Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Podpięcie radia nie fabrycznego


rakud29

Rekomendowane odpowiedzi

witam chcialem podpic sobie radio nie fabryczne i mam taki problem z wiaski kabli w samochodzie wychodzi tylko jeden plus mam takie pytanie nie ma drugiego plusa tak jak w innych autach zeby radio sie zalanczalo np po przekreceniu kluczyka prosze o pomoc[br]Dopisany: 05 Październik 2009, 15:27_________________________________________________kto mi podpowie jak to jest z tym zasilaniem radia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabryczne radio w nowszych audi sterowane jest przez sieć can, tak że nie potrzeba mu drugiego plusa bo sygnał o włączonym zapłonie dostaje cyfrowo, jeśli chcesz podłączyć inne radio, nie fabryczne tak żeby się włączało "po kluczyku" i gasło po wyłączeniu stacyjki, musisz poszukać gdzieś w instalacji samochodu plus po zapłonie, (w audi cały czarny kabel) można go znaleźć w wiązce pod kierownicą idącą od stacyjki, w rejonie skrzynki bezpiecznikowej też powinien być, ale najlepiej sprawdzić to miernikiem albo kontrolką, a potem już tylko stałego plusa z kostki podłączasz do żółtego kabla w swoim nie fabryczny radiu, a czarny do czerwonego w wiązce od rada(chyba ze masz jakieś nie firmowe radio to te kolory mogą być inne)w starszych modelach plusa po zapłonie powinno się też dać znaleźć w klimatroniku ale nie wiem jak jest w B7.

Oczywiście możesz tez podłączyć czerwony i żółty z radia razem do jednego stałego plusa w kostce fabrycznej tylko tak jak kolega napisał przede mną będziesz musiał radio ręcznie włączać i wyłączać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki za pomoc jeszcze mam jedno pytanie musi iść też plus do wzmacniacza od anteny jakie tam powinno iść napięcie 12 czy inne bo jeszcze z tym mam problem [br]Dopisany: 06 Październik 2009, 04:00_________________________________________________panowie powiedzcie jakie idzie napiecie do tego wzmacniacza 12v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok ale co radzicie dociagnac kabel z plusem z radia do wzmacniacza bo ponoc z fabrycznych radyjek idzie to napiecie po kablu antenowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...