Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[INNE] Prośba o analizę logów AFN

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Proszę o analizę logów z mojego afn-a i na wstępie proszę nie krzyczeć że małe simple ratio - nie miałem możliwości jeździć w tę i z powrotem żeby każdą grupę oddzielnie robić-niestety. ;(

NIe mam też możliwości powtórzyć logów bo kabel jak i kompa miałem pożyczonego na weekend :chytry:

Logi zrobiłem profilaktycznie, z autem nie było żadnych problemów i oby tak zostało.

Logi dynamiczne

000_004_008 http://rtnet.pl/vaglog/miloo1981_2825.html

003_010_011 http://rtnet.pl/vaglog/miloo1981_2826.html

za błędy w logach dynam. przepraszam :) żona klikała start stop i chyba 2 razy jej sie klikneło

BS 011 http://rtnet.pl/vaglog/miloo1981_2817.html

BS 003 http://rtnet.pl/vaglog/miloo1981_2818.html

BS 000 http://rtnet.pl/vaglog/miloo1981_2819.html

BS 004 http://rtnet.pl/vaglog/miloo1981_2820.html

Logi statyczne

000_001_003 http://rtnet.pl/vaglog/miloo1981_2821.html

004_007_013 http://rtnet.pl/vaglog/miloo1981_2822.html

023 http://rtnet.pl/vaglog/miloo1981_2823.html

Z tego co zauważyłem w dynamicznych to ciśnienie z turbiny nie jest takie jak powinno,waha się i nie wiem czy to nie wina zapchanego katalizatora,przepływka też jakby niedomaga ale to tylko moje wnioski niedoświadczonego diagnosty :hi:

No i kąt wtrysku mam troszkę za wysoki ok 73 ale to poprawię w najbliższym czasie- znaczy sie za 2 tyg. :)

Podnosiłem też dawkę startową za pomocą vaga bo miałem problemy z odpalaniem na ciepłym, po zmianie poprawiło się.

Proszę o pełną analizę nie tylko odpowiedzi że np:przepływka pada, chciałbym wiedzieć gdzie w logach to widać i jak powinny wyglądać poprawne wartości itd itp.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.

Opublikowano

Można by domniemywać, że przepływka źle mierzy bo turbo żle dmucha, domniemywać, ponieważ wyniki są bardzo okrojone (jedna jazda jeden pomiar)...

napewno turbo do czyszczenia;

kąt wtrysku 49-54;

Podnosiłem też dawkę startową
niemożliwe, raczej dawkę na wolnych i podnieś ją jeszcze do max. 2,2
Opublikowano
  • Autor

A ostre przedmuchanie turbo nie pomoże? Kąt wtrysku do ustawienia ,wiem i pisałem wpierwszym poscie o tym.

Dawkę podniosłem w adaptacjach kanał 05 ,nie wiem czy mowimy o tym samym[quote name='Darev

Podnosiłem też dawkę startową niemożliwe, raczej dawkę na wolnych i podnieś ją jeszcze do max. 2,2

U mnie jest coś kolo 3.8 , dlaczego mam podnieść? i jak to zrobić?
Opublikowano

A ostre przedmuchanie turbo nie pomoże?

może pomoże ale nie musi...

Kąt wtrysku do ustawienia ,wiem i pisałem wpierwszym poscie o tym.

wiem, dlatego Cię upewniłem w jakich wartościach...

Dawkę podniosłem w adaptacjach kanał 05 ,nie wiem czy mowimy o tym samym[quote name='Darev

Podnosiłem też dawkę startową niemożliwe, raczej dawkę na wolnych i podnieś ją jeszcze do max. 2,2

gdzie to jest w logach ?

U mnie jest coś kolo 3.8 , dlaczego mam podnieść? i jak to zrobić?

kanał 05 - dawka startowa - ok

dawka na wolnych - tak masz ok 3.8, możesz zwiększyć dawke autko lepiej się zbiera i ustawiamy w adaptacji kanał 01

Opublikowano
  • Autor

Dzięki za podpowiedź,a taka zmiana nie sprawi że będe miał batorego za sobą? no i co z dwumasem-nie będzie obciążony zbytnio?I najważniejsze co ze zużyciem paliwa-lubię jak mi pali ok 5 l/100km :decayed:

Opublikowano

Zawsze możesz wrócić do tego co było, wystarczy komp z kabelkiem a nie skrzynia z narzędziami i dwa dni ustawiania.

Co do dawki startowej, którą ustawiałeś to niestety nie przedstawiłeś nam grupy 005, w której ta dawka się znajduje.

Opublikowano
  • Autor

No tak , w sumie racja:D, co do tej dawki to defaultowa wartość była 32768 - ja mieniłem na 33268.

Wracając do analizy logów, co sądzicie o korekcji na cylindrach?

Wydaje się że egr pracuje dobrze, a co z BS 011 jak dla mnie też ok.

Wyczyszczenie przepływki może pomóc?

Opublikowano

Wyczyszczenie przepływki może pomóc?

Pewnie tak, ale najpierw, w pierwszej kolejności i tylko tak nie inaczej, doprowadź do równego ładowania turbawki, czyli albo kierownice się rozrusza WD-40 albo turbo na stół...

jak to zrobisz to zapodaj logi dynamiczne robione pojedyńczo.

Opublikowano

Wracając do analizy logów, co sądzicie o korekcji na cylindrach

Korekcje w normie...

Zrob 5 prób 011 ale kazdą zaloguj pojedynczo i jak bedziesz wstawial to zaznacz ze ta pierwsza ta druga etc...

Pozdrawiam

Opublikowano

czyli albo kierownice się rozrusza WD-40

wd to sobie mozna w zamek w drzwiach nalać :polew:
Opublikowano
  • Autor

Logi postaram się zrobić za jakieś 2 tygodnie, bo będe na wsi więc kawałek drogi się znajdzie w miarę bezpiecznej i mało ruchliwej.

Jak na razie dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam. :hi:

Opublikowano

czyli albo kierownice się rozrusza WD-40

wd to sobie mozna w zamek w drzwiach nalać :polew:

sztange też...

Opublikowano

czyli albo kierownice się rozrusza WD-40

wd to sobie mozna w zamek w drzwiach nalać :polew:

sztange też...

tez tylko po co , rozbierz turbine to zobaczysz ze lanie wd nie ma sensu

Opublikowano

czyli albo kierownice się rozrusza WD-40

wd to sobie mozna w zamek w drzwiach nalać :polew:

sztange też...

tez tylko po co , rozbierz turbine to zobaczysz ze lanie wd nie ma sensu

no i właśnie do rozbiórki turbawki potrzebne jest WD (czyt. wóde :drunk:)

Opublikowano

moze i WD , ale ja wole młotek :kox:, jak przystalo na vagowca :polew:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.