Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[1.8T AEB] Ile na świecach?


Kunio

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli bylo to sorry ale znalezc nie moglem. Czy 30000km to dystans po jakim dobrze jest wymienic swiece? Mam problemy z nierowna praca silnika, auto w czasie dodawania gazu muli i pozniej szarpie. A po ostrzejszej jezdzie tak jakby nie chodzilo na 1 cylinder

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gazu pewnie nie masz, ale i tak takie objawy to typowe dla zużytych swiec. Ja bym wymienil. Przy wymianie sprawdz tez przewody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na nieszczescie mam i musze dosyc czesto swiece zmieniac (nigdy wiecej 'ELPIDŻI' w samochodzie). Ogolnie co do zmiany swieczek to zauwazylem, ze nie ma reguly. Czasem trzeba po 10kkm wymieniac, a innym razem mozna jezdzic bardzo dlugo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na świecach zrobiłem już jakieś 50 tyś (NGK) a na kablach 70 tyś i właśnie mam problem że autko zaczyna się dusiić i przy przyspieszaniu dławi się delikatne jakby brakowało mocy-więc mam nadzieje że to właśnie w świecach tkwi problem (w sobotę jade do mechanika na wymianę - plus olej,filtry i tarcze przód), A jestem zagazowany. Mam nadzieję ze po wymianie autko wyzdrowieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz P, no to mam wlasnie tak samo. Szczególne z dolnych obrotów jak troche przyspieszam to potrafi sie zadławic. Też mam nadzieje, że to tylko świece (na benzynie jest lepiej). Tyle tylko, ze na tych świecach zrobiłem jakies 20kkm. Nie wiem tez co z przewodami, bo zostały mi po poprzednim właścicielu - czy da się je jakos spradzic, czy moze lepiej wymienic na farta razem z tymi swiecami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura

Z ciekawości sprawdziłem u siebie świece

swiecjq1.th.jpg

Dla mnie wygląda na całkiem dobrą, przebieg nieznany w tym 20tyśkm na LPG

normalnie wygląda. Jednak taka organoleptyczna diagnoza bywa omylna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro juz w temacie to chyba w tej co sie poruszam czasami tez trzeba wymienic bo przy przyspieszaniu na liczniku 90-130 tak jak by szarpalo, wogole chyba trzeba zmienic CPN bo w tym co tankujemy to paliwo SUX. Dzisiaj widzlalem kolesia ktory tez tam tankuje (Jakis stary civic) i szarpalo nim jak ruszal.

Jakie polecacie swiece do 1.8T AEB? Konkrety model i cena w przyblizeniu jesli mozna tez sie przyda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesi jest mowa o swiecach to moze pomozeCie mi ....mam problem z moim Audi... jezdzi jakby nie na wszystkich garach..bylem u kilku mechanikow i kazdy mówil co innego:/.. wymienilem swiece...cewki na swiecech podobno wporzadku..czego mozna sie czepic jeszcze??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem u kilku mechanikow i kazdy mówil co innego

Trzeba by sprawdzić wszystkie możliwości które podawali mechanicy

może przewody?

Zgadzam się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesi jest mowa o swiecach to moze pomozeCie mi ....mam problem z moim Audi... jezdzi jakby nie na wszystkich garach..bylem u kilku mechanikow i kazdy mówil co innego:/.. wymienilem swiece...cewki na swiecech podobno wporzadku..czego mozna sie czepic jeszcze??

Wypełnij profil, będzie wiadomo skąd jesteś.

Nie ma w tym silniku klasycznych przewodów.

Ja obstawiam cewki zapłonowe.

Niby jak je sprawdzili mechanicy.

Najlepszy sposób to oscyloskop i osoba, która umie go obsługiwać i od razu widać czy jest przebicie czy go nie ma.

Moze być jeszcze moduł zapłonowy uwalony, "takie coś" na obudowie filtra powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...