Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Brak kompatybilności z OBD-II w A4 ???


ROBERT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Może mi ktoś powiedzieć czemu wyświetla mi się taki komunikat w teście OBD-II w VAGu. Audi A4 2000r. 1.6[ANA] mam dwie sondy [EURO4] więc musi być kompatybilny z OBD-II, a tu wyskakuje że nie jest. O co chodzi, można to jakoś zmienić?

453a01bdad092f63m.jpg

Pisze tak jakbym miał wybrać czy to Audi, VW, Seat czy Skoda w INDIVIDUAL CONTROLLERS. :mysli:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem na moim pierwszym kablu, który okazał się uszkodzony, a że go rozkręcilem sam, to utraciłem gwarancje, teraz kupiłem nowy i jest gites:) Polecam firme www.mari.pl mozesz poza allegro przelać im kase w ciemno i Ci przyślą- rzetelna pomoc

To powiedz mi jak im przeleję kasę to mi dają jakieś instrukcje jak to "naprawić" ?

Kabel mam z viakena http://www.viaken.pl/sklep.php?lang=pl&kat=5&prodid=103

Najpierw spróbuje do nich zadzwonić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Może mi ktoś powiedzieć czemu wyświetla mi się taki komunikat w teście OBD-II w VAGu. Audi A4 2000r. 1.6[ANA] mam dwie sondy [EURO4] więc musi być kompatybilny z OBD-II, a tu wyskakuje że nie jest. O co chodzi, można to jakoś zmienić?

453a01bdad092f63m.jpg

Pisze tak jakbym miał wybrać czy to Audi, VW, Seat czy Skoda w INDIVIDUAL CONTROLLERS. :mysli:

Bo on wcale nie ma takiego protokołu komunikacji, aby być zgodnym z OBDII.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo on wcale nie ma takiego protokołu komunikacji, aby być zgodnym z OBDII.

Nie rozumiem ??? :mysli:

Jak może nie być kompatybilny ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z moją a4 1.9 tdi 97/98r łaćzy sie tylko polski vag 4.9, nie moge zrobic zeby łączył się vag-com :( ze wszystkimi samochodami łączy sie tylko nie z moją a4 97r :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten kabel co mam to działa w każdej a4, vag-com bez problemów działa w każdym samochodzie, tylko nie w mojej a4 1.9 tdi 97r AFN , polski vag 4.9 bez problemów łączy sie, ale vag-com nie łączy sie, i jestem w kropce, w starej a4 95r 1.6 również działa bezproblemowo[br]Dopisany: 13 Listopad 2009, 14:54_________________________________________________zapomnialem dodać, mam 2 kable, jeden pod COM drugi pod USB, i tak samo działają vag-com nie działa, polski vag 4.9 działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo on wcale nie ma takiego protokołu komunikacji, aby być zgodnym z OBDII.

Nie rozumiem ??? :mysli:

Jak może nie być kompatybilny ???

Bo to audi nie ma takiego protokołu komunikacji.

Poczytaj dokładnie o tym na necie. Norma OBD itp. A w twoim samochodzie jest protokół komunikacji używany przez grupę VAG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo on wcale nie ma takiego protokołu komunikacji, aby być zgodnym z OBDII.

Nie rozumiem ??? :mysli:

Jak może nie być kompatybilny ???

Bo to audi nie ma takiego protokołu komunikacji.

Poczytaj dokładnie o tym na necie. Norma OBD itp. A w twoim samochodzie jest protokół komunikacji używany przez grupę VAG.

To powiedz czy wszystkie AUDI tak mają? Czy np.tylko jakiś mały procent? Czyli wszystko powinno być ok

Zaznaczę że auto z 2000r. nie powinno już być EOBD (OBD2) ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powiedz jak to zmienić w "Indywidual Controlers" ? Gdzie to jest ?

