Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc w rzutowaniu figur


efcio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panow :decayed: mam taka mala, a zarazem wielka prosbe :naughty: potrzebuje pomocy od ludzi, ktorzy maja pojecie o rzutowaniu figur :gwizdanie:

Ponizej zamiescilem 2 fotki i z gory przepraszam za niefachowosc i rysowanie w paintcie :hi:

Licze na szybka pomoc, bo nie ukrywam ze jest mi to potrzebne na gwalt :tongue4:

9eb2b257276fbc4fm.jpg

9655714fbbd6a91dm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyzby rysunek techniczny? :naughty:

zaraz sie pobawie... :wink4:[br]Dopisany: 14 Listopad 2009, 20:40_________________________________________________tylko powiedz mi o co chodzi z ta figura? bo rozumiem ze na pierwszym rysunku potrzebujesz widok od lewej strony... a na drugim? widok z perspektywy? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pierwszym przypadku masz narysowany widok od przodu i od gory a potrzebujesz widok od lewej strony...

w drugim przypadku masz zrzutowana figure w 3 rzutach wiec nie wiem o co kaman? wrzuce Ci perspektywe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odp na 1.

1apRLA.jpg

[br]Dopisany: 14 Listopad 2009, 20:56_________________________________________________odp na 2. (widok tej bryly z perspektywy)

ThpH0.jpg

tylko wymiarowanie musi zrobic sama tak zeby sie wszystko zgadzalo... wie jak? czy tez zrobic? :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te linie wyznaczaja wymiary i musza sie zgadzac (sorki ale reka mi sie w paincie trzesie :wink4: )

1t0B6S.jpg

wymiary od a - e tez musza sie zgadzac

1atsKA.jpg

[br]Dopisany: 14 Listopad 2009, 21:28_________________________________________________grubosc podstawy w rzucie z prespektywy niech przyjmie taki jak roznica wymiarow b-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje ogromnie :tongue4: jesli bede mogl sie jakos odplacic to z wielka checia :evil: a jak cus to mam nadzieje ze moge sie odezwac w zwiazku z nastepnymi rysunkami :naughty:

spoko... ale nie obiecuje ze zawsze zrobie od reki :wink4:

co to jest? technikum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda, że dopiero dziś zauważyłem ten temat... jeśli masz to jeszcze nie gotowe to niektóre wymiary są złe... wg. rysunku maszynowego...

ale już się nie będę wymądrzać...bo może nie będą wymagać aż takiej dokładności jak coś to możesz pisać na pw studiuje na politechnice ...

nike21 :good: :good: na każdą pomoc można liczyć na forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktore wymiary sa zle?

ja tego nie wymiarowalem tylko nanioslem linie odniesienia wymiarow i w 2. przypadku pokazalem ktore wymiary z 3. rzutow odpowiadaja wymiarom na perspektywie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już to robi dokładnie to tak;

1. wg normy rysunku budowlanego to powinny być wszytki wymiary podane nawet jeśli się powtarzają, i tak wpierw na same górze wymiar główny pod spodem na 2 linii wymiarowej inne wymiary np. grubości ścian U i wymiar środka...

2. jeśli wg rysunku maszynowego to tylko każdy wymiar raz, żeby rysunek był jak najbardziej czytelny ... częśc wymiarów nie musi być w ogóle podana jeśli da się brakujący wymiar policzyć.. np odjąć jeden od drugiego...

A i przede wszystkim brakuje wymiaru lub kąta jak duże jest do ścięcie...

