Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFB] Problem z silnikiem... brak mocy, tryb awaryjny

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam!

Otóż z moim Audi od pewnego czasu są jakieś problemy. Niedawno autko nie mogło rozwinąć pewnej mocy. Tzn. dochodziło do 2.5 tys. obr. i tak jak by miał taką "blokadę" która ogranicza te obroty, oraz nie przekraczał prędkości powyżej 100 km/h. Następnym problemem jest zapalająca się kontrolka od oleju gdy samochód jest na postoju. Na wolnych obrotach kontrolka się nie świeci, a przy 2.5 tys. obr. ponownie zapala.

Pozdrawiam audi12

Opublikowano

Witam!

Otóż z moim Audi od pewnego czasu są jakieś problemy. Niedawno autko nie mogło rozwinąć pewnej mocy. Tzn. dochodziło do 2.5 tys. obr. i tak jak by miał taką "blokadę" która ogranicza te obroty, oraz nie przekraczał prędkości powyżej 100 km/h. Następnym problemem jest zapalająca się kontrolka od oleju gdy samochód jest na postoju. Na wolnych obrotach kontrolka się nie świeci, a przy 2.5 tys. obr. ponownie zapala.

Pozdrawiam audi12

chyba Twój silnik już "dogorywa" Kolego

najpierw Vag i wskażnik ciśnienia oleju trzeba podłączyć

Opublikowano
  • Autor

chyba Twój silnik już "dogorywa" Kolego

Tzn.? :mysli:

Tzn. że ciśnienie oleju może być coś nie tak jeżeli ta kontrolka się zapala?

chyba Twój silnik już "dogorywa" Kolego

najpierw Vag i wskażnik ciśnienia oleju trzeba podłączyć

Opublikowano

Tzn

Tak jak kolega napisał.

Kapitalny remoncik

A to wiele tyś.

Poczytaj o 2,5 TDI to sie załamiesz. Pewnie miałeś pecha i trafiłeś na silnik co jakaś pała smigał na oleju typu LL i przez to masz złom pod maską a nie silnik.

Takie życie

Pozdro

ZC

Opublikowano

Kolego, sprawdz cisnienie oleju, moze pompa sie koncy, odnosnie mocy, zobacz przeplywke. jezeli nigdy nie patrzyles, radze zajrzec po dekle i zobaczyc co tam diabeł juz zdązył namieszac... :)

daj znac co i jak

pozdrawiam

Opublikowano
  • Autor

Jak na razie dziś autko oddane do znajomego więc on sprawdza co i jak :wink4: Autko też nie trzymało temperatury więc wymieniliśmy termostat przy wymianie odrazu rozrządu... Ale dziś się okazało po podłączeniu pod komputer, że to jednak błąd w elektronice... No i pokasował co nie co... I maszyna ma miec jutro sprawdzone ciśnienie oleju co do reszty itd...

PS. O newsach Was poinformuje... :naughty:

Opublikowano

Tak jak kolega napisał.

Kapitalny remoncik

A to wiele tyś.

Poczytaj o 2,5 TDI to sie załamiesz. Pewnie miałeś pecha i trafiłeś na silnik co jakaś pała smigał na oleju typu LL i przez to masz złom pod maską a nie silnik.

Wybacz, ale pieprzysz totalne bzdury, za nastepne takie urojone diagnozy bede poprostu strzelal z kropka... nie masz wiedzy na temat auta = nie pisz.

Przyczyna tego, ze auto nie wkreca sie powyzej 2500 obr moze byc bardzo błacha...

Opublikowano

Tak jak kolega napisał.

Kapitalny remoncik

A to wiele tyś.

Poczytaj o 2,5 TDI to sie załamiesz. Pewnie miałeś pecha i trafiłeś na silnik co jakaś pała smigał na oleju typu LL i przez to masz złom pod maską a nie silnik.

Wybacz, ale pieprzysz totalne bzdury, za nastepne takie urojone diagnozy bede poprostu strzelal z kropka... nie masz wiedzy na temat auta = nie pisz.

