Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak to jest z Nm?


Tukan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zastanawia mnie pytanie ze 115km 285Nm mozna wyciagnac 145km 340Nm co jest przeszkoda do tego zeby uzyskac 145km 370Nm bo konie to turbo nie puszcza a Nm? tez turbo?? W sumie to glupie ale nie mam sie kogo zapytac :a4fan: Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nm określają moc przy obrotach. Myślę, że dalej możesz sobie już sam odpowiedzieć na swoje pytanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nm określają moc przy obrotach. Myślę, że dalej możesz sobie już sam odpowiedzieć na swoje pytanie...

Moze mi ktos wyjasnic to bardziej łopatologicznie??Bede wdzieczny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tukan2000 to znaczy z jaką siłą obracają się koła

Tyle to wiem ale co jest przeszkoda do uzyskania wiekszej ilosci Nm??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciebie interesuje, żeby auto jak najlepiej przyspieszało, prawda?

Więc ważna jest moc, bo to ona odpowiada za zwiększanie energii kinetycznej auta (prędkości).

Tylko, że moc max, to moc przy określonych obrotach, a ważna jest moc w zakresie obrotów, tym którego się używa przy maksymalnym przyspieszaniu.

Moment obrotowy to moc podzielona przez ilość RPM.

Duży moment obrotowy oznacza, że moc jest dostępna przy niewielkiej ilości obrotów.

Moment obrotowy tak naprawdę nie jest istotny dla przyspieszania (ważna jest moc w funkcji obrotów - ściślej całka z mocy), ale oznacza, że przebieg wykresu mocy jest bardziej płaski - w szerokim zakresie obrotów moc jest zbliżona do maksymalnej.

Tak więc w uzyskaniu większego momentu przeszkadza dokładnie to samo, co w uzyskaniu większej mocy, bo większy moment to większa moc, tylko w niższym zakresie obrotów...

Mam nadzieję, że dokładnie i łopatologicznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow prof Yelo :wink:

sorki za OT ale nie moglem sie poswtrzymac :grin:

lepiej tego nie mozna wytlumaczyc oprocz tego ze (tak przypuszczam sorry jesli sie myle) koledze pojecie calka nic nie mowi. (i dla twojego dobra niech tak pozostanie :tongue:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całka - pole pod wykresem - dla funkcji stałej wartość pola prostokąta, dla funkcji bardziej złożonej (wykres mocy) wartość trudna do obliczenia, ale to ciągle pole...

Pole pod wykresem mocy - moc razy czas - praca

Pracy - Przyrost energii kinetycznej (minus straty)

Takie małe uzupełnienie, mam nadzieję, że teraz wszystko jest jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo tak dzieki wilekie troche to porozkminiam i wszystko bedzie jasen.Jeszcze raz Bóg zaplac :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...