Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFB] MOJE A4 B5 OSTATNI LIFT...


Plastek89

Rekomendowane odpowiedzi

Furka ładna...widać, że zadbana a jeśli chodzi o silnik to prędzej czy później będziesz na niego klnął ale to tak na marginesie.

Ale dzwięk silnika i spalanie nadrabiają wszystko :cool1:[br]Dopisany: 05 Listopad 2009, 14:04_________________________________________________Napisz jaki masz wypasik, co planujesz zrobić, co przerobić :naughty:

Tutaj się takie rzeczy pisze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne skóry

4x PP

4x elek.szyby

elek.lusterka + podgrzewanie

klimatronik

elek.siedzenia + pompowanie

tempomat

seryjne radio + zmieniarka

wielofunkcyjna kierownica

telefon

skrzynia 6 biegowa

Na pewno o czymś zapomniałem ... :D

W najbliższym czasie wyciemnię tylne szyby... te felgi co są na nich będą opony zimowe, na wiosnę planuję kupić coś w stylu A5 17-18 Cali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna Audiczka. Środeczek dla mnie ideał :kox::naughty:, tylko 2.5 TDI mi nie pasuje. Podobne wyposażenie do mojej :audi:. Może i mocny silnik z wysokim momentem obrotowym, ale niezbyt trwały. Kolega ma A6 z 1998 roku z tym silnikiem, pojeździł chwile i teraz od 2 tygodni jest u mechanika :rolleyes:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i mocny silnik z wysokim momentem obrotowym, ale niezbyt trwały. Kolega ma A6 z 1998 roku z tym silnikiem, pojeździł chwile i teraz od 2 tygodni jest u mechanika :rolleyes:.

To tak jak u mnie....

Też a6 tyle że ja pojeździłem miesiąc :decayed:

i przebieg mam ori 161tyś i co???

Silnik jest w miarę dobry tylko ta pompa wtryskowa siada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd pochodzi autko? Bo wyposażenie wygląda mi na takie coś pod francuza :) A poza tym dlaczego masz grill z autka przedliftowego? :decayed: Bardzo sympatyczne wnętrze :good: Jak będziesz się decydowal na felgę z A5 to najlepiej 18'' :wink4: Ale do tego trzeba lekką glebę np. -30/-40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Tak wiem że zmorą 2.5 tdi są siadające głowice i pompy wtryskowe ... ja myślę (żeby nie zapeszyć) że troszkę pośmiga, z książek serwisowych wynika ze całkiem nie dawno miała robione głowice i wymianę turbiny ... nie wiem jak z pompą wtryskową... autko chodzi super i niech tak zostanie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poza tym dlaczego masz grill z autka przedliftowego? :decayed

Może był bity... :mysli:

Idąc tym tropem 90% aut na naszym forum jest po bardzo solidnych dzwonach :tongue4: A to czy był bity... wg mnie przynajmniej 70% samochodów w tym wieku miało jakąś mniejszą lub większą przygodę :) Poza tym nie straszcie kolegi, bo już mu na temat silnika sporo napisaliście, a wcale nie musi to być taka felerna jednostka, dowodem jest kilka bardzo zdrowych pojazdów kolegów z forum, którzy nie zamieniliby swoich 2,5 TDI na nic innego, mówię o B5 chociażby kolegi slawqa :good: Jeśli poprzedni właściciel dbał o motor to auto będzie się sprawowało super :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy był bity łatwo poznać. To jest wszystko do sprawdzenia. Przykładowo potencjalny nabywca A4 B5 w wersji sedan czy avant może mieć zastrzeżenia, że na tylniej klapie nie ma oznaczeń np. A4 i 1.8 czy tam 1.9 TDI i powie, że on był bity. Co do 2.5 TDI zdarzają się wyjątki i trafi się egzemplarz w bardzo dobrym stanie, ale większość jest zajeżdżonych. Ale silnik Volvo 2.4 D5 od 163 do 185 KM bije na głowe 2.5 150KM TDI. Nie tylko pod względem trwałości, ale także pod względem kultury pracy i elastyczności. Praktycznie w ogóle nie słuchać, że to diesel. Nie można być zaślepionym tylko do jednej marki, bo to źle się kończy. Np. fani Alfy Romeo. Może i to ładne samochody, ale trwałość nie idzie w parze z wyglądem. Tylko teraz życzyć Tobie Plastek bezawaryjnej eksploatacji. Tylko lać i jeździć, a nie jeździć po mechanikach :naughty:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy był bity łatwo poznać. To jest wszystko do sprawdzenia. Przykładowo potencjalny nabywca A4 B5 w wersji sedan czy avant może mieć zastrzeżenia, że na tylniej klapie nie ma oznaczeń np. A4 i 1.8 czy tam 1.9 TDI i powie, że on był bity.

