Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Blaupunkt TravelPilot DX-N


blacktiger22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od miesiąca jestem posiadaczem Audi A4 Avant z 2000 r.

Kupiłem autko z nawigacją Blaupunkt TravelPilot DX-N. Sprzedający - Polak mówił, że nawigacji nie używał nigdy w Polsce - podobno miała byc sprawna. Okazało się, że w napędzie CD od nawigacji w bagażniku znajduje się jakaś płyta Polska - Czechy 2007-2008. Nawigacja oczywiście nie działa.... Jestem totalnym laikiem jeżeli chodzi o sprzęt navi... Próbowałem szukać po forum ale nie znalazłem informacji na ten temat.

Gdy płyta jest w napędzie wyskakuje napis

"Die CD kann nicht gelesen werden. Legen Sie bitte eine CD fur TravelPilot DX ein"

Gdy wyjmę płytę z napędu pisze:

"Es ist keine CD eingelegt. Legen Sie bitte eine CD fur TravelPilot DX ein"

z tego co zauważyłem to silnik w napędzie kręci płytą po jej włożeniu.

Co może być przyczyną, że navi nie działa? walniety laser czy poprostu trzeba nagrać nową płytę CD?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pierwszy komunikat:

"Die CD kann nicht gelesen werden. Legen Sie bitte eine CD fur TravelPilot DX ein" oznacza: :Nie mozna odczytać płyty CD. Proszę włożyć płytę z TravelPilot DX"

a ten drugi

"Es ist keine CD eingelegt. Legen Sie bitte eine CD fur TravelPilot DX ein": "W napędzie nie znajduje się żadna płyta CD.Proszę włożyć płytę z TravelPilot DX"

Jeżeli masz oryginalną płytę to problem być może leży w tym, iż trzeba by było wyczyścić napęd. Jeżeli płyta jest "mniej oryginalna" to wiem, że musi być ciemna, najlepiej czarna. Gdzieś na forum jest coś na ten temat, jak taką płytę uruchamiać.

:evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...