Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[A4 all]-CNG

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Światowym liderem w liczbie samochodów napędzany CNG jest Argentyna.
Według danych „The Gas Vehicle Report” w Argentynie znajduje się 1 400 000 tego typu pojazdów.
Na drugim miejscu znajduje się Brazylia z 921 tysiącami samochodów na CNG, na trzecim zaś Pakistan z 475 tysiącami samochodów. 
Polska zajmuje odległe miejsce z 771 pojazdami napędzanymi CNG.

Dane wg wikipedii, więc wątpie żeby ktoś z forumowiczów miał taką instalkę

Opublikowano

Światowym liderem w liczbie samochodów napędzany CNG jest Argentyna.
Według danych „The Gas Vehicle Report” w Argentynie znajduje się 1 400 000 tego typu pojazdów.
Na drugim miejscu znajduje się Brazylia z 921 tysiącami samochodów na CNG, na trzecim zaś Pakistan z 475 tysiącami samochodów. 
Polska zajmuje odległe miejsce z 771 pojazdami napędzanymi CNG.

Dane wg wikipedii, więc wątpie żeby ktoś z forumowiczów miał taką instalkę

spoko spoko :afro:

będzie dużo więcej samochodów. CNG to paliwo z perspektywami.

Opublikowano

będzie dużo więcej samochodów. CNG to paliwo z perspektywami.

dlatego Polacy ładują się w LPG ?

Może ktoś napisać dlaczego w Polsce bardziej popularny jest LPG ?

Opublikowano

będzie dużo więcej samochodów. CNG to paliwo z perspektywami.

dlatego Polacy ładują się w LPG ?

Może ktoś napisać dlaczego w Polsce bardziej popularny jest LPG ?

Instalacje CNG są duuużo droższe, to po pierwsze. Po drugie, w Polsce jest tylko 19 stacji oferujących metan. Po trzecie, jeszcze w stosunku do LPG mało firm jest mało fimr montujących instalacje CNG.

Z ciekawostek to powiem wam, że szacuje się, że za 10 lat co dziesiąty samochód w Europie będzie zasilany metanem.

Pozdrawiam

Opublikowano

Jakoś tak ropki jest na XX lat a gazu ziemnego na XX razy 3 :P

Dużo tego jest w podziemiach, ale instalka ciężka i droga (coś o 10 kołach słyszałem). Renault Kangoo wychodził z taka instalka fabrycznie, można sie zainteresować. No i zasięg ujowy, z butla 70l z małym silnikiem max 150km bez buta w podłodze. Hardcorowcy mogą zrobić sobie stacje do przetaczania metanu z kuchenki do samochodu, ale trzeba być ostrożnym, ale trudne nie jest, ale jednak przydomowa 'stacja' troche kosztuje..

Opublikowano

a gazu ziemnego na XX razy 3 :P

metan może być w bardzo łatwy sposób uzyskany przez produkcję metodami rolniczymi. To bardzo dużo +

Opublikowano

a gazu ziemnego na XX razy 3 :P

metan może być w bardzo łatwy sposób uzyskany przez produkcję metodami rolniczymi. To bardzo dużo +

Czyli energia odnawialna?

To czemu my błądzimy, wszyscy po CNG :P

Jakbym miał kase zainteresowałbym się tym bliżej i kto wie.. ale narazie spróbuje z TDI sie zmierzyć ; ]

Opublikowano
  • Autor

co do metanu to powiem tak: kazda krowa co 40 sekund produkuje troche metanu :cheesy::wink:

i to nie sa zadne jaja, ostatnio ogladalem program gdzie przeprowadzali jakie badania i wyszlo ze "one" jesli chodzi o zanieczyszczenie powietrza wcale duzo nie odbiegaja od naszych niunii poniewaz nasze niunie wydalaja CO2 a krowki wlasnie metam ktory jest bardziej uciazliwy...

Opublikowano

kazda krowa co 40 sekund produkuje troche metanu

dokładnie tak jak mówisz. Można również innymi bio-metodami go uzyskiwać. To jest bardzo duży plus.

Do minusów można zaliczyć te nieszczęstne zbiorniki. Metalowe są bardzo ciężkie dlatego zastępuje się je zbiornikami z kompozytów polimerowych. Są one cały czas udoskonalane ale jeszcze żadne nie weszły do produkcji na masową skalę stąd też ich ceny.

W tej chwili porzuca się kompozyty z włóknem szklanym na poczet innych materiałów o lepszych parametrach. Dzięki temu będzie można "upakować" w zbiorniki więcej metanu.

Nawiasem mówiąc ostatnio brałem udział w testowaniu zbiorników na metan :afro:

Opublikowano

typowe testy zmęczeniowe materiału. Testowany zbiornik stoi sobie już chyba z miesiąc. Gaz jest ciagle wtłaczany i odsysany z niego. Sprawdza się oczywiście jego szczelność. Poza tym ewentualne odkształcenia materiału.

Nic ciekawego.

W próbach technologicznych kompozytu, z którego jest wykonany zbiornik nie brałem udziału więc nie wiem jak wypadły.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.