No spoko, ale po zdjęciach i po tym że jest inny grill czy inne lampy itd. to się tego nie stwierdza :wink4: Bo tak jak mówię, jest masa samochodów na forum, które są solidnie rezane a dzwona to one nawet nie widziały :decayed: Wcale nie twierdzę też, że auto kolegi Plastek89 jest takie idealne i bezwypadkowe, po tych zdjęciach nie mogę tego stwierdzić. Chodziło mi o to, żeby nie zgadywać czy coś się działo czy nie, skoro po zdjęciu nie możesz tego ocenić. Co innego w zakupie kontrolowanym, tam czepiamy się każdej jednej pierdoły :wink4: W sumie tu jak widać też :naughty:

Żeby nie było OT kolego Plastek89 jakieś inne ambitniejsze plany nie licząc felg? :)

Ja polecam zmienić ten grill na ori taki jak był albo z S4/RS4 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Tak wiem że zmorą 2.5 tdi są siadające głowice i pompy wtryskowe ...

... wałki, hydraulika, rozrząd- co by nie gadac koszty spore, ale nigdy bym nie zamienił tego silnika na 1.9 :decayed:

Jak masz przebieg w granicach 200 tyś to mozesz szykowac kaske na pompe :)

Autko fajne i ładny środek :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he he ... coś się pomyśli ... teraz długie i zimne wieczory ... więc można siedzieć w garażu i coś dłubać...mogli byście podrzucić kilka fajnych pomysłów ... tylko bez przesady żeby agro... nie wyszło :polew: a cóż grill taki nabyłem.. nawet uwagi nie zwróciłem, tamten był pęknięty Pozdro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he he ... coś się pomyśli ... teraz długie i zimne wieczory ... więc można siedzieć w garażu i coś dłubać...mogli byście podrzucić kilka fajnych pomysłów ... tylko bez przesady żeby agro... nie wyszło :polew: a cóż grill taki nabyłem.. nawet uwagi nie zwróciłem, tamten był pęknięty Pozdro...

To go zmien, autko zyska odrazu na wygladzie.... kolejny mod jesli masz ochote grzebac to xenon.

PS. Bardzo ladne wnetrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak u mnie....

Też a6 tyle że ja pojeździłem miesiąc :decayed:

i przebieg mam ori 161tyś i co???

Silnik jest w miarę dobry tylko ta pompa wtryskowa siada

Na pewno oryginalny - 2,5 diesel 10-cio letni - co najmniej 300000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno oryginalny - 2,5 diesel 10-cio letni - co najmniej 300000.

czyli twoj ma 350000 stary sa samochody 20 letnie a maja przebieg 20k a Wy odrazu 10 lat to 300k masakra ;)

Odme mozesz wymienic jak zacznie przydymiac ;)

Autko bardzo ładne szczegolnie środek :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego a4 z tym motorem jest duzo duzo tansza niz 1.9 :) kolor i srodek masz mega! :>

Ale później na początku będzie trzeba dużo włozyć, żeby doprowadzić samochód do stanu jeżdżącego. Mój kolega ma Audi A6 C5 z 1998 z silnikiem 2.5 TDI 150KM. Coś mu klekotało i 4 tygodnie stał u mechanika, a za naprawę zapłacił z 3000 zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...