Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AVF] Układ wydechowy ze stali nierdzewnej

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich bylem w piastowie w firmie el-tec założyłem do autka cały układ wydechowy z nierdzewki 2,5 cala na dwóch tłumikach trochę chłopakom zeszło i wracałem w nocy jakże duże było moje rozczarowanie gdy wracałem jak tylko obroty przekroczą 2000 to hałas w aucie staje się nieznośny zadzwoniłem do gościa z el-tec z problemem bo przecież miało być cicho jak seria i tylko przyjemny basik miałem słyszeć

proponują mi dołożyć drugi środkowy tłumik czy to wygłuszy układ? czy jak chcę mieć cicho to wrócić do serii?

Opublikowano

ile cie kosztował taki wydech?? może jak by dołożyli ten środkowy przelotowy trochę zrobiłoby się ciszej :mysli:

Opublikowano
  • Autor

Oj kosztowało ponad dwa klocki. Mam nadzieję że trzeci tłumik pomoże w wyciszeniu

Opublikowano

Oj kosztowało ponad dwa klocki. Mam nadzieję że trzeci tłumik pomoże w wyciszeniu

na pewno pomoże ale nie zniweluje tego dźwięku do serii :gwizdanie:

Opublikowano
  • Autor

ale może stanie się znośny bo teraz podczas przyśpieszania nie jest fajnie

Opublikowano

znam gości co mają przeloty 2.5" bez żadnych tłumików końcowych i mówią że mają cicho... (pojęcie względne :kox:), a plecionkę też dawali inna??

Opublikowano
  • Autor

plecionkę dali większą ale nie zaraz za turbiną tylko dużo niżej oczywiście kata też nie ma

Opublikowano

I tak mało zapłaciłeś :) Tłumik końcowy od Wojtka jest niemal przelotowy, więc ciut głośniej musi być.

Opublikowano
  • Autor

gdyby było tylko ciut głośniej to bym się nie martwił na trasie dźwięk jest uciążliwy teraz myślę co z tym zrobić żeby go wyciszyć na pewno drugi środkowy a może jeszcze drugi końcowy tylko czy coś to da?

Opublikowano

plecionkę dali większą ale nie zaraz za turbiną tylko dużo niżej oczywiście kata też nie ma

katalizator calkiem wyciales ? czy wstawiles rurke :)

Opublikowano
  • Autor

katalizator jest całkiem wywalony od turbiny idzie rura 2,5 cala

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

i jak zdziałałeś coś w temacie wyciszenia układu wydechowego??

Opublikowano
  • Autor

w piątek jade do piastowa wstawią jeszcze jeden tłumik środkowy zapewniają mnie ze będzie ciszej

Opublikowano

spieprzyli temat panowie z El-tec-a

nie potrzeba 3 tłumika, w tych których masz żle jest wyliczono i zrobiono komory rezonansowe i dlatego daje po uszach

koszt wydechu niezły biorac pod uwagę koszt 1 metra nierdzewnej rury 63mm - 35 pln brutto

zapytam też naiwnie... masz może foto podwozia ???

Opublikowano
  • Autor

niestety nie mam fotek......czy sugerujesz ze dołożenie trzeciego tłumika nic nie da

Opublikowano

trzeci tłumik na pewno cos da ale nie jest potrzebny pod warunkiem ze pozostałe dwa sa zrobione jak nalezy

ja jak spawam tłumiki zawsze staram sie mniej wiecej obliczyc komory w tłumikach aby były podobnej pojemnosci

i zwykle wychodzi tak ze do 120km/h dudunią a powyzej robi sie cisza :polew: :polew:

ale nie robie tego na tyle profesjonalnie bo spawam półautomatem ale musze rozejrzec sie za TiG-em

Opublikowano
  • Autor

na pewno nie są tej samej wielkości środkowy tłumik mam identyczny jak tu

http://www.el-tec.pl/pl/wydech_gotowy.html

Opublikowano

mi nie chodzi o pojemnosci dwóch tłumików

konkretnie chodzi mi o pojemnośc komór w tłumiku

powinny byc takie same, wówczas gazy spalinowe nakładaja sie na siebie i tym samym znoszą (tłumią) wzajemnie

na pewno na fizyce miałeś cos na temat nakladania sie fal

poczytaj w necie na pewno cos znajdziesz na ten temat

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

dzieję się coś w temacie??

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.