Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Świece żarowe podgrzewające płyn chłodzący


ksiadz99

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, świece podgrzewające płyn chłodzący nie będą rozgrzewane po uruchomieniu silnika jeśli temperatura odczytywana w grupie 007 z czujnika G62 nie będzie wskazywała wartości ujemnych. Swiece grzeją tylko wtedy jeśli na dworze jest mróz czyli wartości poniżej 0*C bo ma to służyć tylko i wyłącznie szybkiemu odszronieniu szyby czołowej. Książki instruktażowe podają jedno a praktyka pokazuje czasami zupełnie co innego. Podobnie ma się kwestia świec żarowych układu rozgrzewania i dogrzewania komór spalania - instrukcja serwisowa podaje, że świece żarowe po uruchomieniu zimnego silnika nawet jeśli nie były one grzane przed rozruchem silnika (w którym temp. płynu chłodzącego nie przekroczy wartości 30*C) mają do tej wartości temperatury dogrzewać komory spalania a na przykładzie swojego silnika (ALH - 90 KM w Golfie Mk4) widzę, że bez względu czy mam +2 czy +28*C wartość Coolant Temp. w grupie 007 to świece dogrzewają u mnie zawsze równo przez 2 minuty od odpalenia silnika - zawsze słyszę cyknięcie przekaźnika 103 prawie w tym samym miejscu jak jadę do roboty czy też na miasto czyli dokładnie po 2 minutach od ruszenia spod bloku gdzie mieszkam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, świece podgrzewające płyn chłodzący nie będą rozgrzewane po uruchomieniu silnika jeśli temperatura odczytywana w grupie 007 z czujnika G62 nie będzie wskazywała wartości ujemnych. Swiece grzeją tylko wtedy jeśli na dworze jest mróz czyli wartości poniżej 0*C bo ma to służyć tylko i wyłącznie szybkiemu odszronieniu szyby czołowej. Książki instruktażowe podają jedno a praktyka pokazuje czasami zupełnie co innego. Podobnie ma się kwestia świec żarowych układu rozgrzewania i dogrzewania komór spalania - instrukcja serwisowa podaje, że świece żarowe po uruchomieniu zimnego silnika nawet jeśli nie były one grzane przed rozruchem silnika (w którym temp. płynu chłodzącego nie przekroczy wartości 30*C) mają do tej wartości temperatury dogrzewać komory spalania a na przykładzie swojego silnika (ALH - 90 KM w Golfie Mk4) widzę, że bez względu czy mam +2 czy +28*C wartość Coolant Temp. w grupie 007 to świece dogrzewają u mnie zawsze równo przez 2 minuty od odpalenia silnika - zawsze słyszę cyknięcie przekaźnika 103 prawie w tym samym miejscu jak jadę do roboty czy też na miasto czyli dokładnie po 2 minutach od ruszenia spod bloku gdzie mieszkam.

Dokładnie tak jak Kolega Tomasz opisał

Ja mam AFN-a i świece podgrzewające płyn jak i żarowe silnika grzeją dokładnie wtedy jak u Kolegi ......

Tak że i Wy powinniście mieć podobnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wymieniłem bezpiecznik 25A od małego grzania (jedna świeca) był przepalony będę kontrolował te świece :) i wpisywał moje spostrzeżenia co do siec od silnika Koledzy maja racje u mnie tez grzeją do pewnego momentu nie zależnie od temp płynu, np. jak rozgrzeje auto do 90*C i wyłączę silnik, za 10 sekund po przekręceniu zapłonu słyszę przekaźnik od 4 świec grzeją tez jakieś 2 min. co do świec w układzie chłodzenia będę sprawdzał jak temp. spadnie poniżej 0*C co w Anglii nie nastąpi szybko ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1_silnik_007.jpg

2_silnik_003.jpg

3_klima.jpg

klima.jpg

na_ciep_ym.jpg

Mam problem z podgrzewaczem wody. Sprawdzone świece, bezpiecznik i przekaźniki która znajdują się w obudowie ECU (po podaniu plusa do przekaźnika świece grzeją). Chyba coś źle zrobiłem bo ponoć masa załącza cały układ na zdjęciu nie widać bezpieczników są wyciągnięte do wyczyszczenia

Wykonałem kilka testów Vagiem. Zdjęcia w załączniku. Gdzieś na forum kazali wykonać mi testy na zimnym silniku i na ciepłym. Może mam uszkodzony któryś z czujników temperatury jeśli ktoś wie jaki i gdzie się znajduje to proszę o pomoc. powietrze.jpg

temp_sil.jpg

zap_on.jpg

DSC_0217.jpg

---------- Post dopisany 03-03-2014 at 21:09 ---------- Poprzedni post napisany 02-03-2014 at 22:10 ----------

Pomoże ktoś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A ja mam taki problem że zarówno świece w silniku jak i te od podgrzewacza grzeją mi nawet w lato. Który czujnik jest za to odpowiedzialny G62 czy G72 ?
Na vagu nie ma błędu żadnego z czujników.

Był za to odpowiedzialny uszkodzony G62.

Edytowane przez Gigs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie niestety nie grzeją, świece są sprawne, a nie załączają się, niestety nie mam VAGa aby to zdiagnozować, coraz bardziej myślę o ręcznym załączaniu tych świec, robię codziennie trasę 40km w jedną stronę więc aku powinien być doładowany i powinien podołać temu obciążeniu. pytanie tylko czy lepiej dołożyć nowy przekaźnik zasilanie i sterowanie, czy wykorzystać to co jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...