Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6] Pukanie z przodu


lmatys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od okolo 2 tygodni jak np jade po plytach betonowych (i sa takie male progi miedzy nimi) to slychac takie pukniecie co jakis czas...domniemam ze to pewnie wahacz...

Pytanie jest nastepujace: jakiej firmy kupowac wahacze...czy warto w ASO? Nie chce aby sie okazalo ze za 10k km znowu cos bedzie pukalo...wtedy wole wydac wiecej w serwisie...

Czy ktos sie orientuje jakie ASO wklada zawieszenie seryjnie, i gdzie to kupic?

P.S-jaka cena przednich wahaczy, ktos sie orientuje?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się podepne pod temat,z tym że u mnie jest coś innego. Gdy jade po jakieś nierównej drodze i mam opuszczoną szybę do końca to słychać jakby coś delikatnie dzwoniło,jakby jakiś metalowy element był luźny.W środku po zamknięciu szyb cisza,nic nie puka,nic nie słychać. Byłem na diagnostyce,niby wszystko ok,ale mnie to strasznie denerwuje,bo od razu przypominają mi się stare gruchoty,którzych właściciele mają wszystko w d... i jeżdzą aż się nie rozleci. :twisted: Wiecie co może być tego przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cayenne3001, a zaciągnij lekko ręczny podczas jazdy (mogą Ci linki od rękawa hałasować) albo naciśnij lekko hamulec też podczas jazdy (może klocki się telepią...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby okazało się,że to klocki,co zrobić?

no właśnie ja niedawno też wymieniłem i u mnie to jest właśnie to jak jadę po nierównościach to coś mi hałasuje a jak jadąc wcisnę hamulec to jest oj, ale nie wiem jak to zlikwidować, jak coś wykombinuję to dam znać, a jak Ty coś wymyślisz to też się odezwij...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S-jaka cena przednich wahaczy, ktos sie orientuje?

JP Group - duński producent części dla VW, cały zestaw ze śrubami na przód - 980 zeta.

U mnie od kilku dni to właśnie jeździ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lmatys, kup lepiej marki MEYLE oni robią zawieszenia typowo na PL (HD) poszukaj ich na allegro!

http://www.meyle.com/html/index.php

zakladajac ze np padl dolny przedni wahacz..chyba nie trzeba wymieniac z drugiej strony tego samego na nowy?

Jak to jest?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra już wiem,co mi dzwoni.Na 100% coś z klockiem.Jadąc po tej samej drodze bez hamulca-dzwoni, z hamulcem-cisza. Teraz moje pytanie,jak to naprawić? Poczekać aż klocek dobrze się ułoży,czy gnać do mechaniora,który zakładał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już zrobiłem z 1000 km i dalej dzwoni także gnaj do mechanika i daj cynę co to :exclaim:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to,że jak rozpędzę się dosć znacznie :lol: i hamuje pulsacyjnie rozgrzewajac mocno klocki i tarcze to już nie dzwoni :twisted: W poniedziałek podjade do tego kolesia,co mi klocuszki wymieniał i powiem mu co i jak. Jakby co to dam Ci znac.

No chyba,że ktoś spotkał się już z podobnym problemem i wie jak poradzić sobie z tym samemu.

alvaroalvaro78 wróciłem z warsztatu. Mechanik u którego byłem zna się typowo na Audi,bo sam ma :) W skrócie u mnie winny był szczęko-trzymacz. Nałożył smaru,przejechał się i jest cisza jak narazie. Pytałęm i ew. koszty wymiany tej części.Nowa koszt podobno ok 200,250zł. Narazie pojeżdzę na tym i zobacze.A jak nie to trzeba będzie popłynąć :wink:

PS. Daj znać ,czy u Ciebie było to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy wymienić wahacz z jednej strony ten, który ma luz.

Ceny róże: na allegro nawet od 54 zł. za sztukę (niefirmowy) za firmowy 2x drożej. Wybór należy do ciebie.

Dla sprawnego mechanika to szybka i łatwa robota, raczej niedroga.

PS w zeszłym roku na wiosnę wymieniałem taki jeden wahacz w swojej A4 i pytałem sprzedawcę (znajomego) aby mi dobrze doradził i powiedział czy kupić taki drogi wahacz czy tańszy. Stwierdził, że skoro i tak robią je w tej samej fabryce to po co kupować ten droższy. Zrobiłem jakieś 25 tyś. km i na razie Ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no coz...w dwoch serwisach ogladali...i nie znalezli luzow...(shell auto serv, i Kocar Subaru) a na "progach" dalej puka...

chyba znowu bede gosciem w ASO...:/

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...