Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 ALT] Do czego służy przycisk telematic i pokrętło


mlody82

Rekomendowane odpowiedzi

aha, czyli to obsluga telefonu, ok

ale szukalem telefonem przez bluetooth auta i nic.. czyli musze podlaczyc telefon jakos kablem i bedize działaś tak ? [br]Dopisany: 17 Październik 2009, 23:12_________________________________________________

Ts2oTAx0.jpg

takie coś mam w samochodzie...

a po zdemontowaniu tej pierwszej "łódki" coś takiego :

Ts2oURlA.jpg

..od spodu jest gnaizdko jak do internetu.. wie ktoś czym albo jak tu tel podłączyć ? jakąkolwiek nokie.. chcialbym, żeby to zadziałało.. a na koniec ten przycisk telematic

Ts2oWw6A.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi telematics z zamontowanym na stałe telefonem, przyciskami wzywania pomocy i serwisu; w razie zadziałania poduszki powietrznej następuje automatyczne przywołanie pomocy z podaniem lokalizacji pojazdu; o dodatkowych usługach, takich jak aktualne informacje o sytuacji na drogach oraz kosztach poinformują Państwa Partnerzy Audi.

Info z katalogu A4 / kwiecień 2002: Audi telematics

Do celu - bez stresu, szybciej i wygodniej. Dzięki systemowi komunikacji Audi telematics nowy Audi A4 stawia kolejny krok w przyszłość.

Audi telematics umożliwia Państwu prowadzenie rozmów telefonicznych z samochodu, może dostarczać aktualne informacje o sytuacji na dorgach, wybierać najbardziej korzystną trasę oraz pomagać w nawigacji. System zawiera funkcję alarmową sprowadzającą szybko pomoc w przypadku awarii lub wypadku (*).

Audi telematics posiada funkcję, która w przypadku awarii pozwala na zawiadomienie serwisu przez całą dobę (przy uaktywnieniu się poduszki powietrznej lub napinaczy pasów wbudowany system GPS natychmiast zlokalizuje Państwa położenie, a następnie zaalarmuje pogotowie). Funkcja ta może się przydać także innym uczestnikom ruchu drogowego - jeżeli znajdą się Państwo jako pierwsi na miejscy wypadku wystarczy nacisnąć przycisk, aby pomoc drogowa została wezwana. Najwyższe bezpieczeństwo funkcjonowania Audi telematics jest zagwarantowane poprzez własną awaryjną baterię i antenę.

Audi telematcis oferuje ponadto możliwość wywoływania aktualnych wiadomości o ruchu na drogach i odpowiedniej na nie reakcji poprzez automatyczną korektę zalecanej trasy.

Wyposażenie podstawowe Audi telematics obejmuje telefon samochodowy Nokia 6091 w sieci niemieckiej z dowolnie włączaną kartą telefonu komórkowego. System głośnomówiący, złącze do faksu lub laptopa (kabel połączeniowy) oraz wbudowaną na stałe, stosowaną tylko do funkcji telematics mobilną kartę radiową Audi otrzymają Państwo u Partnera Audi. Audi telematics dostępne jest tylko w połączeniu z systemem nawigacji satelitarnej Audi. Jako optymalne uzupełnienie dostępna jest funkcja obsługi głosowej.

Łącząc przyjemne z pożytecznym, także w tej dziedzinie, mogą Państwo cieszyć się typową dla Audi przewagą dzięki technice.

(*) - Audi telematics funkcjonuje na razie tylko w Niemczech i jest uzależnione od zasięgu sieci komórkowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź

poszukalem troche w internecie i znalazłem PR numer telefonu który potrzebuje tzn 8E0 862 393

znalazłem go na allegro

http://www.allegro.pl/item786672814_telefon_nokia_8e0_862_393_audi_a4_a6_a8.html

teraz jeszcze jedno pytanie.. czy mogę zdemontować to i zamiast telefonu podłączyć jakoś moduł bluetooth ?

na forum jest temat jak to zrobić samemu... ale od podstaw.. a ja już część instalacji mam.. do tego telefonu..

dokładnie nie wiem jak to będzie wyglądało.. moze wystarczy zebym moduł telefonu zamienił na jakiś z bluetoothem, i zamontował antene do bluetootha ? bo przeciez microfon musi już być u mnie itd..

dobrze myśle czy bredze ? ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włącz BT w swoim telefonie i zobacz czy widzi moduł Audi - jeśli zobaczy to masz zestaw głośnomówiący. Kod 1234.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włącz BT w swoim telefonie i zobacz czy widzi moduł Audi - jeśli zobaczy to masz zestaw głośnomówiący. Kod 1234.

szukalem telefonem przez bluetooth auta i nic

teraz jeszcze jedno pytanie.. czy mogę zdemontować to i zamiast telefonu podłączyć jakoś moduł bluetooth ?

możesz

http://www.a4-klub.pl/smf/b6b7_instalacja_fabrycznego_modulu_bluetooth-t32362.0.html w tym wątku masz opisane wszystko, co musisz wymienić a czego nie :wink4:

Dodatkowo zwracam uwagę na fakt, że jeśli w naszym aucie znajduje się (lub znajdował) fabryczny zestaw handsfree (np. firmy Nokia) to na pewno mamy zamontowany już mikrofon Audi w górnych lampkach. W takiej sytuacji możemy usunąć go z listy zakupów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włącz BT w swoim telefonie i zobacz czy widzi moduł Audi - jeśli zobaczy to masz zestaw głośnomówiący. Kod 1234.

szukalem telefonem przez bluetooth auta i nic

No masz, jeszcze raz nie doczytam i pewnie kropka dostanę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włącz BT w swoim telefonie i zobacz czy widzi moduł Audi - jeśli zobaczy to masz zestaw głośnomówiący. Kod 1234.

szukalem telefonem przez bluetooth auta i nic

No masz, jeszcze raz nie doczytam i pewnie kropka dostanę ;)

na pewno dostaniesz :decayed: , nie słyszysz głośnych kroków :shocked: , to administratorzy :blink: idą po Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon obsługujesz kierą. Skoro masz wielofunkcyjną to po lewej masz przełącznik R/T którym przełączasz obsługę między radiem a telefonem. Nad nimi masz sterowanie głośnością. Po prawej są przyciski góra/dół - za ich pomocą możesz np. przeglądać swoją książkę telefoniczną. Przyciskiem poniżej ("słuchaweczka") odbierasz i kończysz połączenia (lub będąc w trybie książki tel, wybierasz rozmówcę).

...tak sobie przeglądam katalogi i... nie widzę telematic-a w ofercie dla B7 czy B8. Wydaje mi się że umarło to śmiercią naturalną wraz z końcem produkcji B6. Być może przyczynił się do tego fakt obsługi tej opcji jedynie na terenie Niemiec? (w katalogu modelowym 2003 pod tym względem nic się nie zmieniło, 2004 niestety nie dysponuję...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie abonament był za drogi ;)

dzieki za odpowiedzi.. jeszcze jedno cieżkie pytanie ;) potem zabiore sie do kompletowania elementów..

Wszyscy piszą o nawigacji RNS-E.. a ja nie mam RNS-E tylko Navigation Plus czyli chyba RNS ta duza nawigo z lekko obracanym wyświetlaczem.. widac kawelek na foto nr 2..

rozumiem ze ten fakt nic nie zmienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...