Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Ogrzewanie, jakieś pięć problemów...Mega awaria :(


Jackwolf

Rekomendowane odpowiedzi

Więc po kolei...

pacjent A4 B6 1.9 TDI

Już latem zauważyłem ,że coś nie tak, ponieważ podczas jazdy klimatyzacja działa normalnie, przestawała działać,kiedy auto stało,po ponownym ruszeniu znowu zaczynało chłodzić. Póżniej po dłuższej jeżdzie przestawał lecieć nawiew, nastawiony na maxa wiatrak, a zero nawiewu, po podniesieniu maski zauważyłem ,że przewody sa zmrożone, osuszacz również, rano wszystko działa bez zarzutu, do pewnego momenu kiedy znowu wszystko nie zamarżnie, przycisk ECON nie wyłącza klimatyzacji. nie miałem kiedy podjechać na vaga ani do warsztatu olałem temat chwilowo do wczoraj... ogrzewanie działało ok, jednak wczoraj podobna sytuacja jak wczesniej z klimatyzacją wentylatro na max, temperatura na max , ale zero nawiewu. Jak wylączyłem klimatronik, uslyszalem jakies otwarcie klapek i dmuchawa dalej pracowała ale było ją słychać z prawej strony deski...zino masakra, zajrzałem pod maske, przewody zmrożone a osuszacz cały w glucie z lodu masakra jakas :(

Jutro podajde na vaga, wiem ze termostat napewno do wymiany, bo temperatura okolo 70 stopni

- nie mogę wyłączyć klimy

-po pewnym czasie przewody i osuszacz się zamraża na amen

-przestaje wiać nawiew z kratek, zero nawiewu , wentylatro dmucha na maxa, tylko nie wiadomo gdzie

:no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz podjechac na Vaga bo bez tego ani rusz, chwilowo mozesz wyjac bezpiecznik od spręzarki i nie bedzie działac ewentualnie rozpiąc wtyczke przy sprężarce. Byc moze zawór rozpręzny domaga sie wymiany i dlatego zamarza cały układ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na vaga w tygodniu podjadę, który to bezpiecznik, doraźnie odłączę spreżarke[br]Dopisany: 20 Październik 2009, 22:04_________________________________________________hmmmmmm, wiec tak, odłaczyłem bezpiecznik nr 6, tj. klima, a przewody mrozi dalej, czyżby sprzęgiełko sprezarki???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...