Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Czy w B7 z quattro da sie całkowicie wyłączyć ESP


turdzi

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie mamy pytanie jak w temacie , czy w B7 z quattro da sie całkowicie wyłączyć ESP ?

Dziś sobie wylaczylem na chwilkę na palcu bo chciałem cos sprawdzić , było mokro wiec pociągnąłem sobie rękaw i właśnie mimo ESP było wyłączone na desce przyciskiem to zadzialalo :shocked: i teraz pytanie w późniejszych B7 nie dalo sie go juz całkowicie dezaktywować ? Wiem ze w B8 nie da sie go całkowicie wyłączyć i w extremalnych syt. zawsze sie włącza ale w mojej poprzedniej B7 ( rok 2005 FWD ) mogłem go całkowicie wybaczyć.No to jak to jest w końcu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w swojej B6 wyłączałem ESP guzikiem i nie działało , mimo bączków na parkingu :kox: sprawdzę jutro w B7 bo mnie to zastawia czy można wył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie mojej starej 2.0 TDI BLB wylaczalem i nie dzialalo a du dziala dalej niestety nie wiem czy tak jak w B8 bo tam jezdzilem po sniegu i wlaczal sie dopiero w baaardzo glebokim poslizgu, ty niestety byl asfalt wiec nie wiem na ile on ingerowal.

Żeby go wył. trzeba trzymać wciśnięty klawisz esp z 10 s. Albo poszukaj, było to pare razy.

no wlasnie szukalem pol dnia i nic.Same tematy o jego usterce , bledach , filtrach DPF itd. itp. a o tym nic.Jak znadziesz to prosze podeslij link.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

turdzi przyznam, że nie próbowałem, generalnie unikam :wink4:

jak mam miejsce to raczej z odbicia sie staram, jak nie mam to grzecznie zawracam, oczywiście dotyczy to śniegu :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm Ja jestem w stanie wyłaczyć normalnie przyciskiem ESP, i nie działa :naughty: na ręcznym tez da rade się obrócić :cool1:

ps. sprawdze dzisiaj to dokładnie :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm Ja jestem w stanie wyłaczyć normalnie przyciskiem ESP, i nie działa :naughty: na ręcznym tez da rade się obrócić :cool1:

ps. sprawdze dzisiaj to dokładnie :kox:

Cuber bede wdzieczny.

Kurcze dziwna sprawa bo u mnie wyglada to tak jak by pomimo wylaczenia go na desce on dalej dzialal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat na ręcznym to można zawijać i z włączonym ESP ,ręczny nie przechodzi przecież przez ABS więc ESP nie może ingerować. Co do wył ESP to raczej na pewno go wyłączysz guzikiem , to że koło jest przyhamowywane nie musi być wcale winą ESP tylko elektronicznej blokady dyfra która działa do jakiejś prędkości obrotowej silnika czy koła, nie wiem.Generalnie jak dasz Off ESP i ostro w pipe nic nie powinno hamować itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie przy obrocie na rzecznym przyhamowuje kola , a to sie nie dzialo w moje poprzednie BLB.

Ciezko mi powiedziec czy po odkreceniu gazu na mokrym ( w to raaczej watpie bo auto za slabe ) lub na szronie czy sniegu auto pojdzie bokiem.Nie mam gdzie sprawdzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz tylne zablokowane przez ręczny to co ci hamuje , przednie ? Jak za słabe autko to poczekaj na śnieg i sie pobaw :)

A może ty nie wciskasz sprzęgła przy ręcznym , hmmm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz tylne zablokowane przez ręczny to co ci hamuje , przednie ? Jak za słabe autko to poczekaj na śnieg i sie pobaw :)

A może ty nie wciskasz sprzęgła przy ręcznym , hmmm?

spoko spoko pare razy juz sprawdzalem co moga rozne auta na recznym wiec wyklucze jakikolwiek blad kierowcy.Oczywiscie wiem ze auto nie ma aktywnego centralnego dyfra i oczywiscie wysprzeglam :wink4:

Hamulec blokuje przednie kola , zreszta na bardzo sliskim asfalcie na mokrej nawierzchni odkrecilem pare razy z 2 biegu.Czulem ze auto chce isc bokiem ale ewidentnie ESP nie chcialo do tego doprowadzic przyhamowywujac kola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś na spocie w wawie będzie miał ten rocznik to chętnie sprawdzę , bo to trochę dziwne. Może wyciągnij na chwilkę bezpiecznik od ESP zobacz czy coś sie zmieni, nie wiem czy nie złapie jakiegoś błędu no ale tak byś wiedział na 100% czy to ESP :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zreszta na bardzo sliskim asfalcie na mokrej nawierzchni odkrecilem pare razy z 2 biegu.Czulem ze auto chce isc bokiem ale ewidentnie ESP nie chcialo do tego doprowadzic przyhamowywujac kola.

no tak to napewno nie mam, jak odkręcam to wyłączone esp udaje że nie widzi :>

ponato, Ty w nie właściwe niebieskie wsiadłeś to napewno jest przyczyna :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty w nie właściwe niebieskie wsiadłeś to napewno jest przyczyna

fakt moze przyzwyczajenie , to nie auto do tego co chce nim robic ;( :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, może auto nie do tego ,lecz jeżeli wcześniej miałeś porównanie bezpośrednie do BLB to raczej może juz coś nawywijali jak w modelu B8 :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, może auto nie do tego ,lecz jeżeli wcześniej miałeś porównanie bezpośrednie do BLB to raczej może juz coś nawywijali jak w modelu B8 :mysli:

wiesz co wczesniej jezdzilem i slizgalem sie na sniegu baroma BRD quattro takimi smymi jak moj i ladnie chodzily bokami.

Musze poczekac na snieg i sie zobaczy czy cos jest nie teges z tym moim ESP.

Bo to ze B8 nie da sie go calkiem dezaktywowac to wiem ale na tyle nie jest natarczywy ze w zimie tez jest zabawa.Dopiero w bradzo glebokim poslizgu interweniuje :)[br]Dopisany: 29 Październik 2009, 15:52_________________________________________________OK chyba rozwiazane.Wydaje mi sie ze chyba nikt wczesniej w tym aucie tego nie robil od nowosci i ESP po prostu zglupialo i nie wiedzialo co ma robic.Dzis juz udalo mi sie wpowadzic auto w poslizg , jeden nawet powerslidem ale ten silnik zdecydowanie sie do tego nie nadaje bo zwyczajnei nie ma tye mocy z dolu aby zrywacz przyczepnosc wszystkich 4 kolek w aucie wazacym 1600 kg :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...