Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Zmiana licznika z UKNSI na VDO pytanie AirBag ??


darekaudi4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

posiadam na pokladzie swojej a4 licznik z 6 zegarami UKNSI i bede na dniach zmienial go na licznik z FISem tylko ze licznik jest VDO z tego co wiem to wszystko chodzi oprocz kontrolki AIRBAG doczytalem ze cos z nia nie tak chyba trzeba przelozyc pin w kostce licznika moze ktos przerabial to mi podpowie .Oczywiscie caly montaz i podlaczenie fisa do auta bez fisa bedzie udokumentowane tu na forum w dziale warsztat ale to pod koniec tygodnia .Jezeli ktos ma jakies cenne informacje co do podpiecia spalania(moje informacje to wpiecie sie w ecu w pin 18 ) ,info o spalonych zarowkach nie wiem gdzie to podlaczyc , spryskiwacze to wiadomo, tempreatura to nie bedzie problemu bo mam w swoim liczniku terometr, manetka to wiadomo i info z radia concert tez mam schemacik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA ZADEN INVERTER !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jesli przejdziesz z uknsi diesel na vdo diesel to niebedzie swiecil airbag !!!!!

Jesli bys przeszedl z uknsi na vdo benzyna i przekodowywywal to wtedy swieci airbag !!!!

Sam na wlasnym przykladzie wiem gdyz mialem uknsi , na poczatku kupilem licznik benzynke i swieci aibag, a potem kupilem diesel i juz nieswieci !!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co zauwazylem to zamiast AirBag swieci chyba kontrolka zapiecia pasow pewnie trzeba przelozyc pin w kostce i po problemie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ta kontrolka zapala sie i zaraz gasnie tak samo jak byl Airbag w poprzednim liczniku w poprzednim bylo ze na prawym zegarze zapalal sie Airbag , Abs , akumulator i najpierw gasl Abs i po sekundzie Airbag a na tym licznku jes podobnie tylko zamiast airbag swieci sie brak zapietych pasow i gasnie sekunde po ABSie moze te swiecace pasy to airbag tylko nie w tym miejscu co trzeba ??[br]Dopisany: 14 Październik 2009, 21:55_________________________________________________jednak to niema nic wspolnego z Airbagiem . Co zrobic zeby dzialala kontrolka AirBag???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja maiłem stare zegary UKNSI i zmieniłem na VDO i po prostu żaróweczkę wywaliłem i po sprawie :gwizdanie:

Co do pytań o podłączenie fisa to w tym temacie jest wszystko :)

Odgrzewam kotleta - ale myślę że pytanie jest słuszne. Czy w takim przypadku jak miał Szymoonk będzie to tylko kwestia świecącej lampki, czy ogólnie poduszki powietrzne nie będą działać ?

Jeśli to kwestia lampki - mogę sobie odpuścić. Jeśli przez to nie będą działać airbagi to już gorzej :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko będzie działać wystarczy przełożyć piny przy liczniku i przy module airbag

Ale rozumiem że w tej chwili - przy świecącej kontrolce - poduszka nie działa (choć błąd jest prozaiczny) ?

Teraz pewnie żeby dostać się do sterownika airbaga trzeba zdemontować tunel środkowy :confused4:

Chyba sobie odpuszczę i po prostu poszukam za jakiś czas licznika z FISem od Diesla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...