Treść opublikowana przez michalutp
-
[B5 AFN] A4 1.9 tdi 110km Walka z telepaniem Pomocy
U mnie wyjecie wtyczki ze skrzyni nie pomogło....
-
[B5 AFN] A4 1.9 tdi 110km Walka z telepaniem Pomocy
Kiedyś u moich rodziców w audi 80 1Z telepało i przerywał podczas pzyspieszania, odkręciłem to czarną kostkę z kablem przy nastawniku, troszkę wyjąłem, ropa psiknęła, złożyłem i jak ręką odjął...wiedziałem że to nastawnik brudny i muszę go rozebrać i wyczyścić wkrótce bo to krótkotrwałe rozwiązanie.....to było ponad 2 lata temu, a 1Z dalej hula z brudnym nastawnikiem:) Ja bym oddał pompę do sprawdzenia....u mnie 350zł za to biorą.
-
[ALL B5] A4 wersja Italiano a mrozy
Przeczyść nagrzewnice, miałem to samo rok temu, kupiłem 1m węża taki żeby wszedł na nagrzewnice i przy chwilowej odwilży przepłukałem ją wodą, w jedną i w drugą stronę, ale najpierw w kierunku przeciwnym jak jest pompowana....całe dno od wiadra było brudne od rdzawego szlamu....i do dziś po przejechaniu 1km mam już lekko letnie powietrze
-
[ALL] Rozruch przy dużych mrozach
Jak Ci raz pali motor od strzała a raz po dłuższym kręceniu to paliwo może Ci się cofać, ja mam tak u siebie ale nie mam kiedy wymienić zaworka zwrotnego na filtrze, świece oczywiście raz się grzeje i u mnie styka nawet jak było rok temu -25 ale wtedy kilka razy musiał przekręcić, a też nie mam za mocnego aku, bo na początku mu ciężko kręcić
-
[B5 AJM] Wyrzuca płyn chłodniczy-przyczyny?
Kurcze , facet nie kombinuj jak koń pod górę tylko zmień tą uszczelkę pod głowicą, jak Ci się bierze powietrze w układzie chłodzenie to sprawa jasna....tym bardziej że jak przygazujesz to się zapowietrza nagrzewnica....poprostu turbo daje większe ciśnienie i odrazu idzie powietrze....miałem tak u siebie...jak jechałem ok 100km/h to sporo ujechałem i płynu mi nei wywaliło, a jak cisnąłem w neimczech 160-170 to moment i mi wydmuchało cały płyn....a koszta...hmm zależy czy sam robisz czy u mechanika...ktoś na forum kiedyś pisał że mechanik w Grudziądzu bierze za robotę 200zł + części. Ja się pokusiłem samemu bo lubię taką robotę
-
[INNE] Golf IV 1.9 tdi szarpie przy dodaniu gazu
U moich rodziców w 1Z też podobnie szarpało i był słabszy do póki się nie rozgrzał, i okazało się że to nastawnik....ale wykręciłem tą czarną kostkę przy pompie co kabel od niej idzie do potencjometru w pedale gazu, odchyliłem ją i wyleciało z pompy paliwo z którym wypłynęło trochę syfu....po złożeniu jak ręką odjął do dziś hula...a to było ok 3 lata temu...Powodzenia
-
[B5 AFN] Jak wymienić rozrusznik,a raczej jak go wyjąć
Jak się bardzo postaracie to wystarczy wspornik od turbo odkręcić...będzie ciężko ale da się to zrobić bez ruszania sprężarki klimy...Pozdro
-
[INNE] VW wywala płyn chłodniczy bez gotowania
Zobacz czy Ciśnienie się nie robi za duże...bo jeśli tak to uszczelka strzeliła....
-
[B5 AFN] Odboje i osłony amortyzatora Avant zawieszenie 1BE
Są krótsze od tych w zawieszeniu 1BA......
-
[B5 AFN] Odboje i osłony amortyzatora Avant zawieszenie 1BE
Witam jak w temacie, potrzebuje nr odboi i osłon na tył do avanta zawieszenie 1BE, nigdzie nie mogę tego dostać....tylko standard...jakby któryś z kolegów mógł pomóc to będę wdzięczny
-
[B5 AFN] Czy podejdą zwykłe adboje do zawieszenia 1BE?
A ile one kosztowały w twoim przypadku? Też masz 1BE? Brałeś od nich odboje z osłonami? Pozdr
-
[B5 AFN] Czy podejdą zwykłe adboje do zawieszenia 1BE?
