Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Stukanie przy zmianie biegów, ile jest poduch skrzyni w moim aucie?


A4 AVANT S-line

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem ze skrzynią w moim aucie, przy zmianie biegów dosyć często słychać i czuć wręcz udeżenie skrzyni, najczęściej przy wbijaniu 4-tego biegu i na nierównościach, wydaje mi się że jest to poduszka skrzyni, byłem u jednego znajomego mechanika i oglądał poduszke i nie jest zerwana ale dosyć miękka, może to i dlatego ale z tego co wyczytałem na forum poduch jest więcej niż jedna. Druga sprawa jest taka że autko którym jeżdze to A4 1.9 AVF lecz fabrycznie wyszedł w automacie i w Niemczech w ASO została zrobiona przekładka na 6- biegową skrzynie. Szykuje się na wymiane sprzęgła ponieważ przy wciśnięciu pedału sprzęgła słychać rzężenie (prawdopodnie łożysko) no i chciałbym za jednym zamachem zrobić to wszystko.

Czy ktoś z Was spotkał się z takim uderzeniem w skrzyni? (bardzo nieprzyjemnym)

No i też mam problem bo jak chciałem się dowiedzieć o cene poduszki to w większośći sklepów z częsciami nie mogą takiej znaleźć i chcą żeby przyjechać z oryginałem lub z numerem oryginału, orjentuje się ktoś mniej wiecej jaki będzie koszt poduszki?

Z góry dziękuje za pomoc.. Pozdrawiam... :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poduszkę skrzyni powinieneś mieć jedną, centralnie umieszczoną

jeżeli miałeś przekładkę skrzyni to nie masz innego wyjścia tylko odczytać nr ze starej poduszki i dopiero kupić nową, najlepiej w aso

koszt ok 300-400zł ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też mi sie wydawało że jest jedna, zobacze może jekimś cudem uda mi się odczytać numer bez wyjmowania jej. A myślisz że jakiś dobry zamiennik długo nie wytrzyma? 300-400 stówki zaboli troszke, no ale jak będzie trzeba to nie będzie innego wyjścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduszki silnika są całe ( z tego co mechanik powiedział) a o tej skrzyni powiedział że urwana nie jest ani nie jest w jakimś strasznym stanie ale jest miękka i dlatego wolałbym ją wymienić, jak nie będzie różnicy będe szukał dalej co to może być a nowa poducha i tak nie zaszkodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spojrze ale myślisz że może być to związane ze uderzeniem w skrzyni? Ewidentnie odczucie jest takie jak byłaby to poduszka bo nawet przy dodawaniu i odpuszczaniu gazu lewarek lekko chodzi no i przy zmiane szczególnie na nierównościach jak jeb....e to aż ciarki mi przechodzą..

Albo jak zmieniali skrzynie na manual to poprostu fuszerka jakaś poszła i jest coś nie tak... (oby nie) :wallbash:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem ten sam problem po wymianie skrzyni, na 100% to jest zerwana poducha pod skrzynią biegów, skrzynia wali o rurę wydechową ,samą poduchę ciężko kupić oryginalnie wymienia się razem z podstawką cena około 200 w nowej soli. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...