Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ARG] Jak sprawdzić czy mam immo i alarm?


luk_woz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pytanie może dla wielu z Was śmieszne ale jestem zupełnym nowicjuszem :). Tak więc jak sprawdzić czy w mojej nowo kupionej A4 B5 mam alarm i immo ? Z kodów w książce serwisowej niestety nie wynika (tylko że jest centralny zamek). Kluczyk - scyzoryk z trzema przyciskami.

Pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przy uruchamianiu auta zapala się na desce rozdzielczej kontrolka(żółta lub pomarańczowa) z samochodem i po jakimś zasie gaśnie tzn. masz immobilizer na 99%.A co do alarmu to ciężko powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przy uruchamianiu auta zapala się na desce rozdzielczej kontrolka(żółta lub pomarańczowa) z samochodem i po jakimś zasie gaśnie tzn. masz immobilizer na 99%.A co do alarmu to ciężko powiedzieć.

Kontrolka jest i po uruchomieniu po krótkim czasie gaśnie, także jest ok, dzięki za odpowiedź. Natomiast co do alarmu może go nie być, wyczytałem w instrukcji obsługi, że podczas zamykania samochodu centralnym zamkiem oprócz sygnału światłami powinien być dźwiękowy (sygnalizuje poprawność alarmu) - u mnie dźwiękowego nie ma. Poza tym w zamkniętym samochodzie nie miga żadna diodka. Jaki w takim razie razie alarm zamontować, kupić na allegro czy zdać się na elektryka, macie z tym jakieś doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinien być dźwiękowy (sygnalizuje poprawność alarmu) - u mnie dźwiękowego nie ma.

niekoniecznie,bo normy Unijne zabraniaja uzywania tej opcji ,ze wzgledu na cisze nocna-"objawy" seryjnego alarmu w B5 to,przycisk na slupku od strony kierowcy,sluzacy do dezaktywacji czujek,na gorze slupka-a zeby sprawdzic,czy masz alarm-zamknij sie w aucie -poczekaj jakies 30-40 sekund i sprobuj otworzyc auto klamka od wewnatrz,lub rusz kiera-mozesz tez otworzyc maske ciegnem,ale nie podnosic,jej-po uzbrojeniu,nawet zamkniecie powoduje uruchomienie alarmu :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to zrobić najlepiej

dzial "warsztat,zrob to sam" znajdziesz kilka ciekawych tematow... :wink4

cena?-tu bym sklanial sie w skutecznosc zabezpieczenia ,a nie w jego wartosc-"uklad elektryczny"-do poczytania i zdobycia wiedzy... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ja mam natomiast trochę inny problem, ale się podczepie pod temat :wink4: Moja a4 AJM ma wg VINu alarm, ma czujniki na lampce na podsufitce, w okolicach pasa kierowcy jest wyłącznik czujników ruchu, natomiast jak zamykam auto to sygnalizuje tylko światłami nie ma dzwięku, alarm się nie wyje, gdy jest zamknięty z pilota i ręką otworze sobie drzwi przekadając przez otwartą szybe :przebiegly: . W czym może być problem? I co sprawdzić? Czy można jakos dezaktywować alarm?[br]Dopisany: 24 Listopad 2009, 16:22_________________________________________________

Witam! Ja mam natomiast trochę inny problem, ale się podczepie pod temat :wink4: Moja a4 AJM ma wg VINu alarm, ma czujniki na lampce na podsufitce, w okolicach pasa kierowcy jest wyłącznik czujników ruchu, natomiast jak zamykam auto to sygnalizuje tylko światłami nie ma dzwięku, alarm się nie wyje, gdy jest zamknięty z pilota i ręką otworze sobie drzwi przekadając przez otwartą szybe :przebiegly: . W czym może być problem? I co sprawdzić? Czy można jakos dezaktywować alarm?

Okazało się, że jednak alarm działa po prostu za krótko czekałem :) jednak nadal nie wiem jak włączyć dzwięk przy otwieraniu/zamykaniu auta...w ogóle seryjny alarm ma taką funcję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli fabryczny to ma.Poszukaj tutaj:http://www.a4-klub.pl/smf/kodowanie_sterownikow_w_audi_a4_b5_19952001-t6358.0.html.

Zentralverriegelung / Central Locking/Comfort System / Centralny zamek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli fabryczny to ma.Poszukaj tutaj:http://www.a4-klub.pl/smf/kodowanie_sterownikow_w_audi_a4_b5_19952001-t6358.0.html.

Zentralverriegelung / Central Locking/Comfort System / Centralny zamek

Baardzo dziękuje :) czyli to tylko się da zrobić podłączonym Vagiem?

Tak tylko VAG.

Tak trzeba zmienić kodowanie,tzn. dodać wartość 001024 do aktualnego kodowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jednak nadal nie wiem jak włączyć dzwięk przy otwieraniu/zamykaniu auta...
Po co Ci to? Dobrze wychowane samochody robią to po cichu :). A tak na poważnie, to w każdej instrukcji alarmu jest ostrzeżenie o zakazie stosowania na terenie UE dźwiękowego potwierdzania otwarcia/zamknięcia samochodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo zawsze nie wiem czy zamknąłem audi :gwizdanie:

wedlug norm europejskich ,autoalarm musi sie uzbrajac "po cichu",w europie tylko mrugniecie,ze wzgledu na cisze nocna :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo zawsze nie wiem czy zamknąłem audi :gwizdanie:

Też miałem na początku ten problem, zwłaszcza że poprzednie kilka lat jeździłem samochodem w którym alarm miał funkcję samouzbrajania. Wychodziłem z samochodu i jeżeli go nie zamknąłem to po 40s robił to sam. Przy takim alarmie należy tylko pamiętać, by pierwszą czynnością po wyjęciu kluczyka ze stacyjki było włożenie go do kieszeni :wink4:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...