Jednak nas coś na tej politechnice uczą :gwizdanie:

p.s nie odbierz tego jako wymądrzanie bo tego che uniknąć.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie odbieram tego jako wymadrzanie :wink4:

sam jestem (no moze nie do konca) po Mechanice i Budowie Maszyn na PP i w tym przypadku gdzie przedstawia sie figure w 3 rzutach nie robi sie wymiarowania... musza zgadzac sie jedynie same proporcje (chyba ze wykladowca zarzyczy sobie zeby na rys byly wymiary)

to nie jest zaden rysunek czesci ani zlozeniowy :decayed:

w drugim przypadku byly podane 3 rzuty figury a nalezalo przestawic bryle w perspektywie (rowniez z zachowaniem proporcji) - przynajmniej tak wywnioskowalem... autor watku nie napisal czy maja byc wymiary szczegolowe. w przeciwnym wypadku zrobil bym porzadny rysunek.

sadzac po tym co to sa za bryly i o jakim stopniu trudnosci wydaje mi sie ze sa to podstawy rys technicznego i chodzi tutaj o rysunek maszynowy a nie budowlany. w tej sytuacji podalem wymiary konieczne do narysowania perspektywy (bez zamykania wymiarowania) i uwazam ze jest ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie odbieram tego jako wymadrzanie :wink4:

sam jestem (no moze nie do konca) po Mechanice i Budowie Maszyn na PP i w tym przypadku gdzie przedstawia sie figure w 3 rzutach nie robi sie wymiarowania... musza zgadzac sie jedynie same proporcje (chyba ze wykladowca zarzyczy sobie zeby na rys byly wymiary)

to nie jest zaden rysunek czesci ani zlozeniowy :decayed:

w drugim przypadku byly podane 3 rzuty figury a nalezalo przestawic bryle w perspektywie (rowniez z zachowaniem proporcji) - przynajmniej tak wywnioskowalem... autor watku nie napisal czy maja byc wymiary szczegolowe. w przeciwnym wypadku zrobil bym porzadny rysunek.

sadzac po tym co to sa za bryly i o jakim stopniu trudnosci wydaje mi sie ze sa to podstawy rys technicznego i chodzi tutaj o rysunek maszynowy a nie budowlany. w tej sytuacji podalem wymiary konieczne do narysowania perspektywy (bez zamykania wymiarowania) i uwazam ze jest ok :)

no i luz, ale tego jednego wymiaru brakuje nie ważne jaki to rysunek :gwizdanie:

p.s rysunek złożeniowy - to się pamięta :decayed: :decayed: :decayed: bezsenne noce, żeby narysować jakaś złączkę w półprzekroju

[br]Dopisany: 15 Listopad 2009, 13:45_________________________________________________

o jaki porządny temat :decayed: niedługo i mi bedzie potrzebna pomoc :rolleyes:

to jest na każdy temat więc można spamować - a więc gdzie się wybierasz? na politechnikę ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i luz, ale tego jednego wymiaru brakuje nie ważne jaki to rysunek :gwizdanie:

ktorego wymiaru brakuje?[br]Dopisany: 15 Listopad 2009, 13:47_________________________________________________

p.s rysunek złożeniowy - to się pamięta :decayed: :decayed: :decayed: bezsenne noce, żeby narysować jakaś złączkę w półprzekroju

ja tam nie mialem bezsennych nocy... a rysowalem rysunki szczegolowe korpusu, walka i kola zebatego a pozniej zlozeniowke calej przekladni :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli mówisz, że to podstawowy poziom to ja bym na rzutach dodał wymiar tej ściętej krawędzi... albo chociaż kąt, bo jeśli wg. założeń maszynowego to jest ok ... [br]Dopisany: 15 Listopad 2009, 13:50_________________________________________________

no i luz, ale tego jednego wymiaru brakuje nie ważne jaki to rysunek :gwizdanie:

ktorego wymiaru brakuje?[br]Dopisany: 15 Listopad 2009, 13:47_________________________________________________

p.s rysunek złożeniowy - to się pamięta :decayed: :decayed: :decayed: bezsenne noce, żeby narysować jakaś złączkę w półprzekroju

ja tam nie mialem bezsennych nocy... a rysowalem rysunki szczegolowe korpusu, walka i kola zebatego a pozniej zlozeniowke calej przekladni :decayed:

no to i tak klika godzin spędzonych przed kartką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...