Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Silnik przestał palić


habor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Problem wygląda następująco, silnik źle odpalał bez znaczenia czy na ciepłym czy zimnym, po prostu miał chwile zastanowienia tak około 4-5sek. ( dodam że wcześniej palił na dotyk) Więc pomyślałem że to pewnie wina filtra paliwa. Wymieniłem filtr paliwa, zalałem nowy filtr ale i tak trzeba było troszkę pomęczyć rozrusznik żeby załapał (zawsze miałem tak przy wymianie filtra) za 3 razem zapalił, przejechałem się tak około 10 km. żeby odpowietrzyć układ oczywiście nie żałowałem mu gazu. Wróciłem do domu zgasiłem samochód i dosłownie za jakieś 10 sekund chciałem go zapalić i nic, zachowywał się jakby był nadal zapowietrzony. Pokręciłem go chwilkę no i załapał. przejrzałem wszystko czy jest dobrze przy filtrze poskładane i przejechałem się jeszcze raz, ale usterka nie ustąpiła. Pomyślałem że to może nieszczelność na przewodach nadmiaru a więc je dzisiaj wymieniłam. Po tym ja do zapalenia a tu nic, nawet nie chce załapać, kręciłem i kręciłem i nic.

Czym może być to spowodowane. Pompa raczej nie padła w ciągu 3 dni. jak już wcześniej zapalił to jechał normalnie nic nie przerywało nie szarpał, ale wystarczyło zgasić i dosłownie po 1 sekundzie już nie zapalił, paliwo chyba by tak szybko nie cofnęło się z pompy. Dodam że VAG nie widzi żadnych błędów. Nie mogę nic innego sprawdzić bo teraz nawet nie chce zapalić.

Czy ktoś już miął coś takiego?

Czy możliwe że coś w pompie tak szybko się zepsuło?

Akumulator zmieniony, elektrozawór na pompie sprawdzony, w baku ponad połowa (wczoraj tankowałem ORLEN VERVA).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co może być zapowietrzone? Filtr zalałem do pełna przez podgrzewacz, no i przejechałem się 10km na no i podciągałem obroty do 4,5tys żeby wygonić całe powietrze, myślę że nie możliwe by było żeby jeszcze jakieś zostało. A najdziwniejsze jest to że wracam gaszę i próbuję od razu zapalić i już nie mogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa zapowietrzona, przerabiałem ostatnio taki temat u kumpla, holował go i silnik łapał, ale zgasił i już załapać nie chciał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i jak odpowietrzył pompę?? U mnie zawsze zdawało egzamin przepędzenie samochodu na trasie, i całe powietrze znikało.

dał do jakiegoś mechaniora, jutro zapytam co mu tam porobił (pewnie jakimś sposobem odpowietrzył cały układ) , wiem że wziął 100 zł i autko pali i jeździ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie przesadzajcie z tym odpowietrzeniem pompy.... wiele razy rozbierałem nastawniki, po złożeniu w pompie praktycznie nie było ropki: 20 sekund kręcenia rozrusznikiem i ropka zalewa pompę, z tego co zauważyłem po rozgrzaniu fury na postoju praktycznie nie było juz bąbli w przewodzie zasilającym pompę.... układ odpowietrza się zamoczynnie juz po kilkunastu minutach :). Szukaj nieszczelności, ewentualnie spróbuj podać paliwo z jakiejś bańki podwieszonej bezpośrednio nad pompą i zobacz efekty .... :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt to może być jakaś nieszczelność, na przewodach paliwowych i łąpie lewe powietrze, a w następstwie paliwo się cofa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio znajmy mial podobny problem czy to cieply czy to zimny uruchamial sie po kilku kreceniach,robili juz wszystko i wszyscy a okazalo sie ze trzeba bylo zwiwekszyc dawke startowa i wszystko sie naprawilo, zaplacil za to 80zl, podobno zdjecie dekla gornego pompy i tam jest regulacja, teraz pali na dotyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem u mechaniora, kazał przyprowadzić furę to posłucha (koleś zajmuje się tylko dieslami) Ja mu mówię że nie zapala i nie mogę przyjechać, kazał mi prysnąć PLAKA do kolektora dolotowego i na pewno zapali. No i stała się rzecz niesamowita prysnąłem plaka i samochód zapalił z pierwszego :). Pojechałem do mechanika no i on stwierdził że to na 100% pompa padła :/ Podobno to właśnie ona nie trzyma ciśnienia w układzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego czy już naprawiłeś tą pompe? ile wzieli i co padło napisz

raczej ci nie odpisze,zobacz kiedy ostatnio logowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...