Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B7] Problem z dobraniem smaru do układu hamulcowego ;/

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Zapieczenie klocka jeszt w 99% przypadkó spowodowane tym że właśnie jarzmo nie zostało posmarowane i samo oczyszczenie nie wystarcza. Standardem jest smarowanie jarzm i stosowanie odpowiednich smarowideł. Oczywiście ludzie stosuja różne specyiki i czasem eksperymentują. Ja wole trzymac sie standardów. :)

Opublikowano

to ja Ci powiem ze serwisujac swoje auto od 1999 roku do 2008 wymienilem kilka kompletow klockow, prowadnice smarowalem raz, jarzmo-zacisk nigdy i nigdy nie mialem problemow z zapieczonym zaciskiem...

pozatym w czasach w ktorych haslem przewodnim bylo "kto smaruje ten jedzie" byly ze 2 rodzaje smarow i wystarczalo. a jesli chodzi o konstrukcje zacisku i jarzma w cywilnym aucie to nie wydaje mi sie zeby nastapila taka nagla przepasc ze bez specjalnego smaru do kazdej srubki sie nie obejdzie

Opublikowano

to ja Ci powiem ze serwisujac swoje auto od 1999 roku do 2008 wymienilem kilka kompletow klockow, prowadnice smarowalem raz, jarzmo-zacisk nigdy i nigdy nie mialem problemow z zapieczonym zaciskiem...

pozatym w czasach w ktorych haslem przewodnim bylo "kto smaruje ten jedzie" byly ze 2 rodzaje smarow i wystarczalo. a jesli chodzi o konstrukcje zacisku i jarzma w cywilnym aucie to nie wydaje mi sie zeby nastapila taka nagla przepasc ze bez specjalnego smaru do kazdej srubki sie nie obejdzie

To masz swzczęście :). Ja wszystkim proponuje jednak smarować czym trzeba tym gdzie trzeba :decayed:.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

koledzy a od kiedy sie cylinderki smaruje smarem? :confused4:nie wroze takim hamulcom dlugiego zywota

Opublikowano

cylinderek czy tłoczek zacisku :mysli:

jeśli tłoczek to jak nie nasmarujesz to nie wsadzisz :naughty:

  • 5 tygodni później...
Opublikowano

to ja Ci powiem ze serwisujac swoje auto od 1999 roku do 2008 wymienilem kilka kompletow klockow, prowadnice smarowalem raz, jarzmo-zacisk nigdy i nigdy nie mialem problemow z zapieczonym zaciskiem...

pozatym w czasach w ktorych haslem przewodnim bylo "kto smaruje ten jedzie" byly ze 2 rodzaje smarow i wystarczalo. a jesli chodzi o konstrukcje zacisku i jarzma w cywilnym aucie to nie wydaje mi sie zeby nastapila taka nagla przepasc ze bez specjalnego smaru do kazdej srubki sie nie obejdzie

...i wszystko jasne.
Opublikowano

Jak kupiłem w IC za 23 PLN pastę ATE Plastilube i jest :good:

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

ja tam. mam oryginalny smar do prowadnic i sie ciesze . a tloczki to sie smaruje tylko z wierzchu...

Opublikowano

ja tam. mam oryginalny smar do prowadnic i sie ciesze . a tloczki to sie smaruje tylko z wierzchu...

Do tłoczków jest inny smar (który może mieć styczność z płynem hamulcowym), do prowadnic też inny(np. ATE plastilube). Tłoczki się smaruje jak ktoś je wyciągnął i chce potem je wsadzić z powrotem

Opublikowano

ja pamietam jeszcze z czasow praktyk w ASO Opla jak z magazynu dostawalem klocki na zmiane to dorzucali mi takie male tubki ze smarem wlasnie do nasmarowania jarzma w miejscu styku z zaciskiem. smar ten byl jak zwykly smar maszynowy, ciemnobrazowy i podobnej konsystencji.

pozniej wszedzie gdziekolwiek mialem do czynienia z hamulcami, a wlasciwie z ich wymiana, do ewentualnego przesmarowania prowadnic uzywalem zwyklego smaru maszynowego (tego brazowego) a na jarzmo psikalem smarem miedzianym w sprayu WURTHa i nigdy nie mialem problemu zeby sie cos zapieklo...

a kazdy i tak zrobi po swojemu :wink4:

Stara szkoła Opla Bońkowski i ZSS im T. Tańskiego w Poznaniu :good:

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.