Witam, przy przebiegu 325 kkm padły mi z tyłu amorki 1BE, o ile same amorki sportowe już mam nagrane od TOM77 (monroe w dobrej cenie) to niestety nie ma odbojów do tego zawieszenia, a w IC zaśpiewali 150zł I tu moje pytanie czy można założyć standardowe odboje do tej zawiechy?? Pozdrawiam
-
[B5 AFN] Brak znaków do ustawiania rozrządu
Na wałku rozrządu nie ma żadnego klina, jest tylko rowek wycięty, koło na od wałka jest gładkie, zakłada się to na stożek, pamiętaj koniecznie żeby śrubę mocującą posmarować klejem do gwintów, i ustawić kąt wtrysku pompą. Pozdr
-
[B5 AFN] Pytanie do posiadaczy B5 AFN
Mi ze spalaniem wyszło przy ostrym bucie 6 litrów a jak normalnie to 5,4-5,5 mówię o trasie mieszanej, ale raczej wioski i drogi lokalne prędkość 120 i więcej jak się da... A co do szarpania to nie miałem nigdy, u mnie to tylko trochę drży na jałowym ale to przez poduchy bo sprzęgło robiłem u radzikowskiego poł roku temu.
-
[B5 1Z] Szarpie przy przyspieszaniu i obciążeniu + LOGI
Zrób zdjęcie pompy z góry to Ci zaznacze w paint o co chodzi....objawem było również to że jak się rozgrzał to szarpanie prawie zanikało...ale pozostal straszny muł ....
-
[B5 1Z] Szarpie przy przyspieszaniu i obciążeniu + LOGI
Tak wstępnie to moi rodzice mieli to samo w 1Z Audi B4, problemem okazał sie nastawnik, tyle że go nie czyściłem a tylko poluzowałem na śrubach czarną kostkę co wchodzi do nastawnika- wyciągnąłem ją ile się dało paliwa trochę wypłynęło i jak ręką odjął....szarpanie zniknęło, moc powróciła....miało to być tymczasowo do póki nie znajdę chwili na czyszczenie nastawnika a funkcjonuje już rok czasu czytałem na forum że można to sprawdzić odpinając kostkę wchodzącą od skrzyni od prędkościomierza (jeśli to nastawnik to przestanie szarpać) ale u mnie się to nie sprawdziło. Pozdr
-
[B5 AFN] Zmiana kół na letnie a przestawienia w VAG- mierzy mniej km
No dzięki, będę obserwował ale różnica wyszła jakieś 10% będę jechał tą trasą i zobacze ....
-
[B5 AFN] Zmiana kół na letnie a przestawienia w VAG- mierzy mniej km
Witam czy przestawia się gdzieś w vag rozmiar opon? W zimie mialem ori felgi i opony 195 65 R15 a teraz ori alusy 205 55 R16 i na tym samym odcinku pokazuje mi mniejszy dystans....na zamiówkach do Bydgoszczy miałem 99km a na letnich 90km
-
[B5 AFN] Telepanie, szarpanie silnikiem przy przyspieszaniu
Wyleci paliwo które zabierze troche syfu ze sobą....wiem że to prowizorka ale jak jeszcze mało co wiedziałem o rodzinie silnikó 1,9 by vp-37 to zrobilem tak i jak ręką odjął....tzn brak szarpania i moc powróciła....w 1Z rodziców pomogło i działa do dziś....
-
[B5 AFN] Telepanie, szarpanie silnikiem przy przyspieszaniu
Nastawnik do czyszczenia...jak tymczasowo chcesz zrobić to odkręć taką czarną koske u góry wysuń ją troche...wyleci troche paliwa i powinno być dobrze...u rodziców w 1Z już to działa ponad rok...objawy były takie same
-
[B5 AFN] Swap AFN na co
http://www.a4-klub.pl/smf/b5_afn_ile_mozna_wziac_za_silnik_19_tdi_afn-t115237.0.html
-
[B5 AHU] Jaki jest koszt wymiany rozrządu oraz uszczelki pod głowicą?
Jedz do niego z kilkoma kolegami, i linką holowniczą...jak się nie dogadasz co do kosztów to zabieraj auto tak jak stoi, jak mi poszła uszczelka i pytałem o koszta takiej usługi w warsztacie zanim sam się tego nie podjąłem...to powiedzieli że nigdy nie wiadomo co tam siedzi i odrazu się więcej części wymienia tzn paski napinacze itp to koleś powiedział że max 1000 zł A samemu to wiadomo tylko części i stres przy dokręcaniu szpilek I jak koledzy mówili jak Ci odrazu wyleciał cały olej...to nie był bym pewien że to uszczelka.... kurcze tyle mają roboty te wszystkie zakłady bo jeździ tyle tego złomu a jeszcze okradają ludzi żeby się jak najwięcej nachapać....
-
[ALL B5] Problem z odpaleniem, reset zegara i komputera
Przy odpalaniu auta położenie pedału gazu nie jest brane po uwage przez ecu
-
[B5 AFN] Wysokie spalanie, zamula czasami.
chłopie...vag do ręki albo poproś kogoś z forum....bo takie gdybanie zaśmieca forum Jak Ci pasuje Bydgoszcz albo Grudziądz to Ci pomogę bezinteresownie
-
[B5 AFN] Świece żarowe podgrzewające płyn chłodzący
Oczywiście że mogą grzać tylko lekko....tzn np max30 stopni