Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Chrobotanie podczas skrętu w lewo oraz podczas hamowania


crash

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie. chrobotanie zaczyna się kiedy skręcam w lewo i tylko w lewo oraz podczas hamowania. hałas dochodzi z przodu od strony pasażera jakby coś zaczynało dotykać pół osi .nie jest to dźwięk metaliczny, pedał od hamulca nie drga tak jak przy abs-ie.

proszę o porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie myślę że to przegub bo chroboli tylko w jedną stronę przy skręcie w lewo i podczas hamowania na ostatnich kilku metrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mi się napisał ten post dopiero potem skojarzyłem ze to nie ten dział za co przepraszam.

dziś sprawdzałem tarcze nie mają rantów, klocki siedzą sztywno bez luzów, czujniki abs-u też lux, zawieszenie bez jakichkolwiek zastrzeżeń gumy wszystkie całe. zauważyłem że jak mocno wcisnę hamulce podczas jazdy to tego dzwięku który mnie denerwuje nie ma. w wolnej chwili ciąg dalszy sprawdzania jak się z tym uporam dam znać co było przyczyną. do tej pory proszę o jakieś porady.

p.s. przeguby także wyglądają dobrze i nie wydają żadnego dźwięku gdy kolo podniesione. spróbuje na podnośniku aby koło się kręciły na biegu rozpędzić i próbować hamować. [br]Dopisany: 21 Październik 2009, 20:49_________________________________________________na podnośniku także nic nie wykazało u znajomego mechanika. do czego jeszcze doszedłem że tocząc się z tej samej górki na wyłączonym silniku chrobotanie nie występuje podczas hamowania, więc wnioskuje że mogą być to paski wirujące które o coś trą gdy silnik jest pchany do przodu . dziś zabiorę się do rozbierania przodu i sprawdzania co może ocierać i dawać taki odgłos. :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym dalej stawiał na przegub. Tocząc się z górki nie będzie "strzelał" bo nie ma obciązeń. To samo na podnośniku.

Po przegunie z wyglądu nie da się ocenić czy jest z nim coś nie tak

p.s.

Masz super mechanika jeśli sprawdza przeguby na podnośniku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie były sprawdzane na podnośniku przeguby. tocząc się z górki na luzie było chrobotanie z włączonym silnikiem a na tej samej górce z wyłączonym silnikiem także na luzie chrobotanie nie występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo, tylko że u mnie chrobotanie występuje tylko podczas hamowania i jednoczesnego skrętu w lewo, przy hamowaniu na wprost i podczas samego skręcania nie chrobocze

Co to może być???

Edytowane przez marecki1311
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam podobny problem, na dniach będę miał wyymieniane tarcze i klocki hamulcowe. Przy okazji sprawdzone zostaną przeguby. Dam znać czy po tym zniknie chrobotanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...