Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL] Brak kompatybilności z OBD-II w A4 ???

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Może mi ktoś powiedzieć czemu wyświetla mi się taki komunikat w teście OBD-II w VAGu. Audi A4 2000r. 1.6[ANA] mam dwie sondy [EURO4] więc musi być kompatybilny z OBD-II, a tu wyskakuje że nie jest. O co chodzi, można to jakoś zmienić?

453a01bdad092f63m.jpg

Pisze tak jakbym miał wybrać czy to Audi, VW, Seat czy Skoda w INDIVIDUAL CONTROLLERS. :mysli:

Opublikowano

Też tak miałem na moim pierwszym kablu, który okazał się uszkodzony, a że go rozkręcilem sam, to utraciłem gwarancje, teraz kupiłem nowy i jest gites:) Polecam firme www.mari.pl mozesz poza allegro przelać im kase w ciemno i Ci przyślą- rzetelna pomoc

Opublikowano
  • Autor

Też tak miałem na moim pierwszym kablu, który okazał się uszkodzony, a że go rozkręcilem sam, to utraciłem gwarancje, teraz kupiłem nowy i jest gites:) Polecam firme www.mari.pl mozesz poza allegro przelać im kase w ciemno i Ci przyślą- rzetelna pomoc

To powiedz mi jak im przeleję kasę to mi dają jakieś instrukcje jak to "naprawić" ?

Kabel mam z viakena http://www.viaken.pl/sklep.php?lang=pl&kat=5&prodid=103

Najpierw spróbuje do nich zadzwonić

Opublikowano

Witam. Może mi ktoś powiedzieć czemu wyświetla mi się taki komunikat w teście OBD-II w VAGu. Audi A4 2000r. 1.6[ANA] mam dwie sondy [EURO4] więc musi być kompatybilny z OBD-II, a tu wyskakuje że nie jest. O co chodzi, można to jakoś zmienić?

453a01bdad092f63m.jpg

Pisze tak jakbym miał wybrać czy to Audi, VW, Seat czy Skoda w INDIVIDUAL CONTROLLERS. :mysli:

Bo on wcale nie ma takiego protokołu komunikacji, aby być zgodnym z OBDII.

Opublikowano
  • Autor

Bo on wcale nie ma takiego protokołu komunikacji, aby być zgodnym z OBDII.

Nie rozumiem ??? :mysli:

Jak może nie być kompatybilny ???

Opublikowano

z moją a4 1.9 tdi 97/98r łaćzy sie tylko polski vag 4.9, nie moge zrobic zeby łączył się vag-com :( ze wszystkimi samochodami łączy sie tylko nie z moją a4 97r :(

Opublikowano

Ja miałem zakup nowego kabla. Ale sprawdz swój w innej A4 lub inny kabel na swoim aucie i będziesz wiedział.

Opublikowano

ten kabel co mam to działa w każdej a4, vag-com bez problemów działa w każdym samochodzie, tylko nie w mojej a4 1.9 tdi 97r AFN , polski vag 4.9 bez problemów łączy sie, ale vag-com nie łączy sie, i jestem w kropce, w starej a4 95r 1.6 również działa bezproblemowo[br]Dopisany: 13 Listopad 2009, 14:54_________________________________________________zapomnialem dodać, mam 2 kable, jeden pod COM drugi pod USB, i tak samo działają vag-com nie działa, polski vag 4.9 działa

Opublikowano

Bo on wcale nie ma takiego protokołu komunikacji, aby być zgodnym z OBDII.

Nie rozumiem ??? :mysli:

Jak może nie być kompatybilny ???

Bo to audi nie ma takiego protokołu komunikacji.

Poczytaj dokładnie o tym na necie. Norma OBD itp. A w twoim samochodzie jest protokół komunikacji używany przez grupę VAG.

Opublikowano
  • Autor

Bo on wcale nie ma takiego protokołu komunikacji, aby być zgodnym z OBDII.

Nie rozumiem ??? :mysli:

Jak może nie być kompatybilny ???

Bo to audi nie ma takiego protokołu komunikacji.

Poczytaj dokładnie o tym na necie. Norma OBD itp. A w twoim samochodzie jest protokół komunikacji używany przez grupę VAG.

To powiedz czy wszystkie AUDI tak mają? Czy np.tylko jakiś mały procent? Czyli wszystko powinno być ok

Zaznaczę że auto z 2000r. nie powinno już być EOBD (OBD2) ???

