Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pasek rozrządu


diabełek1968

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem tutaj nowa. Czy powie mi ktos po ilu kilometrach zmienia sie pasek rozrządu? Moze w ogóle powiecie mi co powinnam wymienic na poczatku, mam auto ok 3 tygodni. Jest to A4-95 rocznik , poj 1,6. przebieg 139000 km

[ Komentarz dodany przez: pre_pl: 08-05-2007, 13:03 ]

- nie przywitałaś się w dziale Newbie (taki mamy zwyczaj, jest to regulaminie)

- źle nazwałaś temat (spójrz w 2 punkt regulaminu)

- temat był już przerabiany, jeśli chodzi o rozrząd (nie popatrzyłaś w FAQ)

- temat przenoszę do benzyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche mały przebieg jak na ten rocznik,ale musisz powiedziec czy auto ma książke serwisowa, bo jeśli nie ma to radził bym ci wymienic pasek rozrządu już teraz, tak jak olej czy filtry, bo potem może być płacz :cry::wink:

[ Dodano: 08-05-2007, 10:55 ]

i przywitaj sie w newbie, po dostaniesz opiernicz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zaraz po zakupie pierwsze co to pasek rozrządu wymienialem nie ważne ile km ;] teraz wiem ze nic mi se nie stanie ;] a co do przebiegu to różnie mechanicy mowią ze najlepiej co 60-70tyś... przynajmniej Ci moi ;] wg producentów chyba co 120 ale nie jestem pewien nie chce wprowadzać w błąd... ja akurat jeżdże tak średnio na jeża więc u mnie wymiana takiego paska to średnio co 3 lata wiec wg mnie wydatek adekwatny do okresu użytkowania ;] pozdrawiam ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche mały przebieg jak na ten rocznik,ale musisz powiedziec czy auto ma książke serwisowa, bo jeśli nie ma to radził bym ci wymienic pasek rozrządu już teraz, tak jak olej czy filtry, bo potem może być płacz :cry::wink:

[ Dodano: 08-05-2007, 10:55 ]

i przywitaj sie w newbie, po dostaniesz opiernicz :wink:

auto ma udokumentowany cały przebieg, mam ksiazkę serwisową, ale nie wiem czy tam bedzie info o wymianie paska, poniewaz nie znam niemieckiego, doczytałam sie o olejach i filtrach, ale o paskach nie widze , bo nie sie nie znam :frown:

Najblizsza wymiana oleju jest przewidziana na 08/2007 przy przebiegu 146000 km, czyli mam czas do 08/07

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli był wymieniany pasek, to napewno jest tam zaznaczona wymiana paska, data i ilość przejechanych kilometrów przy wymianie, jeśli nie dasz rady tego sprawdzić, to możesz podjechać do jakiegos lepszego warsztatu, i tam sprawdzą ci stan paska i ewentualnie jak długo możesz na nim jeżdzić, ale ja osobiście polecił bum ci wymiane, o ile nie ma tego w ksążce, upewnij sie najpierw :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość spedyt
Najblizsza wymiana oleju jest przewidziana na 08/2007 przy przebiegu 146000 km, czyli mam czas do 08/07

Olej najlepiej wymień od razu, pasek powinien być wymieniony przy przebiegu 90 lub 120tyś ale też radzę wymienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...