Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Problem z "ABS"


malucki2i3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie. Mam mały problem od kilku dni. Podczas hamowania delikatnego pedał hamulca "faluje". Wiem że tak działa ABS ale powinno tak być podczas gwałtownego hamowania wcześniej tak było a teraz przy delikatnym naciśnięcu. Jest to dosyć mocne "falowanie" gdy hamuje z wiekszych prędkości i czuć to na kole kierownicy. nie wiem od czego zacząć sprawdzanie proszę o pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie. Mam mały problem od kilku dni. Podczas hamowania delikatnego pedał hamulca "faluje". Wiem że tak działa ABS ale powinno tak być podczas gwałtownego hamowania wcześniej tak było a teraz przy delikatnym naciśnięcu. Jest to dosyć mocne "falowanie" gdy hamuje z wiekszych prędkości i czuć to na kole kierownicy. nie wiem od czego zacząć sprawdzanie proszę o pomoc...

Od sprawdzenia tarcz i klocków... ?? :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocki i tarcze z przodu zostały wymienione jedynie z tylu zostały ale są ok

Objawy o ktorych piszesz spowodowane są w 99% wadliwymi tarczami. Mogłeś kupic krzywe tarcze, lub ze słabego materiału i w momęcie gdy np. wjedziesz na rozgrzanych hamulcach w kałużę tarcza sie może wichrować i bedzie biło podczas hamowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocki i tarcze z przodu zostały wymienione jedynie z tylu zostały ale są ok

Objawy o ktorych piszesz spowodowane są w 99% wadliwymi tarczami. Mogłeś kupic krzywe tarcze, lub ze słabego materiału i w momęcie gdy np. wjedziesz na rozgrzanych hamulcach w kałużę tarcza sie może wichrować i bedzie biło podczas hamowania.

albo zamontowała to jakas d....a która nie oczyściła prawidłowo powierzchni przyłozenia

ale tak jak pisał mój przedmówca masz "krzywice" na tarczach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za rady były przydatne. po załozeniu nowych tarcz po jakimś czasie zapiekł się cylinderek do warsztatu musiałem dojechać tarcza była sina. Prawdopodobnie to jest przyczyna tylko zastanawiam się dlaczego po takim czasie to wynikło mineło 4 m-ce. Przez ten czas nie bylo zadnych objawów dopiero teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...