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

...

Opublikowano
  • Autor

To powiedz jak to zmienić w "Indywidual Controlers" ? Gdzie to jest ?

Mam VAG 409 full i 301 full(na obydwu to samo), kabel Viakena KKL USB

Opublikowano

...

Opublikowano
  • Autor

To powiedz jak to zmienić w "Indywidual Controlers" ? Gdzie to jest ?

Mam VAG 409 full i 301 full(na obydwu to samo), kabel Viakena KKL USB

Individual Controlers to jest to właśnie: SELECT->Engine-> itd. Bezpośrednio przez funkcje "skaner OBDII" się z A4 nie połączysz, przynajmniej mi sie to nigdy nie udało a to dlatego że z grupą VAG łączysz się przez SELECT->... itd - bo do tego jest ten interfejs, do grupy VAG, funkcja OBDII zawiera tylko odczyt błędów i kilka innych funkcji (patrz zrzut ekranu post wyżej) i można z niej korzystać diagnozując Vag-Comem409full np inne auto niż z grupy VAG, tutaj cytat:

W programie VCDS zaimplementowano również skaner OBD-II, który z powodzeniem można wykorzystać w diagnostyce pojazdów spoza grupy VAG. Oto, krótka lista przykładowych marek i modeli pojazdów testowanych w trybie OBD-II za pomocą oprogramowania VCDS. Lista ta jest oczywiście otwarta i nie kończy się na wymienionych autach.

BMW: 7-ka '03, 330d '04.

Fiat: Punto II, Panda.

Jeep: Grand Cherokee '00

Lexus: ES300, ES330.

Mercedes: SLK 230 '02, E500 '01, M270 CDI '04, Vaneo '03, Vito '02.

Opel: Vectra C '03

Renault: Laguna dCi '02, Twingo '02, Kangoo.

Saab: 93 Sport '05

Volvo: S

link: http://www.vag-com.pl/vagcom.htm

:mysli:

To powiedz tak na chłopski rozum o co chodzi

W czym tkwi problem? Z oprogramowaniem, czy z kablem? Wiem że A4 z 2000r. powinno być kompatybilne z EOBD (OBDII) A nie jak SZOGUN pisze że nie ma takiego komunikatu

Opublikowano

Wiem że A4 z 2000r. powinno być kompatybilne z EOBD (OBDII)

Kto Ci nagadał takich głupot? Auta na rynek europejski muszą być zgodne z OBDII powyżej 2001r.

A nie jak SZOGUN pisze że nie ma takiego komunikatu

Nie komunikatu tylko protokołu komunikacji! Czyli sposobu w jaki urządzenie diagnostyczne łączy się ze sterownikiem silnika.

Opublikowano
  • Autor

Wiem że A4 z 2000r. powinno być kompatybilne z EOBD (OBDII)

Kto Ci nagadał takich głupot? Auta na rynek europejski muszą być zgodne z OBDII powyżej 2001r.

A nie jak SZOGUN pisze że nie ma takiego komunikatu

Nie komunikatu tylko protokołu komunikacji! Czyli sposobu w jaki urządzenie diagnostyczne łączy się ze sterownikiem silnika.

To czyli wszystko jest OK ?

Przecież sterownik "monitoruje" sprawdza systemy odpowiedzialne za emisję spalin (emisja spalin EURO 4) np.sondy, eco pompę, EVAP, itp.. To się chyba nazywa EOBD ???

Opublikowano

Przecież sterownik "monitoruje" sprawdza systemy odpowiedzialne za emisję spalin (emisja spalin EURO 4) np.sondy, eco pompę, EVAP, itp.. To się chyba nazywa EOBD ???

Chyba nie!

Opublikowano
  • Autor

Chyba nie!

To CHYBA czy napewno ??? :chytry:

To teraz wiem ze od 2001 jest OBDII(a dokładniej EOBD) , a jak Wy macie ? Myślałem że AUDI to "PRZEWAGA DZIĘKI TECHNICE" ;) i taki ""protokół" ma wcześniej niż konkurencja

Opublikowano

Myślałem że AUDI to "PRZEWAGA DZIĘKI TECHNICE" ;) i taki ""protokół" ma wcześniej niż konkurencja

Wcześniej niż konkurencja to masz EURO4, w kwestji OBD zależy od modelu. ANB już w '99 ma ISO 9141.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.