Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AYM] Jakie macie obroty podczas zimnego rozruchu silnika przy minusowej temp.


tomziom1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pytanie do wszystkich posiadaczy auta z silnikem 2.5 v6 tak jak w temacie. Dziś przy -4 stopniach moja v- łka miał około 1100 obr/min przez jakieś 40 sekund po czym obroty spadły do normalnych. Wiem że tak zwane ssanie przy zimnym silniku załącza sie ale chodzi mi o to czy te obroty nie są zbyt wysoki i czy przypadkiem nie mam czegoś uszkodzonego. Dodam że silnik zapal bez problemu. Co prawda żeby się nagrzał do temp. roboczej czyli 90 stopni, potrzebuje przejachania ok 15- 20 km w zależności od mrozu. Ja oczywiście gdy silnik jest zimny nie przekraczam 1.800 obr/min. Jak jest u was panowie podczas porannego rozruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim AKE przy niskich temperaturach, po odpaleniu wchodzi na mniej więcej 1100 rpm. Po jakichś 30-40s spada do normalnych 760 rpm, przy czym im zimniej tym dłużej wyższe obroty się utrzymują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda mam garaz, w ktorym jest zawsze 10-15 stopni w zime, ale tez obroty wskakuja na ~900.

Jak auto stoi czasem na zewnatrz to przy minusie miewalem nawet obroty na poziomie 1200-1300 przy wiekszych mrozach.

W ubiegly weekend bylem u znajomego, auto stalo u niego pod domem i po nocy po odpaleniu mialem wrazenie, ze mocno telepalo przez chwile silnikiem... swieczka/i ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sie przełącza sekwencyjnie, ale ja mam starsze auto. Słychać stuknięcie tak jak by trzech przekaźników. Po odpaleniu jest 1100, słychać pstryk i jest 1000 znowu pstryk i 900 znowu pstryk i spada do normalnych obrotów, trfa to ok 5 minut, czyli czas na wypalenie fajki :)

Tak się dziej przy -15 ( w tamtym roku), natomiast w tym jeszcze nie wpił się na 1100, tylko jeden przekaźnik chodził, czyli zaczynał od 900.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubiegly weekend bylem u znajomego, auto stalo u niego pod domem i po nocy po odpaleniu mialem wrazenie, ze mocno telepalo przez chwile silnikiem... swieczka/i ?

Najbardziej prawdopodobne, jak będziesz dziś to możemy pomierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie bywa również podobnie.jak odpale obtoty są normalne po paru sek wpadają na wyższe i sie tak utrzyują do ok 60 sek a pózniej juz norma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja np dzis swoją odpalałem o 3 w nocy i obroty miala 1000rpm, takze mysle ze wszystko ok :)

na dworze było -5 a auto stało w garazu takze cos przy 0 było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...