Mam VAG 409 full i 301 full(na obydwu to samo), kabel Viakena KKL USB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powiedz jak to zmienić w "Indywidual Controlers" ? Gdzie to jest ?

Mam VAG 409 full i 301 full(na obydwu to samo), kabel Viakena KKL USB

Individual Controlers to jest to właśnie: SELECT->Engine-> itd. Bezpośrednio przez funkcje "skaner OBDII" się z A4 nie połączysz, przynajmniej mi sie to nigdy nie udało a to dlatego że z grupą VAG łączysz się przez SELECT->... itd - bo do tego jest ten interfejs, do grupy VAG, funkcja OBDII zawiera tylko odczyt błędów i kilka innych funkcji (patrz zrzut ekranu post wyżej) i można z niej korzystać diagnozując Vag-Comem409full np inne auto niż z grupy VAG, tutaj cytat:

W programie VCDS zaimplementowano również skaner OBD-II, który z powodzeniem można wykorzystać w diagnostyce pojazdów spoza grupy VAG. Oto, krótka lista przykładowych marek i modeli pojazdów testowanych w trybie OBD-II za pomocą oprogramowania VCDS. Lista ta jest oczywiście otwarta i nie kończy się na wymienionych autach.

BMW: 7-ka '03, 330d '04.

Fiat: Punto II, Panda.

Jeep: Grand Cherokee '00

Lexus: ES300, ES330.

Mercedes: SLK 230 '02, E500 '01, M270 CDI '04, Vaneo '03, Vito '02.

Opel: Vectra C '03

Renault: Laguna dCi '02, Twingo '02, Kangoo.

Saab: 93 Sport '05

Volvo: S

link: http://www.vag-com.pl/vagcom.htm

:mysli:

To powiedz tak na chłopski rozum o co chodzi

W czym tkwi problem? Z oprogramowaniem, czy z kablem? Wiem że A4 z 2000r. powinno być kompatybilne z EOBD (OBDII) A nie jak SZOGUN pisze że nie ma takiego komunikatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że A4 z 2000r. powinno być kompatybilne z EOBD (OBDII)

Kto Ci nagadał takich głupot? Auta na rynek europejski muszą być zgodne z OBDII powyżej 2001r.

A nie jak SZOGUN pisze że nie ma takiego komunikatu

Nie komunikatu tylko protokołu komunikacji! Czyli sposobu w jaki urządzenie diagnostyczne łączy się ze sterownikiem silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że A4 z 2000r. powinno być kompatybilne z EOBD (OBDII)

Kto Ci nagadał takich głupot? Auta na rynek europejski muszą być zgodne z OBDII powyżej 2001r.

A nie jak SZOGUN pisze że nie ma takiego komunikatu

Nie komunikatu tylko protokołu komunikacji! Czyli sposobu w jaki urządzenie diagnostyczne łączy się ze sterownikiem silnika.

To czyli wszystko jest OK ?

Przecież sterownik "monitoruje" sprawdza systemy odpowiedzialne za emisję spalin (emisja spalin EURO 4) np.sondy, eco pompę, EVAP, itp.. To się chyba nazywa EOBD ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież sterownik "monitoruje" sprawdza systemy odpowiedzialne za emisję spalin (emisja spalin EURO 4) np.sondy, eco pompę, EVAP, itp.. To się chyba nazywa EOBD ???

Chyba nie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie!

To CHYBA czy napewno ??? :chytry:

To teraz wiem ze od 2001 jest OBDII(a dokładniej EOBD) , a jak Wy macie ? Myślałem że AUDI to "PRZEWAGA DZIĘKI TECHNICE" ;) i taki ""protokół" ma wcześniej niż konkurencja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że AUDI to "PRZEWAGA DZIĘKI TECHNICE" ;) i taki ""protokół" ma wcześniej niż konkurencja

Wcześniej niż konkurencja to masz EURO4, w kwestji OBD zależy od modelu. ANB już w '99 ma ISO 9141.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...