Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ARJ] Jaki gaz do 2.4 quattro?


arturo_84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Zastanawiam się nad założeniem gazu do swojej niuni i mam standardowe pytanie. Otóż zupełnie nie znam się na LPG i nie wiem jaki gaz założyć a nie chcę że mi wcisnęli jakiś kit. Jak w tytule ma 2.4 quattro, 145 tyś km przejechane, osobiście przejeżdżam miesięcznie ok 1500 km. Jaką instalację możecie mi polecić żebym był zadowolony, jakie będzie spalanie, jaki koszt tej instalacji, i ile mniej więcej muszę jeździć tym autem żeby opłacało mi się zakładać ten gaz. Z góry dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz założyć jakąś sekwencję, którą to zależy od tego ile będziesz chciał na nią kasy przeznaczyć, ja mam w swoim 2.4 tyle że ośka założony LandiRenzo Omegas, polecam super się spisuje, pali w mieście ok. 14l/100, a poza ok. 11l/100, zwróci Ci się w zależności ile zapłacisz za instalkę (nie wiem jakie są teraz ceny ale musisz szykować ok. 3-4tys.), przy obecnych cenach PB/LPG myślę że gdzieś po około 20tkm Ci się zwróci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co bedzie chodziło i niedrogo kosztowało to włóż stag 300, reduktor scorpion ST lub GT, wtryski magicjet i bedzie śmigac instalka z założeniem bedzie kosztować jakies 2500-3000zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam setup podany przez kolegę sołtys85, teraz tylko lub aż musisz naleść godny polecenia i solidny warstat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We Wrocławiu w "Eko ALma" na Robotniczej zaproponowali mi BRC PLUG & DRIVE za 4000 lub ESGI za 3200. Bardziej proponOwali mi ESGI - w Radwanicach kiedyś montowali BRC teraz zajmują się produkcją części do ESGI. Jakie jest Wasze zdanie na temat tego ESGI, gdzie we Wrocku zakładają jeszcze dobrze gaz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podtrzymuje Stag - jak pisał Sołtys no możesz jeszcze zamiast magicjetów załozyc matrixy. Od BRC prywatnie tez wolal bym staga + scorpion + matrix.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juby zgadzam sie z Tobą ale z matrixami ciezko bedzie się zmieścic w cenie która podałem. Ale jak autor ma trochę wiecej kaski to jak najbardziej polecam. BRC odradzam sporo kosztuje a efekt na tej konfiguracji co ja podałem raczej bedzie o niebo lepszy i oczywoście tańszy.

Jak planujesz budżetowy gaz to bierz magicjety zamontowane w pionie i bedzie git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matrixy napewno sie zmieszcza w tej samej cenie co BRC.

Co do wtrysków magicjet to polecam zamontowac też porządny filt np matrix.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóż STAGA 300-6 do tego parownik do 200KM i listwy wtryskiwaczy RAIL lub VALTEKI moze nie sa najcichsze i najtrwalsze ale zestaw naprawczy kosztuje 17zł. NAjlepsze byłyby KEHINY ale koszt wymiany całej listwy to około 200-300zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóż STAGA 300-6 do tego parownik do 200KM i listwy wtryskiwaczy RAIL lub VALTEKI może nie sa najcichsze i najtrwalsze ale zestaw naprawczy kosztuje 17zł. Najlepsze byłyby KEHINY ale koszt wymiany całej listwy to około 200-300zł

... przecież na valdkach przy tym silniku to tylko będzie się wszystko ciągle pier#$@ić , valteki sa za wolne i przede wszystkim za mało precyzyjne. zaoszczędzi na teoretycznie tańszej regeneracji wtrysków a wyda miliard :decayed: na doprowadzenie auta do porzadku bo ciągle będzie checki-iem walić po oczach od złego składu mieszanki.. :embarrassed: zresztą valtek ma gwarancje o ile się nie mylę na jakieś 25000 km inni sa dużo lepsi wiec oszczędność pozorna. :hi:

a tak w ogóle to odradzam esgi na korzyść staga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojtek26 - kolego w jakim ty świecie żyjesz??? za 300zł to niekupisz jednego wtryskiwacza KEIHIN a gdzie do listwy albo do dwoch po 3 sztuki.

Wystarczajace są magicjety a dobre bendą matrixy i koniec tematu komputer stag 300 korekcją po obrotach (niepamietam czy plus czy premium w tej chwili) i reduktor scorpion ST lub GT a nie haslo że do 200km - ja znam taki co jest do 300 a 190 niedaje rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...