Skocz do zawartości
IGNOROWANY

mieszanie pół syntetyka z full syntetykiem


petrus

Rekomendowane odpowiedzi

być może było, ale jakoś nie mogę znalezć , niestety nie wiem jaki olej silnikowy mam zalany, więc moje pytanie, czy moge użyć do dolewki oleju poł syntetycznego do full syntetyka, lub odwrotnie? a4 1.8 ADR 98 150000tkm :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różnych producentów można mieszać byle klasa lepkości była ta sama, także w twoim przypadku raczej nie, chociaż to tylko teoria bo myslę że jak dolejesz 100 ml lub 200 to raczej się nic nie stanie, a wogóle to spusć i wymień olej bo koszt to żadny a głowa spokojna :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i żadny, ale olej był wymieniany 3 miesiące temu, był robiony cały service w Audi service, ale za cholere nie mogę znalezć w książce jaki olej, w polandzie każdy service doczepia kartkę z informacją, jaki olej był wlewany(przynajmniej tak jest w oplu) a tu ni ch...ja, na razie nie musze dolewać i mam nadzieje że nie będe musiał :wink:

[ Dodano: 10-05-2007, 17:46 ]

ale wyższą klase do niższej można?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie klasy możesz mieszać ze sobą,gdy zajdzie taka potrzeba np.zabraknie ci oleju na drodze,piana raczej nie grozi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli masz full synthetic to możesz dolać każdy olej nawet mineralny LOTOS :lol:Lepiej żeby był kiepski ale był niż dobry a za mało. W drugą stronę też nic się nie stanie chyba że dolejesz kujawskiego :wink: Ale wymienić nie zaszkodzi - koszt nie aż taki duży a bedziesz miał pewność co masz w środku - przynajmniej teoretycznie :evil:

:quattro:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz pomieszac po prostu jak miales lepszy olej to straci on na wlasciwosciach, wszytkie oleje markowych producentow sa mieszalne, jednak mimo wszystko nie polecam do syntetyka wlewac minerala no chyba ze jestesmy w sytuacji podbramkowej.

Ps. Niemcy tez daja kartki/nalepki wiec musi byc albo ktos zerwal zebys nie mogl na tej podstawie ocenic przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...