Jak i czym poprawić chłodzenie peceta??

Ok jutro z nim cos powalcze :gwizdanie: Cały ten problem pojawił sie od czasu tych upałów wakacyjnych, komp robił prace studyjne w sumie prawie 24 na dobe chodził i od tatej pory robi sobie jaja codziennie :wallbash:

No to widzisz teraz to tylko zaopatrz sie w nową paste na procek i ten radiator przeczyść jak zawalony kurzem.

Dzięki :notworthy:

Oby to pomogło, bo juz w głowie zrodził sie plan B zrobic nowego peceta :gwizdanie:

Innej możliwosći niż Pasta lub zawalony radiator no nie ma poprostu heh. aa no chyba że nie działający jeszcze wentylator hehe :wink4:

ostatnio w TVN TURBO pokazywali chłodzenie kompa wodą podobno bardzo wydajny gadget :good:

tak sie sklada, ze robie takie zestawy na co dzien.

jest możliwość że rurka pęknie i peceta z dymem puści ? :cool1:

oczywiscie, ze tak :tongue4: - najlepiej chlodzi ale straty moga byc wielkie :gwizdanie:

ps. nie mam S4 lub RS4 to moze tym sie pochwale :tongue4:

ponad 2 lata temu jak skladalem swojego potwora :kox: tez sie zastanawialem jakie chodzenie wybrac :mysli:

i wybralem obudowe Antec Gamer 1200 bo nie chcialem byc w plecy w razie co :wink4:

a wtedy taki zestaw w PL kosztowal ponad 10000zl :gwizdanie:

Dodam, ze mialem / mam Ati ktore sa bardziej podatne na grzanie niz Geforce.

a dzieki tej obudowie nie mam kompletnie problemu z temp.

Antec Gamer 1200 wiatraki :

przód: 3 x 120 x 120 mm

góra: 1 x 200 x 200 mm

tył: 2 x 120 x 120 mm + zalozylem jeszcze dodatkowy z boku 12cm = 7 wiatrakow wiec temp. pokojowa :decayed: )

[br]Dopisany: 11 Listopad 2010, 11:21_________________________________________________

to juz od 3 lat jest na rynku dostepne :gwizdanie:

tak sie sklada, ze robie takie zestawy na co dzien.

jest możliwość że rurka pęknie i peceta z dymem puści ? :cool1:

Jesli wszystko zrobisz fachowo - nie ma takiej możliowsci. bloki wodne, rurki, chlodnica - musza byc najwyzszej klasy. oczywiscie jesli zastosujesz nagrzewnice od auta zamiast dedykowanej chlodnicy do WC (nagrzewnice od kadetów robią furorę), jakas pompke z akwarium i nalejesz petrygo - ryzyko upustu jest spore. ale na dedykowanych czesciach - nie ma prawa sie nic stac. poza tym - płynu do chlodzenia WC nie przewodza pradu.