Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z predkosciomierzem oraz obrt.


Gajzer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak jak w temacie wszystko działa oprócz prędkościomierza i obrotomierza , dokładniej to raz działa raz nie.Jak samochód postoi dłużej to wszystko gra lecz do czasu gdy go nie zgaszę później występują problemy choć rzadko.Dokładnie jeszcze nie zaobserwowałem bo stało sie to zaledwie 4 razy.W czasie gdzie występuje objaw wskazówka prędkościomierza bardzo drga w granicach 0-5km/h po jakimś czasie drganie ustępuje i zatrzymuje się w granicach 5km/h Pod kompa był podłączany i zero błędów.Może miał ktoś już taki objaw to proszę o pomoc . :exclamation:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z którego roku samochód.

Podaj więcej szczegółów. Jeśli licznik Jeger to jest to problem z procesorem w liczniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie zaobserwowales np.: ze dzieje sie tak po lub w trakcie opadow?

Ja tak mialem w B5, byl zatkany otwor spostowy pod podszybiem i mialem zamokniete kable od kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heyo

ja mam podobnie...

czasami nie działa prędkościomierz /pogoda nie ma znaczenia/

nie "kręci", nie zlicza kilometrów...

po przejechaniu kilku/kilkunastu kilometrów załapuje i działa poprawnie...

i nie wiem co jest nie tak :/

'96 1,9TDI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z którego roku samochód.

Podaj więcej szczegółów. Jeśli licznik Jeger to jest to problem z procesorem w liczniku.

Rok 97,jaki to licznik to niewiem gdzie sprawdzić ale nie ma komputra tylko termometr i wyświetlacz pokazujący na jakim biegu jadę (automat) Co do pogody to zwrócę uwagę ale raczej przy zmiennej,dziś stało sie to podczas opadów deszcze ale tak jak pisałem wcześniej postał troszkę i już było ok do czasu aż znów wyłącze silnik :( Najgorsze że na Vagu zero błędów.Wcześniej zakładałem ramki do zegarów ale to było dawno i wszystko grało do tej pory może ma jakiś to związek??Aha i na klimatroniku wszystko pokazuje,prędkość i obroty. [br]Dopisany: 17 Maj 2007, 22:46 _________________________________________________A czy niedziałający kluczyk (otwieranie zamykanie) może mieć coś wspólnego z owym problemem?? Baterie wymienione .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przelutować piny licznika i poprawić kostki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak zrobię :) myślisz że to może być to ??[br]Dopisany: 27 Maj 2007, 21:56 _________________________________________________A więc odświeżę temat bo za cholerę nie moge dojść do tego co jest.

Piny jak pisał szogun0 prze lutowane i nic.Zauważyłem że po kilkukrotnym przekręceniu zapłonu wskazówka która drga zatrzymuje się.Nie ma znaczenia pogoda i czy jest zimny czy ciepły po prostu co jakiś 10-15 raz działa.Robiłem test licznika i wyszło że podczas drgania wskazówki nie reaguje lecz po spowodowaniu zatrzymania sie wskazówki na 0-5km przy teście podnoszą się i opadając zatrzymuja przy 110 km/h i 3 tys obrotów (mniej więcej.Po kliknięciu dalej opadają obydwie na sam dół.Na forum o ASB(automatach-bo podejrzewałem czujnik w skrzyni) napisano żeby sprawdzic masę.Ma kotoś jakiś pomysł??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...