Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AKE] Wejście RJ-45


baki

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie, znalazłem w swoim Audi B6 (2002r) takię złączę pod podłokietnikiem. Włożyłem kabel (skrętka internetowa), drugi koniec do komputera i nic... Do czego służy to złącze ? Podejrzewam, że do podłączenia zestawu głośnomówiącego bo oprócz tego wejścia znalazłem po lewej stronie nad głową mikrofon - taki sam jaki miałem w poprzednim aucie do zestawu głośnomówiącego. Jak użyć tego wejścia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest raczej na pewno to.... powiesz mi jeszcze tylko jak taki telefonik działa ? Jest tam miejsce na sim ?

Może ktoś wie czy istnieje jakieś urządzenie (przejściówka), które można podłączyć do tego wejścia, a do urządzenia połączyć bezprzewodowo (bluetooth) normalny telefon ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włożyłem kabel (skrętka internetowa), drugi koniec do komputera i nic...

A niby co się miało stać? :gwizdanie: Komputer miał dostać adres z DHCP i ustanowić połączenie do sieci? :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam taki wejście pod podłokietnikiem, jednak taki telefon noki mam fabrycznie zamontowany w konsoli. Myślę bardziej, że to umożliwia połączenie do internetu przez ten telefon, choć myślę, że możliwe jest tam też wpięcie słuchawki aby ktoś z tyłu mógł z niej korzystać. Jednak nie mogę tego sprawdzić bo u mnie wtyczka była ułamana od kolana pasażera i od początku użytkowania mam to wklejone i nie mogę wyjąć wtyczki :P...

Postaram się na dniach sprawdzić jak to wygląda i dać dokładną odpowiedź, tylko już się zastanawiam jak długo strona internetowa będzie się włączać na takim połączeniu, ale gg w miarę szybko nawiązać połączenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Myślę bardziej, że to umożliwia połączenie do internetu przez ten telefon...

Na prawdę odpuść sobie. To, że gniazdo jest standardu RJ45 wcale nie znaczy, że po podpięciu kabla sieciowego będziesz miał dostęp do sieci. Przeznaczenie tego gniazda zostało już wyjaśnione w tym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli auto miało telematic to złącze RJ45 było jego dodatkową opcją - stosowane tylko na terenie DE (auto było wyposażone w telefon pracujący w sieci komórkowej niemieckiego operatora). Złącze może zostać wykorzystane do odbierania faksu lub podłączenia notebooka - u nas raczej z tego nie skorzystamy :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to sprawdzić ? Będzie napisane w ETCE w informacjach o aucie ? Wiem, że fizycznie znajduje sie pod nogami pasażera - jak wygląda ? Z tego co już trochę poczytałem nie ma szansy uruchomić takiego systemu w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...