Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Istne czary z temperaturą silnika


Surowek

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwolicie ze odswieze temat, a mianowicie miale problemy z nie dogrzanym silnikiem temperatur max to 80 na budziku a na klimatroniku 77, wiec wymienilem termostat gdyz byl zaciety, i caly czas byl duzy obieg puszczony. Termostat jaki zalozylem to Whelera na poczatku bylo wszystko prawie ok na wskazowce rowne 90, na klimatroniku 91-92 stopnie. Po kilku miesiacach uzytkowania temperatura na zegarze rowne 90 a na klimatroniku od 93 do97 przewanie jest na 95

nic mi nie gotuje z nawiemu idzie gorace powietrze chlodnica ciepla wiskoza pracuje w porzadku, plynu nie ubywa.

Czy taka temperatura jest grozna dla silnika czy nie mam sie czym przejmowac czy moze klimatronik zawyza temperature, na Vagu nie stety nie sprawdzalem bo nie posiadam.

czy to moze wina czujnika temperatury. Jezdzic na tym termostacie czy zalozyc orginal co radzicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdzić jak przekroczy 100 st.C (102st.C) to można się niepokoić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za info troche mnie uspokoiles, ale jednak w sobote zaloze orginalny termostat, jesli nie pomoze to bede szukal dalej przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Panowie prosze o rade.Tez mam problem z temp.Rano jak odpalam ladnie szybko sie nagrzewa po4km mam na budziku 90C i wskazowka stoi jak zamurowana,natomiast na klimie na 51c jest 95 i dochodzi do 102,na 48c 103,104 czyli bardzo duzo .Troche mnie martwia te wskazania na klimie.Ktore sa prawidlowe na budziki czy na klimie.Waz u gory goracy na dole letni..powietrze z nawiewow gorace.Czy wymienic termostat czy moze ktorys z czujnikow .....

a4 1.6 .r97

pozdro markus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@golab

Myśle że kolega maarkus już dwa lata temu sobie poradził z usterką :cool1: Sprawdź datę postu i zobaczysz jakiego suchara odkopałeś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam ten sam problem jesli chodzi o chlodzenie silnika [1.6 ADP] chcialbym tylko zapytac czy ten drugi wentylator o ktorym jest mowa to wentylator klimatyzacji. On powinien wspomagac wentylator na wisko??? I jeszcze jedno pytanie gdzie jest umieszczony czujnik od tego drugiego wentylatora?? Z tylu silnika sa dwa czuniki jeden na 4 piny drugi na 2 czy chodzi o ten na 2 piny bo w innym audi z takim samym silnikiem tylko bez klimy byl chyba tylko ten na 4 piny mam racje?

Bardzo prosze o pomoc w tym temacie, dodam jeszcze ze gdy kupilem samochod okazalo sie ze ktos wyjal z niego termostat.

Problem pojawil sie po zamontowaniu trmostatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...