Przyczyna tego, ze auto nie wkreca sie powyzej 2500 obr moze byc bardzo błacha...

zgadza sie, nie miales 2.5tdi v6, nie znasz tematu,nie wypowiadaj sie. 2.5 tdi to doskonala konstrukcja, ktora za dobre traktowanie odpłaca sie za***istymi wrazeniami z jazdy... wiec lepiej czasem nic nie mowic, jak takie brednie...

Opublikowano

Tak jak kolega napisał.

Kapitalny remoncik

A to wiele tyś.

Poczytaj o 2,5 TDI to sie załamiesz. Pewnie miałeś pecha i trafiłeś na silnik co jakaś pała smigał na oleju typu LL i przez to masz złom pod maską a nie silnik.

Wybacz, ale pieprzysz totalne bzdury, za nastepne takie urojone diagnozy bede poprostu strzelal z kropka... nie masz wiedzy na temat auta = nie pisz.

Przyczyna tego, ze auto nie wkreca sie powyzej 2500 obr moze byc bardzo błacha...

zgadza sie, nie miales 2.5tdi v6, nie znasz tematu,nie wypowiadaj sie. 2.5 tdi to doskonala konstrukcja, ktora za dobre traktowanie odpłaca sie za***istymi wrazeniami z jazdy... wiec lepiej czasem nic nie mowic, jak takie brednie...

Chyba macie problemy z czytaniem za zrozumieniem.

Ja nie krytykowałem silnika 2,5 TDI bo wiem ze są ta bardzo fajne i miłe konstrukcje i sam takowy bym chciał mieć.

Chodzi mi o 1 faze ich młodości i nie mówie o nowej generacji tylko tych z pierwszych faz produkcyjnych i ich eksploatacje nietrafioną z olejami typu LL. No chyba ze nie wiecie co mam na myśli. I wiem ze to moze być mały problem z obrotami ale z kontrolką oleju. A jak wiadomo układa smarowania w tych silnikach to zmora.

A więc jeszcze raz. Najpierw czytaj od góry a nie od dołu. 1i2. Ludzie skąd wy sie bierzecie. A. Z Mazowieckiego.Wawa. :/ to juz wszystko wyjaśnia. NC.

Pozdro

ZC

warnwarn.gifWycieczka osobista.

Opublikowano

Chyba macie problemy z czytaniem za zrozumieniem.

Sadze, ze Twoj post byl jasny.

Napisales o kapitalnym remoncie, rzęchu pod maską, a nawet nie widziales auta, czy też logów na oczy.

Chodzi mi o 1 faze ich młodości i nie mówie o nowej generacji tylko tych z pierwszych faz produkcyjnych i ich eksploatacje nietrafioną z olejami typu LL. No chyba ze nie wiecie co mam na myśli. I wiem ze to moze być mały problem z obrotami ale z kontrolką oleju. A jak wiadomo układa smarowania w tych silnikach to zmora.

Napisano to juz milion razy na tym forum, nie ma sensu sie powtarzac caly czas.

Opublikowano
  • Autor

No więc sprawa rozwiązana... Jak stwierdził mechanik "turbina była zamulona". Nie spalała ona oleju i kiedy została wyjęta po prostu przy kręceniu bardzo dymiła, a w to ja nie wierze.... Wymieniony został też siłownik turbiny... Auto nie miało też podciśnienia, ale już z tym koniec. Sprzęt śmiga wyśmienicie i jak to powiedział mechanik " auto musi od czasu do czasu dostać porządnie w pi*de" No i nic teraz nie muli i 140 km/h to dla niego nie problem. Więc Zimny Chirurg nie miałeś racji.. :thumbdown: Dziękuję za wszelką pomoc.Pozdrawiam

Opublikowano

sprawdz jeszcze odmę czesto sie zapycha

Opublikowano
  • Autor

Jak na razie wszystko wpożo, więc nic nie ruszam :tongue4:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.