO]

flansze laczaca kolektor z rura dolotu (w AWX w oryginale jest tam EGR) [Allegro/home made]

sruby laczace flansze z kolektorem [ASO]

zaslepka dziury ktoredy wychodzily spaliny [Allegro/home made]

sruba i zacisk do zaslepienia przewodu podcisnieniowego ktory dochodzi do zaworu EGR [do znalezienia w domowym warsztacie]

Spanky mam pytanie :naughty:

śruby mocujące kolektor w awx są inne niż w afn/avg?

i czy dawałeś uszczelkę między flanszą a kolektorem? w etce nie widziałem żadnej uszczelki między kolektorem a egr'em

jak już zaślepię przewód podciśnienia to trzeba coś vagiem wyłączać, adaptować, kodować, modlić się itp? czy po prostu zostawić to Rogalowi?

Opublikowano

śruby są raczej takie same chodzi o profilaktykę, te śruby lubią się obrabiać(ja tak miałem w dwóch przypadkach) i dlatego po odkręceniu ja bym je wymienił, pomiędzy kolektor a flanszę trzeba dorobić uszczelkę (przy egr jest oring) jak już zaślepisz przewód podciśnienia to nic nie trzeba więcej robić, choć można wywalić to co zbędne http://www.a4-klub.pl/smf/b5_ahu_jak_zaslepic_egr-t90995.0.html

Opublikowano

dzięki seba :good:

Opublikowano

Kowi wątpię że to będzie pasować :mysli:

PANOWIE ponawiam pytanie... czy przy zdejmowaniu kolektora w AFNie uszkadzamy jakieś uszczelki lub coś? czy mogę to bezpiecznie zrobić i założyć bez obaw? :gwizdanie:

Opublikowano

Panowie a taki kolektor był by nadajny, wyglada jak by miał zintegrowany w sobie EGR :mysli:

http://www.allegro.pl/item801905186_kolektor_ssacy_audi_a4_a6_2_0_tdi.html

podejdzie, ale za dużo rezania z zaślepianiem otworów, szukaj kolektora od AWX`a.[br]Dopisany: 11 Listopad 2009, 19:17_________________________________________________

PANOWIE ponawiam pytanie... czy przy zdejmowaniu kolektora w AFNie uszkadzamy jakieś uszczelki lub coś? czy mogę to bezpiecznie zrobić i założyć bez obaw? :gwizdanie

Spanky pisał czego potrzebujesz. Uszczelkę pod kolektor i uszczelki w miejsca zaślepek dla EGR oraz flanszy.

Dodatkowo śruby mocujące kolektor do głowicy.

Opublikowano

czyli stare uszczelki na 100% zniszczę ściągając?

EGR jak mam wycięty to chyba nie? :cool1:

i jakiej flanszy? do czego? sorry ale pogubiłem się :kox:

Opublikowano

do flanszy dorabianej do kolektora w celu adaptacji części do AFN`a. W oryginale jest tylko oring, ale ciężko ocenić jakiej jakości będzie flansza.

Opublikowano

Spetsnaz ale ja mówię o wyciąganiu kolektora z AFN'a przeczyszczeniu go i wsadzeniu z powrotem :wink4:

Opublikowano

Trzeba było tak od początku :)

Graty potrzebne do wymiany czyszczenia/adaptacji kolektora.

Uszczelka kolektora ssącego:

028129717D - ASO (31zł VW/26zł Skoda) IC (Goetze ok. 14zł Elring 10zł)

Uszczelka dla zaślepki EGR - przy kolektorze wydechowym

038131547A 22mm przy zaworze są 32mm - ASO (16zł VW/13zł Skoda) IC (Elring 6zł) - jeżeli ktoś zaślepia EGR

Śruba kolektora x6 nie przesadzać z momentem, dokręcanie 25Nm

N 0147154 ASO (6,05zł VW/5,25zł Skoda)

lub (również M8x45) znacznie tańsze i bez konieczności stosowania podkładek z AWX`a N 90200604 ASO (1,65zł VW/1,42zł Skoda)

Podkładka x6 (tylko dla śrub N 0147154)

N 01152527 ASO (0,59zł VW/0,52zł Skoda)

dodatkowo przy adaptacji kolektora z PD do VP śruby montujące EGR/flanszę w kolektorze AWX x3

N 10124408 ASO (1,96zł VW/1,68zł Skoda)

Opublikowano

ok w porządku... a powiedz mi jeszcze czy uszczelki to są te takie cieniutkie blaszki? :cool1:

i te śruby są na tyle nadzwyczajne że trzeba je w aso kupować?

Opublikowano

ok w porządku... a powiedz mi jeszcze czy uszczelki to są te takie cieniutkie blaszki? :cool1:

i te śruby są na tyle nadzwyczajne że trzeba je w aso kupować?

uszczelka jest jedna, ale opis się zgadza. Śruby trzeba kupować w ASO.

Opublikowano

dzięki wielkie :notworthy:

a na starych śrubach to nie pojedzie? :mysli:

nie mam czasu na jeżdżenie po serwisach :wallbash:

Opublikowano

ja po czyszczeniu użyłem starych śrub i jest git :decayed:

Opublikowano

dzięki wielkie :notworthy:

a na starych śrubach to nie pojedzie? :mysli:

nie mam czasu na jeżdżenie po serwisach :wallbash:

Różnie to bywa ze starymi śrubami. Są to śruby imbusowe, więc może się nie nadawać do ponownego wkręcenia.

Opublikowano

dzięki wielkie :notworthy:

a na starych śrubach to nie pojedzie? :mysli:

nie mam czasu na jeżdżenie po serwisach :wallbash:

Różnie to bywa ze starymi śrubami. Są to śruby imbusowe, więc może się nie nadawać do ponownego wkręcenia.

aaa to fakt dlatego najpierw trzeba się zaopatrzyć w za***isty kpl kluczy żeby niczego nie spier...

Opublikowano

nooo i na taką odpowiedź czekałem :naughty:

dzięki Kolkov jutro się za to biorę :kox:

jakaś różnica była przed i po? :cool1:

spetsnaz ja tu mam u siebie cały warsztat od od spawarek przez podnośniki po wszystko co sobie zamarzysz więc myślę że tego nie spier... :gwizdanie:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.