Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Procedura zwrotu akcyzy?!


adam

Rekomendowane odpowiedzi

adam, jeszcze nikt nie występował może ty przetrzesz szlak i opiszesz swoje boje z UC

Kiedy kupowałeś auto przed zmianą czy po zmianie przepisów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dawno tez zaczalem sie tym interesowac, ponoc w moim miescie kilka osob juz odzyskalo zwrot.

Z tego co czytalem sa tez problemy czepiaja sie o zanizona wartosc auta.

Ze swojej strony w sumie zaplacilem grosze, bardziej interesuje mnie zwrot oplaty recyklingowej wiecie cos o tym???

500 zl drogą nie chodzi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem w pierwszych dniach po wejściu do unii chyba nawet jako pierwszy w legnicy :lol: czyli moge walczyc o zwrot tym bardziej że zapłaciłem 5000zł to był początek sprowadzania i dokładnie nikt nie wiedział ile wpisać na fakturze (mieli sprawdzac) ja obciołem o połowe wartość L) ale według moich wyliczeń zwrotu bez odsetek powinienem dostać ok 4500zł dlatego ten temat mnie interesuje :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adam, co do dokumentów ksero dowodu wplaty akcyzy oraz wniosek o zwrot akcyzy ogolnie dostepne wzory w sieci.

Calosc skladasz do urzedu celnego jesli nie przyjma sprawe do sadu.

[ Dodano: 10-05-2007, 11:05 ]

no w twoim wypadku tez bym próbowal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale czy procedura kończy się w urzędzie celnym czy jest więcej chodzenia?? TZ zakładając że uznali moją skargę to wypłacą czy to dopiero początek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze to dopiero poczatek

wiem ze sa firmy ktore sie tym zajmuje oczywiscie pobieraja prowizje ale jaka nie mam pojecia

na ten temat jest mnostwo inf w internecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ministerstwo Finansów już opracowało zasady zwrotów (szczegółów nie znam).

Tylko ciekawe, czy już wszystkie UC wiedzą co i jak, bo jak nie, a nie masz zacięcia, to odradzam.

Składanie odwołań do IC, potem ewentualnie do Sądu to żmudna robota.

Jedyne, co mnie wku... w tym, to podobno zwrócą nadpłatę tylko posiadaczowi auta - ja swój sprowadzony samochód w 2004 roku sprzedałem miesiąc temu :evil:, więc chyba mnie ominie to wielkie szczęście.

Ktoś pewnie to zaskarży, bo przepis wyssany z palca i niczym nie uzasadniony, ale zanim do tego dojdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...